Komentowana treść: E-UAE JIT dla PowerPC - aktualny stan prac
[#1] Re: E-UAE JIT dla PowerPC - aktualny stan prac
Jak zrobią to może wreszcie się skuszę i spróbuję UAE. Nie wiem po co ale może...
[#2] Re: E-UAE JIT dla PowerPC - aktualny stan prac

@MDW, post #1

Zależy ile mocy potrzebujesz, bo przykładowo na Pegasosie II (G4) do gierek typu Slam Tilt to E-UAE bez JIT wystarczy, ale dla Alien Breed 3D II TKG czy Napalm to już raczej mniej.


Ostatnia aktualizacja: 26.02.2012 21:17:11 przez grxmrx
[#3] Re: E-UAE JIT dla PowerPC - aktualny stan prac
Jakim sprzętem dysponuje ten Pan ?
[#4] Re: E-UAE JIT dla PowerPC - aktualny stan prac

@grxmrx, post #2

grxmrx
Problem w tym, że mi się nie chce w to grać. :) Ja lubię sobie powspominać, puścić z tego muzykę. Ale żeby grać? Jakoś nie bardzo. Zresztą w czasach świetności tych gier też nie bardzo mi się chciało. Pooglądać lubiłem, mieć musiałem (trudne to nie było w czasach piractwa). Ale z graniem to u mnie zawsze było słabo. I dlatego jakoś nie widzę zastosowania Amigi Classic u siebie.

azazel44
Ja? Odkąd pamiętam mam starego wysłużonego Pegasosa II z G4 1GHz i jakimś Radeonem 9250 128MB. Jakiś czas temu zwiększyłem tylko RAM do 1 GB.
[#5] Re: E-UAE JIT dla PowerPC - aktualny stan prac

@azazel44, post #3

Jakim sprzętem dysponuje ten Pan?


Álmos? Z tego co wiem to deweloperkę prowadzi na μA1, chyba że ktoś podarował mu mocniejszy sprzęt.
[#6] Re: E-UAE JIT dla PowerPC - aktualny stan prac
teraz jak jest http://fengestad.no/fs-uae/ to jaki jest sens robienia do tego JIT?
[#7] Re: E-UAE JIT dla PowerPC - aktualny stan prac

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #6

A co, ten FS-UAE chodzi na AmigaOS/MorphOS dużo szybciej niż E-UAE
[#8] Re: E-UAE JIT dla PowerPC - aktualny stan prac

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #6

to co podajesz nie jest na PowerPC.
[#9] Re: E-UAE JIT dla PowerPC - aktualny stan prac

@recedent, post #5

Jestem ciekaw czy czasem nie dostał X1000, słyszałem kiedyś (może to była plotka), że w zamian za ukończenie prac na JIT, otrzyma sprzęt na własność. Dlatego jestem ciekaw, czy tak rzeczywiście jest.
[#10] Re: E-UAE JIT dla PowerPC - aktualny stan prac

@MDW, post #4

Pytałem o autora praca na JIT, ale spoko :)
[#11] Re: E-UAE JIT dla PowerPC - aktualny stan prac

@Kwiatki, post #8

wiem, ze nie ma dla PPC, ale chyba jest lepszy i juz ma JIT?
http://www.ppa.pl/forum/komentarze/24492/fs-uae-0.9.5

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2012 11:27:25 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#12] Re: E-UAE JIT dla PowerPC - aktualny stan prac

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #11

WinUAE też ma JIT, czemu nikt nie przeportował WinUAE na amigowe OSy?

JIT nie da się po prostu przekompilować na inną architekturę procesora, trzeba go napisać od podstaw. Dlatego nie jest to jeszcze zrobione. A może się mylę i FS-UAE jest dostępne z JITem na procesory na PowerPC?
[#13] Re: E-UAE JIT dla PowerPC - aktualny stan prac

@recedent, post #12

JIT dla x86 jest skodowany w asm i jest specyficzny dla tej architektury. Nic nie da się sportować, trzeba napisać od nowa.

Dziwne tylko właśnie że nikt tego jeszcze nie zrobił. Powinno to być wielokrotnie łatwiejsze niż przy X86 bo zarówno 68K jak PPC są procesorami Big Endian więc odpada cała masa problemów....
[#14] Re: E-UAE JIT dla PowerPC - aktualny stan prac

@XoR, post #13

Wg autora tego portu (a jest on autorem emulatora 68k JIT Petunia w OS4, więc na rzeczy się zna), E-UAE jest pełen mocno zagmatwanego i nie do końca zrozumiałego kodu, w który wciśnięcie JITa nie jest sprawą trywialną... nie tyle problemem jest więc napisanie emulatora 68k JIT, co jego połączenie z E-UAE. Ale jak pisze on ostatnio, o ile oryginalny Kickstart nie chce działać pod jego JIT (autor szuka źródła problemu), to już Kickstart po spatchowaniu działa. Postęp jest.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem