Komentowana treść: "Niebieski" Chocolate Doom
[#1] Re: "Niebieski" Chocolate Doom
czym się różni ten port np. od portu ADoom PPC?
[#2] Re: "Niebieski" Chocolate Doom

@rzookol, post #1

Polewą :).
[#3] Re: "Niebieski" Chocolate Doom

@rzookol, post #1

Tutaj opis. Od czego są google. :)
[#4] Re: "Niebieski" Chocolate Doom
w swiatku amigowym nadal zywe sa kompleksy doom'we, pewnie wciaz dlatego powstaja nowe porty tych fpsow, a kazdy kto wyciagnie 1 fps wiecej traktowany jest niczym nowy bog
[#5] Re: "Niebieski" Chocolate Doom

@gx, post #4

Naturalnie. Wspomniane kompleksy są jeszcze bardziej żywe w światku pecetowym, gdzie Doomów jest jeszcze więcej. Ot takie "completely bog standard Doom ports".
[#6] Re: "Niebieski" Chocolate Doom
Jak podpina się wady pod ten port Dooma?
Dlaczego po wpisaniu np: chocolate-doom -merge batman.wad -deh batman.deh vbatman.deh pisze że nie może znaleźć pliku wad?
Próbowałem wielu wadów z tej strony żaden nie działa.
[#7] Re: "Niebieski" Chocolate Doom

@Leon, post #6

A mi działa bez problemu. Skopiowałem do folderu z grą plik od Dooma ultimate odpaliłem gierkę i gra działa lux
Działa konfiguracja, słychać jakieś dźwięki (czyli wszystkie oryginalne) a płynność gry jest lux. I w ten sposób można sobie przypomnieć stare dobre czasy.
[#8] Re: "Niebieski" Chocolate Doom

@rzookol, post #1

"support for Heretic, Hexen and Strife." ... fajnie, w Strife jeszcze nie grałem.
[#9] Re: "Niebieski" Chocolate Doom

@gilban, post #7

U mnie działa tylko z plikiem doom2.wad. Gra Doom wygląda u mnie tak.
Ten jaśniejszy obrazek pochodzi z PRBoom a ten ciemniejszy z pikselozą jest z Chocolate Doom.
W obydwu silnikach użyłem tego samego pliku doom2.wad.
Dalej nie wiem jak uruchomić inne pliki wad pewnie trzeba je jakoś przekonwertować na iwad.
[#10] Re: "Niebieski" Chocolate Doom

@recedent, post #5

nie całkiem masz racje, starych nowych doomow jest rzeczywiscie wiecej w swiatku pc, jednak w stosunku do calkowitej liczby i ciezaru nowych gier takie nowe stare doomy stanowia juz tylko margines.
[#11] Re: "Niebieski" Chocolate Doom
jak można grać w DOOMa bez muzyki?
są emulatory Adliba tudzież różnorakie programowe syntezatory MIDI które można by użyć...
[#12] Re: "Niebieski" Chocolate Doom

@XoR, post #11

Zawsze mozna usiasc i troche pokodowac:)
[#13] Re: "Niebieski" Chocolate Doom

@rzookol, post #1

u mnie ADoom PPC jakoś nie chciał działać. Ten port działa bardzo fajnie. I cieszę się, że widelec dał się namówić na jego upublicznienie.

OK widelec
[#14] Re: "Niebieski" Chocolate Doom

@MaaG^dA, post #13

Mi jakoś zawsze nieszczególnie Doom leżał. Wolałem Quake (nawet w czasach, gdy miałem tylko 040/AGA, co podpada chyba pod masochizm). Ale i tego przyjmiemy jako znak zwycięstwa.
[#15] Re: "Niebieski" Chocolate Doom
Nie jestem zwolennikiem palenia papierosów, ale w tym wypadku apeluję do widelca żeby robił częstsze przerwy na papierosa OK
[#16] Re: "Niebieski" Chocolate Doom

@MarX, post #15

niech bierze nikotynę dożylnie !
[#17] Re: "Niebieski" Chocolate Doom

@rzookol, post #16

Zastanawiam się, czy na pewno byśmy sobie tego życzyli (zważywszy, że dawka śmiertelna dla dorosłego człowieka to jakieś 50 mg)... :)
[#18] Re: "Niebieski" Chocolate Doom

@recedent, post #17

Dla Widelca bedziez x2 jakos takos.
[#19] Re: "Niebieski" Chocolate Doom
Mam pytanko: Potestowałem trochę tę grę (z demowym plikiem .wad z Dooma 1) i stwierdzam że... nie da się włączyć broni numer 6 (plasma gun) ani 7 (BFG 9000), nawet jeśli wpiszę IDKFA (max amunicji i wszystkie bronie). Czyżby port niepoprawnie zczytywał ilość amunicji do broni energetycznych? Ktoś może potwierdzić moje spostrzeżenia?
[#20] Re: "Niebieski" Chocolate Doom

@recedent, post #19

ZTCP: Tych broni nie ma w wersji demo. ;)

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2012 19:31:27 przez widelec
[#21] Re: "Niebieski" Chocolate Doom
No i git! widelec się rozkręca, znaczy studia mu służą :D
[#22] Re: "Niebieski" Chocolate Doom

@recedent, post #19

Witam.

To nie jest kwestia portu. Ja jadę na pliku wad od Ultimate DOOM (plik zajmuje 11,8 mega i mi działają wszystkie bronie o których piszesz i nawet więcej, po wpisaniu kodu który podałeś i wszystko na maksa się poustawiało.
[#23] Re: "Niebieski" Chocolate Doom

@gilban, post #22

No to wychodzi, że to faktycznie ogranicznenie dema. Dzięki za rozwianie wątpliwości.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem