Komentowana treść: 20 niezapomnianych gier na Amigę
[#1] Re: 20 niezapomnianych gier na Amigę
Szkoda, że żadna polska produkcja się nie załapała do zestawienia.


Benedykt Dziubałtowski
[#2] Re: 20 niezapomnianych gier na Amigę
Pytanie tylko czy to nie jest tani sposób na pozyskanie ruchu...
[#3] Re: 20 niezapomnianych gier na Amigę

@grxmrx, post #2

Dobry sposób na upowszechnianie Amigi, może "parę" osób sobie przypomni i zacznie szukać, co się "dzieje" z AMIGOWYM ŚWIATEM....OK
[#4] Re: 20 niezapomnianych gier na Amigę

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

Ech....
A "Street Road" jest jaki ? Chinski :) ?

Swoja droga, nie liczac gier Karenu (Block Out!!!!) polskei gry na amidze to byly raczej mocno slabe produkcje, raczej na poziomie PD niz produktow komercyjnych..........
[#5] Re: 20 niezapomnianych gier na Amigę

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

Bo ja wiem... Połowa z tych gier, to jednak gry zapomniane (bo nienajlepsze). Mogli zajrzeć na PPA i listę wszechczasów i wiedziliby co jest niezapomniane albo najlepsze.
[#6] Re: 20 niezapomnianych gier na Amigę

@Deftronic/..., post #5

prawdopodobnie jest to lista "osobista" :D
[#7] Re: 20 niezapomnianych gier na Amigę
fajnie ze portale dla mas pamietaja i popularyzuja komputer Amiga OK

pytanie tylko czemu te screeny nie pochodza z Amigi ?
sa koszmarnie pixelowate i malo kolorowe !!


Ostatnia aktualizacja: 26.12.2011 20:37:52 przez HOŁDYS
[#8] Re: 20 niezapomnianych gier na Amigę

@HOŁDYS, post #7

Po wp.pl za wiele spodziewać się nie można, zwłaszcza po tym co się tam pisze o grach. Artykuły na poziomie komentarzy z onetu niestety.
[#9] Re: 20 niezapomnianych gier na Amigę
Listę chyba spreparował ktoś zupełnie niekumaty. Nie wierzę, że jeżeli dawni gracze tworzli tę listę to nie wypłynął SuperFrog, Another World, Sensible Soccer, Cannon Fodder czy Shadow of the Beast. :)

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2011 00:56:28 przez MDW
[#10] Re: 20 niezapomnianych gier na Amigę

@HOŁDYS, post #7

pytanie tylko czemu te screeny nie pochodza z Amigi ?
sa koszmarnie pixelowate i malo kolorowe !!


Pixelowate? A jakie mają być skoro to było w 320x256 (320x240, 320x200)? Niezależnie od tego czy była to wersja dla PC DOS, Atari ST/STE/Falcon czy jakiejś Amigi - rozdzielczość tamtych "hitów" była taka sama.
[#11] Re: 20 niezapomnianych gier na Amigę

@MDW, post #9

TU jest wcześniejsza lista. 30 gier i są na niej tytuły, które wymieniasz.
[#12] Re: 20 niezapomnianych gier na Amigę

@MDW, post #9

Jakiś czas temu przedstawiliśmy Wam nasze zestawienie 30 najlepszych gier na Amigę. (...) postanowiliśmy powrócić do tego tematu i jeszcze trochę powspominać gry z tego niezwykłego komputera. Tym razem zdając się na osąd Was - naszych czytelników. Prześledziliśmy więc komentarze pod poprzednią galerią i znaleźliśmy w nich 20 tytułów, które wymieniliście jako brakujące.


W 30 najlepszych jest i Super żaba, i Cannon Fodder, Sensible Soccer ma 2 miejsce. Mi tam brakuje Colonizacji i SlamTilta.

PS. No i Superstardusta za grafikę.

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2011 09:43:02 przez MikeN
[#13] Re: 20 niezapomnianych gier na Amigę
Jakoś nie widzę na tej liście tytułów wymagających czegoś więcej niż A500 z 1MB pamięci. Widać, że głosowała lameria, która nie wyszła poza pięćsetkę rozbudowaną o joystick.
[#14] Re: 20 niezapomnianych gier na Amigę

@PopoCop, post #13

heh a czego sie spodziewales dla nich slowo przyjaciolka jednoznacznie znaczy A500 (patrz fote)
gdy wyszedl superstar dust oni juz dawno mieli PC
[#15] Re: 20 niezapomnianych gier na Amigę

@MikeN, post #12

stardust ma bardzo podobną grafikę
[#16] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#17] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#18] Re: 20 niezapomnianych gier na Amigę

@PopoCop, post #13

Mister "elite guy" podlicz Pan ile powstało gier wymagających max. A500/1MB, a ile czegoś więcej. Wniosków nie musisz prezentować

Wracając do listy, to jaka i gdzie by nie była, zawsze wygrają łamacze dżojów. Aż dziw bierze, że załapały się jakiekolwiek symulatory. Centuriona i Defender of the Crown w zasadzie się nie wspomina, czasy takich gierek miały dopiero nadejść.
Jak już mam ponarzekać to proszę, a "Pirates" gdzie?! Ile ja się tam napływałem jakąś krypą pod prąd... A "Oil Imperium"?!
[#19] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#20] Re: 20 niezapomnianych gier na Amigę

@rzookol, post #15

No nie porównuj pikselozy z Cannon Fodder do renderowanych obiektów i podkładów w jakości AGA. Wystarczy zobaczyć filmiki z walką z bossami.
[#21] Re: 20 niezapomnianych gier na Amigę

@MikeN, post #20

nawet porownojac film z youtuba ze screenami widac ze WP umiescilo pixeloze...
grafika 320x256 z A500 jest adekwatna do 640x480 z PC tak ja to zawsze widzialem
gra na Amidze wygladala pieknie a na VGA PC jakies 4 pixele skakaly i to byl ludzik

jetem przekonany ze zrzuty sa z PC WIN UAE a nie Amigi 500

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2011 11:10:13 przez HOŁDYS
[#22] Re: 20 niezapomnianych gier na Amigę

@HOŁDYS, post #7

Tak jak mówi MDW grafika z tych gier taka była. Wyglądała lepiej bo jak ktoś kiedyś to ujął (nie pamiętam kto) "telewizor ma naturalny antyaliasing". Stąd grafika wydawała się mniej pikselowata, choć w rzeczywistości taka była.
[#23] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#24] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#25] Re: 20 niezapomnianych gier na Amigę

@cichym, post #11

"Powstało ono w oparciu o komentarze czytelników pod poprzednim, dosyć kontrowersyjnym zestawieniem" przecież poprzedni zestaw był właśnie najbardziej trafny. chyba te komentarze wystawiały dzieciaki z ery ps2 bo nie mają pojęcia o temacie, a WP robi z tego halo że poprawili coś co było dobre na dno kompletne i uważają że teraz jest lepiej. żenada
[#26] Re: 20 niezapomnianych gier na Amigę

@Solo Kazuki, post #22

Co nie zmienia faktu że do zrzucania screenów do tego zestawienia użyto jakiegoś dziwnego aspect ratio w emulatorze albo po zrzuceniu przeskalowano, nie jest to 320x256 ani jej wielokrotność tylko tylko miejscami wyraźnie widać że niektóre czcionki czy specyficzne znaczki są rozciągnięte/ściśnięte.

EDIT: sprawdziłem w programie graficznym, pierwszy screen z PP Hammera jest w 600x375, stąd pikseloza w miejscach w których jej nigdy nie było.

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2011 14:34:40 przez Shoonay
[#27] Re: 20 niezapomnianych gier na Amigę

@Shoonay, post #26

a wiec mialem racje tak to na A500 wygladalo
[#28] Re: 20 niezapomnianych gier na Amigę

@michalmarek77, post #4

W artykule na WP jest błąd - powinno być "Street Rod". Grałem w to głównie na C-64 :)
[#29] Re: 20 niezapomnianych gier na Amigę

@PopoCop, post #13

Jakoś nie widzę na tej liście tytułów wymagających czegoś więcej niż A500 z 1MB pamięci.

Właśnie! Gdzie Doom i Quake?
[#30] Re: 20 niezapomnianych gier na Amigę
słaba ta lista. braki jak dla mnie:

serie Turrican i Lemmings, Pinballe (Dreams, Fantasies), Frontier, Desert Strike, Gunship 2000, Dune 1/2, Superfrog, ProjectX, Cannon Fodder, Sensible Soccer ... uff i masa innych (o tych na mocniejsze Amigi nie wspominając) ...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem