Komentowana treść: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane
[#1] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane
Trzymam kciuki aby uzbierała się wymagana kwota bo wg. mnie Magellan to jeden z najlepszych programów jaki powstał dla Amigi OK

Rozumiem, że w zgodzie z licencją APL będzie mogła powstać także wersja na MOS'a i OS4?
[#2] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane

@Elder_ppa, post #1

Bardzo dobra wiadomość !!:P
[#3] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane
Spora kwota, trzeba przyznać. Niestety nie dołożę się, ostatnio kupiłem Magellana na zbiorowej akcji na ppa.pl, który nota bene leży sobie na dysku nieużywany.
[#4] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane

@pampers, post #3

Jeśli licencja nie była imienna chętnie odkupię za rozsądna cenę...
[#5] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane

@hakonwpz, post #4

Od kilku miesięcy pełna wersja Magellana jest zawarta w pakiecie Amikit...
[#6] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane
Magellan był fajny w dobie OS3.x. Ale czy ma sens gdy jest Ambient ?
[#7] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane

@MaaG^dA, post #6

Na MorphOS'ie pewnie nie ale ani AROS ani OS4 nie dorobiły się dotychczas tak dopracowanego środowiska jak Ambient. Swoją drogą Ambient własnie dlatego mi się podoba gdyż jest taki "Magellanowy" ;)
[#8] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane

@Elder_ppa, post #7

Źródła Ambienta są dostępne za free.. więc po co przepłacać za Magellana ?
[#9] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane
dla mnie najlepszy DOpus to v4.x, chyba juz jestem za stary na takie fiuczery
[#10] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane
Amigaos bez magellana to jak windows bez dopusa 10 :) I odwrotnie.
[#11] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane

@Elder_ppa, post #1

W tym miesiacu się nie dorzucę bo kupiłem wypasioną A4000.
Ale w przyszłym przekażę parę $ na ten cel.
Nawet jeśli masz DOpusa5, to warto się dołożyć.
Jesli zostanie upubliczniony kod żódłowy jest szansa że program bedzie się rozwijał.
[#12] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane

@tom256, post #11

+1
Co prawda mam zainstalowanego ale poki co nie uzywam, bo:
1. mam za malo RAMu;
2. do tego, do czego uzywam Amigi w zasadzie Workbench z 3.9 mi wystarcza

...ale moze kiedys, takze tez sie dorzuce. Moze cos z tego bedzie.
[#13] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane

@pawelini, post #10

Amigaos bez magellana to jak windows bez dopusa 10 I odwrotnie.

Popatrz, a ja używam Workbencha, a na Win używam Total Commandera. :)
[#14] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane
A ja 5tke mam i uzywam. Odkad zainstalowalem na moim os3.1 to praktycznie wszystko co mi potrzebne.
http://i.imgur.com/jK7hy.png
[#15] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#16] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#17] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane

@pawelini, post #10

Chyba masz rację. Ponieważ pod Windowsem najbardziej popularnym file menadżerem jest Total Commander. Ja pod Windowsem nie wyobrażam sobie innego file menadżera niż Total commander, a próbowałem już różnych. Tak samo, gdy miałem Amigę kiedyś, też nie przepadałem za Magellanem, ponieważ miał dużo wodotrysków i dziwnych ustawień - za dużo. Wolałem Filemastera, czy Dopusa 4.x, czy wreszcie później programu, który do złudzenia przypominał Norton Commandera pod DOSa. Choć znałem takich co Magellana uwielbiali.
[#18] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane

@Dopuser, post #5

Dzięki za tipsa...
[#19] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane

@Dopuser, post #5

Pełna wersja zarejestrowana jest od wersji AmiKita 1.6.0.
[#20] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane
Ciekawa sprawa, być może wyjdą jakieś ulepszenia lub dodatki lub nawet nowa wersja ;P
[#21] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane

@(V)(I)mothe(P), post #20

Dodatkie to mogą wychodzić i na wersję 5.82. Problem w tym, że mało kto wykorzystuje pełną funkcjonalność Magellana, jak np. tworzenie nowych modułów czy złożonych poleceń. A do grania na Amidze Magellan jest zbędny...
[#22] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane

@Dopuser, post #21

Mnie osobiście Magellan nie zachwycił, jestem fanatycznym userem DOpusa 4.x
Mam wrażenie, że wzięło się to z tego, że na mój obecny konfig przeszedłem "żywcem" z CDTV (kopiując system na dysk nowej A1200) a z 3MB RAM i MC68000 nie poszalejesz z Magellanem, za to 4.x miał wszystko i chodził znakomicie; no i oczywiście już długo go używałem.

Co do funkcjonalności - czasy w których pojawił się Magellan to schyłek Amigi, DOpus 4.x miał to szczeście, że pisano o nim wszędzie, dokumentacje, solucje i gotowe funkcje były na płytkach z gazetami i w Aminecie. Sam napisałem kilkanaście dodatków, więc i rozstać się z nimi nie chcę

Bounty popieram, jako zamiennik Wb dla AROSA czy AmigaOS4 będzie znakomity.
[#23] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane

@Skotos, post #22

Bounty popieram, jako zamiennik Wb dla AROSA czy AmigaOS4 będzie znakomity.

Zapewne tak. Ale samo to się nie zrobi. A o ile pamiętam to ktoś kiedyś kupił licencję aby zrobić Magellana pod OS4. I do tej pory jakoś ani widu, ani słychu... (chyba że mi się coś pomylało..)
[#24] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane

@MaaG^dA, post #23

Firma Guru Meditation ze Szwecji bodajże zobowiązała się przeportować Magellana na OS4. Ale że postępu nie było (czytaj: złamali warunki umowy) to GPSoftware odebrał im prawa do Magellana. Więcej na ten temat było kilka miesięcy temu na amigaworld.net...
[#25] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane

@Skotos, post #22

Mnie osobiście Magellan nie zachwycił, jestem fanatycznym userem DOpusa 4.x

DOpus 4 to file manager. Magellan to zamiennik Workbencha. Inna klasa.
[#26] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane

@Dopuser, post #25

Teoretycznie tak, ale.
Jak coś chciałem uruchamiać na szybko to miało to podwieszony pod menu w ToolDemonie, jak coś komuś pokazywałem to specjalnie klikałem po okienkach i ikonkach coby sobie popatrzył, tutaj nie czułem potrzeby posiadania Magellana.
Jak coś kopiowałem czy archiwizowałem lub rozpakowywałem to miałem DO4 z latami rozbudowywanymi dodatkami i filetypami, tu też nie potrzebowałem Magellana, wręcz typowy układ filemenagera z dwoma okienkami dostępnymi od razu był wygodniejszy niż konieczność otwierania takich okiem w Magellanie.
Sporej grupie się narażę ale w moim odczuciu Magellan pasował ludziom którzy chcieli WB przerobić na modłę windowsa z idiotyczną dolną belką i przyciskiem/menu "Start".


Pozdrawiam
[#27] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane

@RadoslawF, post #26

wręcz typowy układ filemenagera z dwoma okienkami dostępnymi od razu był wygodniejszy niż konieczność otwierania takich okiem w Magellanie.

Dwa okna ? W 99% przypadków wystarcza jedno... a drugie okno otwiera się samo kiedy potrzeba...

w moim odczuciu Magellan pasował ludziom którzy chcieli WB przerobić na modłę windowsa z idiotyczną dolną belką i przyciskiem/menu "Start"

Jaką dolną belką ? A menu Start można przeca wyłączyć. Z tym, że akurat Start jest mocno funkcjonalne, m.in. np. dzięki niemu mam blat bez ikon...


Ostatnia aktualizacja: 02.02.2012 21:25:19 przez Dopuser
[#28] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane

@RadoslawF, post #26

TRUE!, windowsowe to kolejne po doomowy kompleksy Amigowcow

Dopus 4.x RULEZ!, a tak naprawde to FileMaster, mi wystarcza :)
[#29] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#30] [post oznaczony jako OT] wyświetl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem