Komentowana treść: Amiga X Party - raport i więcej zdjęć
[#1] Re: Amiga X Party - raport i więcej zdjęć
Ładna okolica i ładne zdjęcia komputera Amiga One X1000. Ja w ten piątek mam akurat szczęśliwy dzień, bo wyszedłem ze szpitala, ale nie mogłem stawić się na tej imprezie mimo, że mieszkam w Wa-wie. Mam nadzieję, że impreza była wesoła i interesująca dla uczestników.

Z mojej strony może zobaczycie jakieś update'y programów i gier w najbliższych miesiącach, bo wróciła dobra passa z czego jestem niezwykle rad! :) A ze zmiany ksywy z Minniata na Hextreme mam nadzieję nie jesteście zawiedzeni ;) Poza tym ksywą Minniat będę sygnował projekty klubu RNS :)

Tylko, że skoncentrowałem się obecnie na Klasyku, a Sama440 odsunąłem w cień. Ale Amigować przestać nie zamierzam, jakkolwiek skrytykują moje umiejętności programistyczne, których pokazałem zaledwie zarys, asy trzymam jeszcze w rękawie ;) Ja naprawdę jestem zdolny programista, co myślę wystarczy udowodnić zaliczonym rokiem na studiach (drugi rok musiałem zawiesić ze względu na chorobę), jak również ukończonym edytorem map do Benefactora i Dune 2.

Także niczym Batmana zapalcie odpowiednie światło halogenowe jeśli będziecie mnie potrzebować OK Minniat jest do dyspozycji amigowców, którzy chcą natywnych aplikacji na Amigę.

Pozdrawiam!!
[#2] Re: Amiga X Party - raport i więcej zdjęć
Fajny raport, trzeba to Mufie oddać. Bez złośliwości czy przytyków. Czekam na materiał filmowy.
[#3] Re: Amiga X Party - raport i więcej zdjęć

@Deftronic/..., post #2

Odejście z eXeca zdecydowanie mu na zdrowie wyszło i jakiś bardziej stonowany się zrobił.
[#4] Re: Amiga X Party - raport i więcej zdjęć

@GumBoy, post #3

Dokładnie, nie wyzywa już od "emigrusów". ;) Oby tak dalej, to może całe środowisko trochę oprzytomnieje i skończą się wojenki i "wściekłe" komentarze. Zrobi się po prostu bardziej normalnie.

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2012 20:30:56 przez Deftronic/...
[#5] Re: Amiga X Party - raport i więcej zdjęć
No fajny raporcik :)
[#6] Re: Amiga X Party - raport i więcej zdjęć

@Deftronic/..., post #4

Oby tak było!
Według mnie wojna o "złote kaesony" skończyła się już dawno i teraz im ktoś więcej ma szacunku (ostatecznie milczącej oziębłości) dla strony przeciwnej - tym bardziej u mnie punktuje.
Głupie wojenki na forum i dziecinne wyzwiska traktuję od dawna jako żenadę.
Brawo Mufa i organizatorzy! OK
[#7] Re: Amiga X Party - raport i więcej zdjęć

@Deftronic/..., post #4

tego właśnie u was (a może już powinienem rzec, U NAS....hmmm?) nie pojmuję

wojenki, wojenki, osobiste przytyki

zamiast zakumać, że trzeba iść razem, a konkurencja, nawet w obrębie tej samej ekipy, JEST DOBRA!!!
[#8] Re: Amiga X Party - raport i więcej zdjęć
Krótki mój opis z AmigaX Party na stronie Klubu Anin i kilka moich zdjeć:

Opis i kilka zdjęć
[#9] Re: Amiga X Party - raport i więcej zdjęć
Fotki komputera AmigaOne X1000, które wykonałem podczas Amiga X Party posłużyły do zilustrowania 8 wersji językowych haseł Wikipedii "AmigaOne" i "AmigaOne X1000". :)

http://pl.wikipedia.org/wiki/AmigaOne
http://en.wikipedia.org/wiki/AmigaOne_X1000
[#10] Re: Amiga X Party - raport i więcej zdjęć
"Impreza miała charakter całkowicie amigowy. Oprócz dwóch Amig X1000, mojej i Zapa na spotkaniu można było zobaczyć Amigę One G4 XE Biaxa, SAM460 Jaremy i SAM Flexa Radova."
lol. same prawdziwe amigi jak widac.

"widzowie mogli więc zobaczyć w działaniu demo wykorzystujące prawdziwą akceleracje 3D"
co to jest prawdziwa ackeleracja 3d? czy to cos jak prawdziwa amiga? bo z wiarygodnych moim zdaniem zrodel takich jak hans, ktory programuje sterowniki gfx do os4 dociera, ze akceleracji sprzetowej 3d nie ma jak dotychczas a tylko 2d, przy czym zaprogramowal on demo 3d wykorzystujace ta tez obecnie dostepna akceleracje 2d. nalezy przypuszczac ze prawdziwa akceleracja 3d w przeciwienstwie do nieprawdziwej pecetowej ackeleracji 3d opiera sie na funkcjach 2d. no to jest mala rewolucja moim zdaniem.
[#11] Re: Amiga X Party - raport i więcej zdjęć
Dostępny jest też już film ze spotkania:

O, tutaj
[#12] Re: Amiga X Party - raport i więcej zdjęć
Więc teraz ja swoje 3 grosze dołożę do samego komputera:

Komputer kosztował majątek, a znalazłem kilka bugów na start:

1. Brak blaszki/zaślepki na porty I/O.

2. Na procesorze powinien być duży pasywny radiator, a nie malutki radiator, z wiatraczkiem.
[#13] Re: Amiga X Party - raport i więcej zdjęć

@gilban, post #12

zapewne jakis ladny pasywny zalman znaczaco podnioslby cene calosci do 20 tys ;), o zaslepce nie wspomne min. 40 tys ;)
[#14] Re: Amiga X Party - raport i więcej zdjęć

@gilban, post #12

Z tego co pamiętam to Mufa jest betatesterem, i obudowę sobie sam organizował, to nie jest taki sam komputer jak teraz jest w sprzedaży.
O chłodzenie też go pytałem na forum AmigaOne - bo było na pierwotnym pokazie pasywne.
Wiatraczka nie było dlatego że Friedeni pracowali na AmigaOS 4.1, gdzie zaangażowany jest do pracy jeden rdzeń. Natomiast wiadomo jakie sa plany na przyszłość, ponadto końcowy user już dziś może sobie zainstalować np. Debiana. Na dwóch rdzeniach procek grzeje się rzecz jasna bardziej, w związku z czym pozostawienie pasywnego chłodzenia mogło być niewystraczającym rozwiązaniem i niepotrzebnym ryzykiem.
Zaślepki?
AmigaOne X1000 Backplate & Quickstart Guide niecałe 10 funtów
[#15] Re: Amiga X Party - raport i więcej zdjęć

@gilban, post #12

Komputery przedstawione na filmie pochodzą z betatestingu. Właściciele nie kupowali całości. Obecnie kupuje się pełną AmigęOneX1000 w obudowie dopracowanej - jest ta brakująca blaszka. Co do radiatora - chyba dobrze świadczy o procesorze, że nie musi mieć radiatora wielkości stodoły, tylko malutki. W PC masz wielki radiator i jeszcze większy wiatraczek.
[#16] Re: Amiga X Party - raport i więcej zdjęć

@adam_mierzwa, post #14

No tak. Ale widać, że radiator, na którym znajduje się wiatrak jest bardzo mały. Gdyby na nim umieścić duży radiator podobny do tych z Powermaców, spokojnie wystarczył by sam radiator.

W odpowiedzi na #15

No tak w PC mam olbrzymi radiator i wolnoobrotowy wiatrak - max 1300 obrotów, którego nie słychać całkowicie, a którego obrotami steruje płyta główna. Dodam jeszcze, że procesor ma 4 rdzenie i jest dużo bardziej wydajny od tego PPC. Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2012 15:39:46 przez gilban
[#17] Re: Amiga X Party - raport i więcej zdjęć

@gilban, post #16

Wiatraczek w X1000 jest nie za duży (ale wcale nie malutki), ale w egzemplarzu Mufy obracał się z niskimi obrotami i prawie go nie było słychać.
[#18] Re: Amiga X Party - raport i więcej zdjęć

@AS, post #15

To nie jest prawda.W pc możesz miec jak ci pasuje.Np i7 krecony na 5 ghz i wtedy masz kilogram alu na procku.Slabe energooszczędne zabawki o mocy x1000 mieszczą sie w kieszeni i nie wymagaja mocnego chłodzenia.
[#19] Re: Amiga X Party - raport i więcej zdjęć

@Aniol, post #18

Slabe energooszczędne zabawki o mocy x1000 mieszczą sie w kieszeni. To nie jest prawda.

Masz rację, to co napisałeś wyżej nie jest prawdą.
[#20] Re: Amiga X Party - raport i więcej zdjęć
Milo sie oglada(bazuje na filmiku), ale jednak wychodzi brak sterownika 3D.
Tak swoja droga, na jakich to platformach Firefox ma problemy z wczytywaniem?
(Strony zapisane w cache zawsze wczytuja sie w "mgnieniu oka".)
Bo na tych co ja znam (Win Vista,7,8 i Linux) nie ma zadnego, a moze to przytyk w strone MorphOSa?

Sumujac, prezentacja dosc ciekawa(w skali 1-5 3+). Sam System pracuje nie do konca szybko, jak na tak potezny procesor, no ale to jeszcze wersja rozwojowa(moze troche optymalizacji?), wiec sie czepiac tego nie bede:).
[#21] Re: Amiga X Party - raport i więcej zdjęć

@VmV, post #20

Zarówno na MorphOSie jak i na AmigaOS 4.x Firefoxa uruchomisz tylko pod jakimś VNC. Nie słyszałem jednak, aby uruchomiony w ten sposób miał jakieś problemy z wczytywaniem stron. Bazująca na kodzie źródłowym Firefoxa (podobnie jak Timberwolf) przeglądarka TenForuFox działa na moim Maku Mini całkiem sprawnie (niestety nie pod MorphOSem). Podejrzewam, że Mufie chodziło tu o problemy z szybkością działania raportowane przez właścicieli komputerów SAM.
[#22] Re: Amiga X Party - raport i więcej zdjęć

@AS, post #19

Przekręcać zdania każdy umie. Treść postu brzmiała inaczej. Ty poprzekładałeś zdania i wyszło co innego.

Zobaczmy - komputery z procesorem Atom i podobne rozwiązania AMD. Mają najczęściej radiator pasywny, lub podobnej wielkości radiator z wiatrakiem, jaki zastosowano w Amidze X1000.

Także komputery PC mogą mało prądu ciągnąć i się mało grzać. Zależy tu od tego co jest komu potrzebne.
[#23] Re: Amiga X Party - raport i więcej zdjęć

@gilban, post #22

Myślisz, że Atom ma osiągi lepsze niż PA6T?
[#24] Re: Amiga X Party - raport i więcej zdjęć

@gilban, post #22

Zrobiłem to specjalnie z przekorą. Bo pisać wielu umie, ale gorzej z prawdą. Na szybkich intelowskich I7 radiator jest duży z ogromnym wiatrakiem. Ten w AmidzeX1000 jest bardzo mały, a wiatrak chodzi bardzo wolno i go nie słychać. AmigaOS nie nagrzewa mocno procesora, a chłodzenie jest założone na wszelki wypadek np. linux przy mocnej pracy może trochę więcej wydzielić ciepła z procesora. Dalej jest ciekawiej - kieszonkowe urządzenia są takie szybkie, że duże komputery trzeba po prostu wyrzucić, gdyż są baaardzo wolne. Ty piszesz o procesorach Atom - one są tak wolne, że aż nie chce mi się dotykać laptopa z tym procesorem. Wobec takich manipulacji, ja dokonałem manipulacji wypowiedzi. Uczyniłem identycznie to samo, co mój rozmówca pisząc swój post.

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2012 13:22:05 przez AS
[#25] Re: Amiga X Party - raport i więcej zdjęć

@recedent, post #23

Lepszych to na pewno nie ma. Nie wiem dokładnie jaki procek w X1000 siedzi, do jakiego procesora w Macu PPC można porównać. Ale wiem, że mam netbooka Asus EeePC 1000H z 2 GB ram i Windowsem XP i ogólnie nie jest tak źle w działaniu. Do wielu prostszych rzeczy w zupełności wystarcza. Miałem też Maca Mini z PPC 1,25 GHz i szczególnie przy porównaniu do Leoparda lub Tigera wcale szybciej nie działał od tego Atoma. Nie porównam oczywiście Windowsa z MorphOS, ponieważ MorphOS ma dużo niższe wymagania sprzętowe niż Windows XP.
[#26] Re: Amiga X Party - raport i więcej zdjęć

@gilban, post #25

No ale Aniol napisał Slabe energooszczędne zabawki o mocy x1000 mieszczą sie w kieszeni, a Ty bronisz jego tezy jakimiś Atomami. Wynika z tego, że komputery na Atomie dorównują X1000...

No to teraz czas na benchmarki. IntelŸ Atom™ N270 1,6 GHz w teście Blendera uzyskał 4031 miejsce z wynikiem 6 minut i 27 sekund. X1000 na jednym rdzeniu daje wyniki porównywalne do PowerBooka 1.67, ale dam Ci fory i założę, że sprawuje się tak, jak jednordzeniowy G4 1600 zamontowany w PowerMacu QS. Niestety, ten PowerMac uzyskał w tym teście 3749 miejsce, z wynikiem 5 minut 18 sekund. Pech.
[#27] Re: Amiga X Party - raport i więcej zdjęć

@recedent, post #21

Zarówno na MorphOSie jak i na AmigaOS 4.x Firefoxa uruchomisz tylko pod jakimś VNC.


Używanie VNC to dla Ciebie jest uruchamianie na MOSie czy OS4?
[#28] Re: Amiga X Party - raport i więcej zdjęć

@GumBoy, post #27

Zwracałem koledze uwagę, że żadna wersja Firefoxa nie uruchomi się na MorphOSie ani OS4. Ale żeby nie było niedomówień - popraw na "zarówno na MorphOSie jak i na AmigaOS 4.x Firefoxa możesz używać/obejrzeć/wyświetlić tylko pod jakimś VNC" i będzie superpoprawnie.
[#29] Re: Amiga X Party - raport i więcej zdjęć

@recedent, post #26

Nie mialem na mysli atoma.Raczej chodziło mi o cos w standardzie np mini itx z niskonapięciowym i7 .Oczywiscie sama plytka to 17x17 i trzeba by sporej kieszeni.Trzeba bardzo malo wiedziec aby twierdzic ,ze pc to tylko wielkie pudło.A co z np ultrabookami ? MacBook Air 11.6 na i5 1.6ghz wazy 1.06 kilograma i spokojnie zmiesci mi sie w kurtce w kieszeni.A przy tym za jedno x 1000 można kupic 3 takie.:P
[#30] Re: Amiga X Party - raport i więcej zdjęć

@Aniol, post #29

A uruchomisz na którymkolwiek z tych trzech makbookow AmigaOS4?
Nie? To w takim razie po co nawet 10 makbookow skoro dalej nie bedzie mozna na nich uruchomic AmigaOS?
Dotarł bezsens robienia takich porównań?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem