Komentowana treść: Darmowy Spider do każdego Mediatora
[#1] Re: Darmowy Spider do każdego Mediatora
Coś Elbox robi się aktywny. Jeszcze zapisy na Sharka powrócą...
[#2] Re: Darmowy Spider do każdego Mediatora
Polecam Spidera każdemu!

Zaraz po karcie graficznej to najczęściej wykorzystywany sprzęt pod Medka.
[#3] Re: Darmowy Spider do każdego Mediatora
To jest swoisty ewenement że ta firma ciągle istnieje...
[#4] Re: Darmowy Spider do każdego Mediatora

@tszczurek, post #3

Dlaczego tak sądzisz?


Benedykt Dziubałtowski
[#5] Re: Darmowy Spider do każdego Mediatora

@tszczurek, post #3

Najlepszy ich stary news DRAGON 1200.
[#6] Re: Darmowy Spider do każdego Mediatora

@tszczurek, post #3

Kiedyś poruszyłem ten temat. Elbox musi coś mieć "na boku". Oprócz amigowych sprzętów i kabelków HDMI zapewne coś "skrobią" dla przemysłu elektronicznego, jakieś płytki drukowane czy inne elementy. Życzę firmie aby powróciła na poważnie do Amigi i jej rozwoju.OK
[#7] Re: Darmowy Spider do każdego Mediatora

@Wojox, post #6

Ja przynajmniej raz pisałem na ppa czym zajmuje się elbox.


Benedykt Dziubałtowski
[#8] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#9] Re: Darmowy Spider do każdego Mediatora
A może rezygnują z klasyka i robią porządki w magazynie?
[#10] Re: Darmowy Spider do każdego Mediatora

@Ender, post #9

I w ramach tego czyszczenia wyprodukowali kolejną wersję FastAty ?


Pozdrawiam
[#11] Re: Darmowy Spider do każdego Mediatora

@RadoslawF, post #10

W dniach od 28 lutego do 5 marca 2012 przy zakupie w firmie Elbox dowolnego modelu Mediatora można otrzymać gratis kartę Spider.

Jak dla mnie pozbywają się Spidera, może będzie nowsza wersja, a może faktycznie rezygnują z klasyka.

Wypuszczą na pożegnanie ostatnia wersję FastAty i ...
... zajmą się produkcją Natami, ... . ;)

Konkretna data, dlatego tak pomyślałem.

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2012 21:07:13 przez Ender
[#12] Re: Darmowy Spider do każdego Mediatora

@tszczurek, post #3

Price (VAT incl.): EUR 83.95
za kontroler który można kupić za niecałe 20zł na alledrogo
przebitkę mają ładną
[#13] Re: Darmowy Spider do każdego Mediatora

@XoR, post #12

O gustach i cenach się nie dyskutuje. Wg. mnie każdy orze jak może, jest klient, płaci to dobrze. Każdy może założyć firmę i próbować się utrzymać. Spróbuj co miesiąc zarobić na ZUS,VAT,czynsz za lokal itp. To zobaczysz ile musisz towaru zbyć aby zarobić tylko na opłaty. Nie wspomnę o opłatach na rodzinne sprawy. Przerabiałem to, udało mi się utrzymać 10 lat.:P
[#14] Re: Darmowy Spider do każdego Mediatora

@hakonwpz, post #1

Chyba się zdecyduję na pci do 4k.... Już dawno nosiłem się z zamiarem kupna,więc może czas wykorzystać okazje.
[#15] Re: Darmowy Spider do każdego Mediatora

@Wojox, post #13

nie mówię że to źle że taka cena... no może trochę ale mają do tego prawo bo dają gwarancję działania w Amidze. Jak komuś cena nie pasuje to może kombinować kupić taniej i sprawdzać czy działa z Amigą czy nie :)

BTW. dzięki temu że oni mają te karty tanio to mogą robić takie promocje ok, racja
[#16] Re: Darmowy Spider do każdego Mediatora
Czytam komentarze i widzę, że sporo osób ciekawi firma ELBOX, jak prosperują, czym się zajmują, czy duży utarg mają z klasyka
[#17] Re: Darmowy Spider do każdego Mediatora

@Hubez, post #16

Chyba nie będę osamotniony w opini że każda firma proamigowa jest ciekawa. Bo gdyby nie taki Elbox, to mało już by juz zostało firm dla Amigi. Jakby z czyms wyskoczyli byłoby super,, NatAmi np... made by Elbox...OK Za 299 euro...
[#18] Re: Darmowy Spider do każdego Mediatora

@Wojox, post #17

Przyznam, sam z ciekawości parę lat temu udałem się do tej firmy na ul. Lipową w Krakowie.
[#19] Re: Darmowy Spider do każdego Mediatora
Elbox może istnieć tak długo jak długo będzie istniała klasyczna Amiga (czyli długo, hehe). Nowe Amigi (niezależnie z którego obozu) nawet jak są nietypowe to osprzęt mają typowy i nic specjalnie nie trzeba do nich kombinować.
[#20] Re: Darmowy Spider do każdego Mediatora
Elbox to jedyna firma, ktora jesli by chciala, ma fundusze, sprzet i wiedze, by zrobic cos dla klasyka. Niestety, nie sadze jednak by im sie chcialo. Polutowanie Mediatora czy rozszerzenia pamieci to wzglednie moment, jesli porownac to do projektu i wykonania np. nowego trubo.

PS: eh, szkoda, ze nie ma Medka do A3000D :(
[#21] Re: Darmowy Spider do każdego Mediatora

@Wojox, post #6

Do Amigi nie da się powrócić na poważnie.
[#22] Re: Darmowy Spider do każdego Mediatora

@_arti, post #20

Oprócz wiedzy itp. ważny też jest dochód który przyniesie nowy projekt.
[#23] Re: Darmowy Spider do każdego Mediatora

@_arti, post #20

Wiesz sam prototyp kosztuje kilka tysięcy. Takich prototypów trzeba kilka czarami kilkanaście, nie licząc czasu ( w tym i pieniędzy), które ktoś musi poświecić na zaprojektowanie tego. Potem drugie tyle czasu albo i więcej na przetestowanie. No i potem koszt płytek, montażu znowu testy i jeszcze reklamacje do tego w ramach gwarancji. Dlatego taki Medek kosztuje tyle ile kosztuje. Jak by wyprodukowano ze 100 tyś sztuk takich mediatorów to pewnie kosztował by on koło 100-200 pln.

Właśnie dlatego Elbox chciał aby dragon mógł służyć także jako terminal lub cośw tym stylu. Więcej wyprodukowanych egzemplarzy= mniejsza cena jednostkowa. Szkoda, że Dragon padł no ale nie była to wina Elboxu.


Benedykt Dziubałtowski
[#24] Re: Darmowy Spider do każdego Mediatora

@tszczurek, post #3

Ty naprawdę myślisz, że żyją z amigowego osprzętu?
[#25] Re: Darmowy Spider do każdego Mediatora

@XoR, post #15

Ceny fakt, powalają, jednak jest to nowy sprzęt. Ciekawe ile by sobie zawołali za tą Natami.
[#26] Re: Darmowy Spider do każdego Mediatora

@Robii_k, post #25

Skoro ekwiwalent bidnej pięćsetki (Minimig) kosztuje coś koło 800zł to ekwiwalent mocno rozbudowanej Amigi nie będzie tańszy niż trzy tysiące.
[#27] Re: Darmowy Spider do każdego Mediatora

@_arti, post #20

A właśnie że chyba nie masz racji. Elbox coś szykuje i to coś będzie chyba miało Agp , PCIe , wiele nowych sterów pod karty PCI do medka, być może dostaniemy nowe dopałki na prockach intel,Athlon64,stery do kart graficznych NV i Radeon, myślę że już nie długo to zobaczymy pod nowym systemem Amigi OS4,2.
Jak na razie nie powiem skąd te info bo jeszcze raz to muszę sprawdzić. Być może to bujda ! Oby nie!!
[#28] Re: Darmowy Spider do każdego Mediatora

@Jacol, post #27

Nowej Amigi nie zrobią, nowe sloty PCI z AGP ? teoretycznie można, praktycznie nie ma dla kogo, większość dzisiejszych użytkowników Amigi bardziej ceni oryginalność kart zorro niż prędkość PCI czy ewentualnych AGP.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem