Komentowana tre¶ć: FastATA z obsług± kart pamięci
[#1] Re: FastATA z obsług± kart pamięci
dysk SSD 1450 MB/s odczyt 550 mb/s zapis (testowane na serwerze)
ciekawe czy da sie docisnac do tych magicznych 16 MB w PIO5
[#2] Re: FastATA z obsług± kart pamięci

@HOŁDYS, post #1

Da się... sprawdzone
[#3] Re: FastATA z obsług± kart pamięci
Czego¶ tutaj nie rozumiem :P. Poprzednie edycje FastATA doskonale współpracowały z kartami CF, co wła¶ciwie zmieniło się w tych nowych wersjach?
[#4] Re: FastATA z obsług± kart pamięci

@strim, post #3

My¶lałem, że chociaż zł±cze sata dali. Ale nic z tego. Chwyt marketingowy ?
[#5] Re: FastATA z obsług± kart pamięci

@sand, post #4

Fotka jest taka sobie, może to zł±cze tam jednak jest, może fotka jest z poprzedniego modelu.
Mam pytanie czy dobrze zrozumiałem że podł±czyć można kartę CF albo dysk SATA albo dwa dyski PATA ?


Pozdrawiam
[#6] Re: FastATA z obsług± kart pamięci
ELBOX nadal interesuje się Amig±.

Może będzie można wymienić starsz± wersję, dopłacić i zawin±ć nowsz±.
[#7] Re: FastATA z obsług± kart pamięci
W zasadzie nic nowego, powalaj±cego na kolana. Ale miło wiedzieć, że firma istnieje, co¶ tam kombinuje, od¶wieża. Jasne, że chyba każdy wolałby wiadomo¶ć, że Elbox wypu¶cił now±, zar±biast± dopałkę do A1200. Jednakowoż realia s±, jakie s± - i trzeba się z każdej nowej rzeczy cieszyć. I cierpliwie czekać na Natami.

Serdeczno¶ci i buziaki dla Elboxu
Des
[#8] Re: FastATA z obsług± kart pamięci

@RadoslawF, post #5

he FastATA 1200 MK-IV CF/SATA is designed to simultaneously use up to four devices: one Compact Flash card, one SATA drive and two to four PATA devices. The number of simultaneously used Compact Flash cards or SATA drives may be increased with additional adapters up to the total number of all connected devices of four.


Można podł±czyć w jednym czasie 4 urz±dzenia, standardowo jest to jedno urz±dzenie sata, jedna cfka i 2 dyski pata. Można dokupić jakie¶ dodatkowe adaptery żeby się dało podłaczyć w jednym czasie 4 cfki lub 4 urz±dzenia sata.

Pozdrawiam
[#9] Re: FastATA z obsług± kart pamięci
Czyli i tak wszystko będzie szło przez IDE, a do SATA będzie zastosowany mostek SATAIDE. W tej chwili pewnie już można zastosować takie "cudo" : KLIK.
[#10] Re: FastATA z obsług± kart pamięci

@Des, post #7

Byłem z pierwszych którzy kupili ten kontroler ładnych parę lat temu i nigdy na niego nie narzekałem.
Jedyne co to to, że obci±ża procesor przy zapisie i odczycie, ale za to można było podpi±ć tanie dyski ide za czasów scsi.
[#11] Re: FastATA z obsług± kart pamięci

@Shredder, post #10

Jedyne co to to, że obci±ża procesor przy zapisie i odczycie

jak wiesz taka jest specyfikacja pracy trybu PIO ..nie zaleznie czy to PC ,MAC,ATARI czy Amiga
wszystko leci przez CPU z braku DMA

Da się... sprawdzone

a mozesz napisac cos wiecej ? bo PIO5 i 16.5 MB/s ..to teoria rowniez w swiecie PC
od tak sobie napisales czy masz ten model kontrolera i cos tam w nim popraiwli

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2012 14:44:51 przez HOŁDYS
[#12] Re: FastATA z obsług± kart pamięci
O proszę! - niedawno miałem awarię FastATA i całe szczę¶cie (lub nie ;P)że dało się naprawić. Lepiej jakby zrobili kartę turbo do Amigi. W sumie to zawsze co¶ nowego, więc nie ma co wybrzydzać ;P
[#13] Re: FastATA z obsług± kart pamięci

@gorzyga, post #9

A mi by sie marzyla jakas wersja np: FastATA 1200 MK-X, ktora by juz miala zlacza SATA odrazu na kontrolerze.
[#14] Re: FastATA z obsług± kart pamięci

@Phibrizzo, post #13

Dałoby to jakie¶ zauważalne efekty?
[#15] Re: FastATA z obsług± kart pamięci

@Mir3k, post #14

Moze takie ze dyski typu PATA sie kiedys skoncza i trzeba bedzie uzywac takich przelotek jak kolega wczesniej pokazal
[#16] Re: FastATA z obsług± kart pamięci

@Phibrizzo, post #15

Ja używam wła¶nie na takiej przelotce. I działa bardzo dobrze na fastata 2.
[#17] Re: FastATA z obsług± kart pamięci

@sand, post #16

Nie chodzilo mi w tym przypadku o to czy dziala tak czy nie bo to nie ma znaczenia w tym przypadku. Tylko o to ze trzeba dolozyc nowy skladnik do "kanapki"
[#18] Re: FastATA z obsług± kart pamięci

@Phibrizzo, post #17

Smacznego! :D
Ale chyba jedno sata jest z tego co rozumiem.
[#19] Re: FastATA z obsług± kart pamięci

@Mir3k, post #18

Ale chyba jedno sata jest z tego co rozumiem.

Chyba niema. Jedyne duze zdjecie tej wersji kontrolera jakie udalo znalezc znajduje sie w galerii pod adresem:

http://www.ppa.pl/forum/pregierz/23154/fastata-mk-iv

A to co pisze na AWN to rozumiem jako to ze jest mozliwa bezproblemowa wspolpraca z odpowiednim mostkiem SATA-PATA.
A nie to ze jest on juz zamontowany.
[#20] Re: FastATA z obsług± kart pamięci

@Phibrizzo, post #19

Ta fotka w galerii to wersja IV, te nowe z SATA to wersje VI.
[#21] Re: FastATA z obsług± kart pamięci

@RadoslawF, post #20

Wersja dla A1200 ma oznaczenie MK-IV http://eu-shop.elbox.com/cgibin/shop?info=420F12&sid=26c3604e

Jednak mozesz miec racje ze wersja w galerii to zwykla wersja MK-IV a ta na stronie Elboxu to MK-IV CF/SATA czyli jakas "ekstra werszyn".
Puki sie nie pojawi jakas fotka to nie dojdziemy do porozumienia. Chyba ze ktos zadzwoni do Elboxu.
[#22] Re: FastATA z obsług± kart pamięci
Kurcze, po walkach z FastlineZ3 i rozkładaniu sprzętu, teraz co¶ się dzieje HD. Przy starcie komputera, słychać że twardziel się rozkręca i tyle... Nie ma pbotowania, ekran pozostaje czarny, nie mogę wejć do bootmenu. Odł±czam HD i botuję z dyskietki - wszystko jest OK. Mogę wej¶ć do bootmenu, widać zainstlowane karty itp. Już który¶ raz taka akcja z HD. Nie wiem od czego to zależy. Podociskałem kable i wtyczki w HD. Może czas zainwestować w FastATA? Tylko odpadnie mi wtedy jeden slot na kartę Z3. I tak już muszę wybierać czy ma tam być FastlineZ3 czy AriadneII. :(

Tylko ta cena - tydzień temu sprzedałem GTX280 za 50F... Eh, ta Amiga.

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2012 18:29:47 przez Deftronic/...
[#23] Re: FastATA z obsług± kart pamięci

@Deftronic/..., post #22

Doci¶nij ta¶mę do kontrolera i dysku, doci¶nij też same zł±cza na ta¶mie, ewentualnie wymień j± na now±.


Pozdrawiam
[#24] Re: FastATA z obsług± kart pamięci

@Hubez, post #6

I tu masz rację Elbox potwierdził że w niedługim czasie będzie taka promocja.
Jak na razie nie wiem kiedy ale będzie na 100%, trzeba obserwować ich stronkę.
[#25] Re: FastATA z obsług± kart pamięci
Jak się okazuje, o ile dobrze rozumiem z tego co tutaj napisali, a także patrz±c na zdjęcia to jest ta sama Fast ATA, tyle że do pudełka dodano przelotki/adaptery.
[#26] Re: FastATA z obsług± kart pamięci

@grxmrx, post #25

Czyli poniekad mialem racje.
[#27] Re: FastATA z obsług± kart pamięci

@grxmrx, post #25

Niestety masz rację. Z opisu wynika że to po prostu stary FastATA MKIV z przej¶ciówkami.
Czyli nic nowego.
[#28] Re: FastATA z obsług± kart pamięci

@grxmrx, post #25

Niezły trick marketingowy. buuu!
[#29] Re: FastATA z obsług± kart pamięci
Dopisałem uaktualnienie do wiadomo¶ci.
[#30] Re: FastATA z obsług± kart pamięci

@gorzyga, post #9

W tej chwili pewnie już można zastosować takie "cudo" : KLIK.

Można, można, problem jest tylko jeden. Nie da się wystartować systemu z dysku podpiętego przez t± przej¶ciówk± bo Amiga nie widzi takiego dysku. Musisz wystartować system z dysku PATA, a dysk SATA może być podpięty jako drugi .

Sprawa jest dziwna, bo wystarczy np. uruchomić HDToolbox z dyskietki i dysk jest widoczny, jednak, nie da się wystartować. Może w nowej Fast-ATA zmienili romy, które w jaki¶ sposób inicjalizuj± te dyski, czy co¶ w tym rodzaju, ale na pewno musi nowa Fast-ATA robić co¶ aby dysk był widoczny z poziomu np. BootMenu bez wgrywania sterowników itd.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane s± tzw. cookies (ciasteczka). Służ± ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jeste¶my zobowi±zani do poinformowania Cię o tym w wyraĽniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przegl±darki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem