Komentowana treść: Amiga Mania #3
[#1] Re: Amiga Mania #3
Szkoda, że całość jest po węgiersku...
[#2] Re: Amiga Mania #3

@P@wson, post #1

moze po guglu sie da? [\idziem idziem szut for jo la...bla bla\juzek bem la lala] Noz widelec dogadac sie da

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2011 22:37:18 przez fazior
[#3] Re: Amiga Mania #3
Pod względem edytorskim Węgrzy są kilka leveli wyżej od PPA, ale oni pewnie nie składają pisma w Wordzie:D Brać z nich przykład panowie, bo przyjemnie się to pisemko ogląda.



Ostatnia aktualizacja: 17.12.2011 03:21:07 przez Pinto
[#4] Re: Amiga Mania #3

@Pinto, post #3

Pod względem edytorskim Węgrzy są kilka leveli wyżej od PPA

Powtórzę pytanie zadane tutaj w komentarzach - a co jest z nim nie tak?

ale oni pewnie nie składają pisma w Wordzieszeroki uśmiech

LOL, gdybyś chociaż miał pojęcie o czym piszesz...

Brać z nich przykład panowie, bo przyjemnie się to pisemko ogląda.

Szkoda, że gorzej z czytaniem...

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2011 08:07:08 przez mailman
[#5] Re: Amiga Mania #3

@mailman, post #4

Za bardzo przypomina Amiga Future, ot co jest z nim nie tak. Gdzie kolorowe, całostronicowe reklamy starych gierek? Gdzie odmienny layout dla prawie każdej strony? I najważniejsze - my chcemy barwnych nagłówków w artykułach!

P.S. Zastanawia mnie cena tego magazynu. Z tego co wyczytałem na stronie to numer 3 można zamówić za jedyne "2000 Ft / lap, Posta 1db 400Ft, 2db 500 Ft, 3db 800 Ft" - nie znam Węgierskiego w ząb, ale 2000 Forintów to jakieś 3 dychy (lap to chyba strona, ale nie wierzę, że liczą 30 zł za stronę) plus 6 zł za wysyłkę. Ciekawe ile osób kupiłoby PPA za podobną cenę.

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2011 07:39:14 przez recedent
[#6] Re: Amiga Mania #3
Ładnie, elegancko i profesjonalnie. Przypomina stare, dobre, drukowane czasopisma amigowe z najlepszych czasów. Nie ma się co obrażać za fakty i na siłę doszukiwać wad. Jedyną "wadą" jest chyba to, że jest po węgiersku, a nie po angielsku.
[#7] Re: Amiga Mania #3

@Duracel, post #6

eee... To chyba nie polskie "stare dobre drukowane czasopisma amigowe". Z komputerowych to prędzej przypomina Secret Service albo jakiś Świat Gier Komputerowych (choć ŚGK był bardziej siermiężny. Ale równie kolorowy).
[#8] Re: Amiga Mania #3

@recedent, post #7

ŚGK kolorowy był później. Na początku tylko niektóre strony były kolorowe.

Co do Amiga Mania, drukowany jest tak samo jak nasze pismo - metodą "domową" i koszt wydruku jest tylko za papier i toner ("domowa" mam na myśli druk na laserówce w "printshopie", czyli w grę nie wchodzi żadna drukarnia) i wynosi 6,50 euro plus wysyłka (trochę drożej niż PPA - tak jak pisałeś). Chain-Q wspomniał, że jeżeli pismo miałoby być przeznaczone do większej grupy odbiorców (na razie popyt jest w ilości dwudziestukilku sztuk), wówczas cena wzrośnie, gdyż trzeba będzie opłacić człowieka, który to drukuje.
[#9] Re: Amiga Mania #3
Przejrzałem i w przeglądzie gier z prehistorią, brakuje mi choćby takiego tytułuJoe & Mac: Caveman ninja, no chyba że to taki wybiórczy przegląd.
[#10] Re: Amiga Mania #3
Igen, jött egy gyöngyhajú lány, Álmodtam, vagy igaz talán Így lett a föld, az ég.
Zöld meg kék, mint rég!

Serdeczności
Des
[#11] Re: Amiga Mania #3

@recedent, post #5

tak wydane kupiłbym bez problemu
[#12] Re: Amiga Mania #3

@PrzemasIII, post #11

Nie wiadomo jak to wygląda na papierze. Na ekranie monitora może nieźle, ale obawiam się że domowy wydruk odstaje jakością od tego.
[#13] Re: Amiga Mania #3

@adam_mierzwa, post #12

Nie obawiaj się, co Ci z obaw ;) Może wygląda jeszcze lepiej jak na monitorze ;)

A magazyn wizualnie wygląda fajnie OK
[#14] Re: Amiga Mania #3

@PrzemasIII, post #11

Świetnie. No to mamy jeden głos. Ktoś jeszcze? Może zrobić ankietę?
[#15] Re: Amiga Mania #3

@Pinto, post #3

Podpowiem, że np. dawny ACS - Amiga Computer Studio składany był na komputerach Atari. Oczywiście takich odpowiadających wyglądem i możliwościami Amidze 3000/4000. Do jednego z nich podłączona była również naświetlarka, dzięki której materiał trafiał na klisze. A wiem, ponieważ widziałem to na własne oczy, jeszcze przy ulicy Marsa w Warszawie.

Na tych samych maszynach składany był również magazyn o grach secret service, oczywiście w tym samym wydawnictwie.

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2011 16:56:55 przez gilban
[#16] Re: Amiga Mania #3

@Pinto, post #3

Dupa w troki "kolego" i zabierz się za wydawanie własnego pisma, ewentualnie przyłóż się do powstawania już istniejącego a potem za przeproszeniem Pintol bo słuchać się tego nie da.
[#17] Re: Amiga Mania #3

@recedent, post #14

zrobić :)
[#18] Re: Amiga Mania #3
Fenomenalny magazyn! Szkoda ze po wegiersku (tlumaczenie googl'em jest hmn, mocno srednie).
Bardzo otwarty magazyn, pisanie o remaku, Flashback'a na iOS'a - REWELKA! (swoja droga, czy to nie smieszne, ze port na iOS'a oparty jest na Amidze, a na MorphOS przeportowano ostatnio port PC-towy :)
Dla mnie ma cos z mojego ulubionego magazynu "Retro Gamer'a". I za taki magazyn obojetnie czy po polsku , niemiecku czy angielsku jestem w stanie zaplacic te 8 Euro.

PPA to nie ta liga panowie. Tak layout'owo jak i merytorycznie.
[#19] Re: Amiga Mania #3

@michalmarek77, post #18

Zrobiłeś coś, aby to zmienić? Dlaczego nie napisałeś jeszcze żadnego tekstu z kręgu Twoich zainteresowań?
[#20] Re: Amiga Mania #3

@recedent, post #5

W przypadku PPA wzrost ceny może być podyktowany albo warunkami ekonomicznymi (wzrost ceny papieru, tonerów) lub zwiększeniem objętości pisma. Na ten pierwszy element wpływu nie mamy (no chyba, że będziemy drukować na kredowym). Na drugi - nie widzę sensu, bo obecnych 28 nie potrafimy zapełnić. Tak więc cena, to trochę temat poboczny.
[#21] Re: Amiga Mania #3
Ludzie to lepiej było bez gazety PPA? Czy my Polacy musimy jechać po wszystkim co nasze? Kto chce to kupuje i czyta gazetę, a kto chce to czyta pdf-a po węgiersku. Skoro nie znacie tego języka to skąd wiecie, że jest lepsze? Najlepiej niech nie wydaja PPA, bo ... ? No właśnie bo co? Ta węgierska gazetka pokazuje, że w każdym kraju są grupki entuzjastów Amigi i to wszystko. Wszystko co polskie jest złe, wszystko co obce lepsze. . Można krytykować, ale w konstruktywny sposób, proponując konkretne rozwiązania.
[#22] Re: Amiga Mania #3

@mailman, post #4

Myślę że problem jest innego typu. Pytanie podstawowe czego oczekujemy. Ja oczekuję ciekawych artykułów i czytelności. Nie potrzebuję fajerwerków wizualnych chociaż mógłbym takie zaproponować gdyby była potrzeba na takowe. Amiga Mania w większości jest o grach więc uzasadnione są takie a nie inne wizualne bajery. Pytanie co można by i czy ma to sens umieszczać w PPA kosztem czytelności przecież. Nie będziemy przecież umieszczać reklam gier retro, bo to nie o to chyba chodzi w PPA. Mnie każde Amigowe pismo przypadło do gustu i zawsze było odpowiednio wyważone wizualnie do zawartości. PPA też posiada to co trzeba, więc nie ma co się porównywać.
Co do popytu to nic się nie poradzi że jest jak jest. Ja również osobiście kupuję też Retro Gamer jak jest tam dużo z Amigowego poletka, no ale to już wydatek 50 zł jest.
[#23] Re: Amiga Mania #3
Jako magazyn o grach może być, tylko jednak szkoda że nie ma wersji angielskiej.
[#24] Re: Amiga Mania #3

@michalmarek77, post #18

Ech... u Ciebie to zawsze jest fenomenalne wszystko. Tylko czemu tak ?
[#25] Re: Amiga Mania #3

@michalmarek77, post #18

PPA to nie ta liga panowie

Tak, PPA nie znajduję sie w lidze czasopism o starych grach, tyko jest czasopismem informacyjnym i związanym z różnymi aspektami Amigowania. Wszystko jest na swoim miejscu i tak jak trzeba. :)
[#26] Re: Amiga Mania #3

@pampers, post #16

Spokojnie pampers, prawdziwa cnota krytyk się nie boi.
[#27] Re: Amiga Mania #3

@Pinto, post #26

Tylko, że krytyka powinna być konstruktywna, tak więc wracamy na początek. Słucham więc. Co jest nie tak, no i gdzie jest Twój wkład w ewentualną poprawę stanu rzeczy? Na chwilę obecną to uprawiasz jedynie trolling, podobnie jak i pan michalmarek77.
[#28] Re: Amiga Mania #3

@mailman, post #27

:) gdyby ilość krytyki z forum na temat PPA przenieść na ilość artykułów to mielibyśmy pismo 100 stronicowe co miesiąc. do roboty Panowie a nie tylko narzekać skoro jest możliwość samodzielnego "polepszania" pisma.
[#29] Re: Amiga Mania #3

@slawekwozniak, post #28

Po co dałeś w cudzysłowie słowo: polepszania? Nic nie jest doskonałe, wszystko da się polepszyć OK
[#30] Re: Amiga Mania #3
Obejrzałem (bo języka nie znam) i stwierdzam, że styl składu pisma mimo iż kolorowy nie prezentuje spójności, taki śmietnik (byle co, byle gdzie), w którym rozmiar zdjęć/obrazków na stronę jest dopasowany do długości tekstu (duże obrazki, mniej tekstu). Muszą tam jeszcze sporo się napracować nad jakością składu pisma, IMHO. To jest jedna z tych gazetek, które są bardziej do oglądania niż czytania i nie piszę o tym dlatego, że nie znam języka, ale z uwagi na proporcje treści. Fajnie jest popatrzeć, bo z sentymentu, na obrazki ze starych gier, ale to nie wszystko.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem