Komentowana treść: CoolCow 1.0
[#1] Re: CoolCow 1.0
Pozwolę sobie na mały komentarz, w typowych warunkach "miniacz" i PowerBook są cichymi komputerami. Wentylatory są elektronicznie sterowane i przy codziennej pracy praktycznie ich nie słychać. Z drugiej strony procesor 7447A gdy „dostanie do wiwatu” oddaje ponad 20 W mocy. Wyprowadzenie takiego ciepła z ciasnego wnętrza Maca mini czy laptopa zmusza niewielkie wentylatory do intensywnej pracy. Wtedy mamy nieco hałasu... W stacjonarnych komputerach różnica w hałasie jest mniejsza, po prostu hałas jest nawet, gdy system „nic nie robi”. Wentylator na procesorze Pegasosa 2 na przykład nie jest sterowany, więc szumi tak samo głośno niezależnie od obciążenia procesora.
[#2] Re: CoolCow 1.0

@krashan_, post #1

Czy ten program sprawi, że mój cichy PM będzie jeszcze cichszy, czy zadziała wyłącznie z ww. przez Ciebie komputerami?
[#3] Re: CoolCow 1.0

@Ender, post #2

Ender, przecież jak wyciszyłem tego PM to ledwo co go słychać :)
[#4] Re: CoolCow 1.0

@pampers, post #3

Wiem i nie narzekam, ale zapytać nie zaszkodzi.
[#5] Re: CoolCow 1.0

@Ender, post #2

Czy ten program sprawi, że mój cichy PM będzie jeszcze cichszy, czy zadziała wyłącznie z ww. przez Ciebie komputerami?

A bawisz się w liczenie kluczy RC5-72 czy też badanie OGR-27? Jeżeli tak, to owszem, może. Jeżeli nie, to CoolCow jest dla Ciebie bezużyteczny. Ten program nie jest magicznym wyciszaczem komputera. On tylko zmniejsza obciążenie procesora powodowane przez klienta distributed.net i jego użycie ma sens tylko i wyłącznie wraz z tym klientem.
[#6] Re: CoolCow 1.0

@Ender, post #2

Wsadz sobie sh5 w gniazdo proca, dzieki temu bedzie cicho jak makiem zasial. Czy jak sie to mowi:).
[#7] Re: CoolCow 1.0

@fazior, post #6

No a jak SH CPU Rulez!!!!!!!! :D
[#8] Re: CoolCow 1.0
A już myślałem, że przestanę bawić się w RC-5 jak kiedyś przesiądę się na PowerBooka z MorphOSem. Wygląda na to, ze jednak nie przestanę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem