Komentowana treść: Revision 2012 zakończone
[#1] Re: Revision 2012 zakończone
Szczegółowe wyniki tu
[#2] Re: Revision 2012 zakończone
Wejście dobre OK Demka takie sobie, muzyka je ratuje OK
[#3] Re: Revision 2012 zakończone

@parallax, post #2

Muza w KAKAO powala mnie !
[#4] Re: Revision 2012 zakończone

@ethan72, post #3

Zawsze byłem fanem muzyki Chasera.
[#5] Re: Revision 2012 zakończone

@ethan72, post #3

Muza w KAKAO powala mnie!

Chaser znakomitym muzykiem jest, ale akurat muzyka do "Kakao" podoba mi się trochę mniej niż na przykład świetna muzyka do "Lightshafta".
[#6] Re: Revision 2012 zakończone

@krashan_, post #5

zdecydowanie najlepsza Panda ;)
[#7] Re: Revision 2012 zakończone
Jest wideo, są wyniki, a gdzie stuff z party?
[#8] Re: Revision 2012 zakończone

@PopoCop, post #7

http://www.pouet.net/party.php?which=1550&when=2012

Klikasz na dana produkcje a pozniej po prawej stronie jest link Downoload.

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2012 20:28:26 przez Phibrizzo
[#9] Re: Revision 2012 zakończone
Kakao Elude ma świetny start- "Wejście Smoka" bardzo mi się podobało oraz kolejne płynnie się zmieniające 3 efekty/sceny (fajny 4 motyw z tymi ruchomymi punktami/zmieniającymi się kolorami) i muzyka zdecydowanie wyróżnia tę produkcję- moim zdaniem brakło mocnego akcentu na koniec.

Kioea MDW sprawia wrażenie "bardziej solidnej" chociażby ze względu na długość, równy poziom nieml przez cały czas ale jest dla mnie zdecydowanie mniej inowacyjna..

Fajnie wyglądała sala pełna ludzi i sprzętu OK

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2012 21:12:21 przez BULI
[#10] Re: Revision 2012 zakończone
demo Elude wymiata. I nie wiem jakie można mieć do niego zastrzeżenia. Mam nadzieję, ze to nie koniec Elude jak wynika z końcowych napisów :(
Szkoda też, ze stream nie wyrobił i dema na Amigę na żywo (tz. spoza party place) można było obserwować tylko dzięki poklatkowej transmisji z telefonu komórkowego ;)
[#11] Re: Revision 2012 zakończone
Nie ma to jak dobre dema
[#12] Re: Revision 2012 zakończone

@BULI, post #9

oraz kolejne płynnie się zmieniające 3 efekty/sceny

Właśnie scen w demie Elude znowu zabrakło (@Kiero: a błagałem ;)), a 3 efekty są znane z ich poprzednich dem (chyba, że się mylę i Kierownik mnie poprawi).

moim zdaniem brakło mocnego akcentu na koniec.

Jeśli "End of Elude" to słaby akcent to ja już nie wiem ;)

Kioea MDW

MDW powiadasz? ;)
[#13] Re: Revision 2012 zakończone

@Phibrizzo, post #8

Dzięki za linka.
Niestety tradycja tworzenia plików .nfo z wymaganiami danej produkcji prawie zanikła. Czy ktoś się orientuje jakie dema/intra dadzą się uruchomić na A1200+68040/40Mhz+32MB Fast (jeśli w ogóle są takie)?
[#14] Re: Revision 2012 zakończone
W notce zabrakło informacji o zwycięzcy w oldskool demo czyli Boogietown/Ghostown które ponoć chodzi na A500.

http://www.pouet.net/prod.php?which=59144

W PC demo trzecie miejsce dla Floppy.

http://www.pouet.net/prod.php?which=59118
[#15] Re: Revision 2012 zakończone
łał ...sporo produkcji na Amige .. swietne demko na A500 - Boogietown !!OK
[#16] Re: Revision 2012 zakończone
In Elude We Trust ...
dla mnie MEGA po prostu MEGA, Elude wymiata, Chaser - piękna muza, smok mnie rozwalił ...
Fajnie zobaczyć też znów MAWI... ech zeby tak znowu można było być młodym to bym chyba zadnego party nie przegapił ...
[#17] Re: Revision 2012 zakończone

@ntx, post #10

I nie wiem jakie można mieć do niego zastrzeżenia.

Można mieć do niego takie zastrzeżenie, że brak w nim scenariusza, nie ma "opowiedzianej historii". Czegoś, co miały np. "Lighthshaft" czy "We Come In Peace". "Kakao" to po prostu zestaw kilku efektów. Znakomitych efektów, ale jednak tylko zestaw.

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2012 08:19:06 przez krashan_
[#18] Re: Revision 2012 zakończone

@krashan_, post #17

Dopiero obejrzałem demka Mavi oraz Elude. Obie produkcje bardzo dobre. Z Elude zawsze miałem problem jeśli idzie o muzykę w ich demach (może poza poprzednią ich produkcją). Wydawała mi się taka... pompatyczna. Teraz też zaczeło się jeśli idzie o klimat i muzę podobnie, ale później... później na szczęście się muza rozkręciła momentami zahaczając o klimaty Aphex Twin (takie skojarzenie). Wreszcie bardzo dobre demo z bardzo dobrą muzą. Końcowe efekty/motywy skojarzyły mi się trochę z pamiętną produkcją Pulse Square ale nie jest to bynajmniej żaden zarzut. Produkcja MAWI też bardzo dobra i do tego Yolk maczał tam swoje palce. Super! No i pamiętali od Dinx Project hehe... Fajnie, dzięki chłopaki.OK

Boogietown także super demko. Spro świetnej grafiki. Naprawdę czad. OK

Ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony ilością i jakością amigowych produkcji. Jakby trochę mały renesans jeśli idzie o scenę amigową. Super, oby tak dalej.
[#19] Re: Revision 2012 zakończone

@Deftronic/..., post #18

Ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony ilością i jakością amigowych produkcji


Eee... Oglądaliśmy ten sam stream? Z produkcjami w stylu "Bramborak" i "Panda power"?
[#20] Re: Revision 2012 zakończone

@krashan_, post #17

ale przecież taka jest większość dem - efekty powiązane muzyką. I właśnie ta różnorodność efektów wyróżnia Kakao od wcześniejszych dem Elude, w Kioea też zresztą nie widać żadnej historii.
[#21] Re: Revision 2012 zakończone

@GumBoy, post #12

Za scenami 3d nie tęsknię w dobie akceleracji 3D już mnie to nie rajcuje tak jak kiedyś- trzeba mocno pokombinować żeby wyglądało to przyzwoicie a i tak zawsze znajdzie się jakieś ale..

Co do tego 4 efektu to ja go nie kojarzę z produkcji Elude, cos podobnego kojarzy mi się akurat z któregoś tam dema TBL

Co do zakończenia, właściwie chodzi o to że początek bardzo mi się podobał i zrobił mi ogromnego smaka, a końcówka nie jest tak mocna jak by mogła być w porównani z wejściem- jeśli wiesz co mam na myśli :D

MDW powiadasz?

Miała być mała prowokacja ;)

A propo scenariusza samego dema- przyznam się, że najbardziej pasują mi dema próbujące opowiedzieć jakąś historię, gdzie efekty są zgrabnie wplecione w fabułę- moim "sentymentalnym faworytem" w tej materii jest demo RELIC (Nerve Axis) OK
[#22] Re: Revision 2012 zakończone

@recedent, post #19

Eeee... nie oglądałem żadnego stream'a. ;) Mówię tylko o tych trzech produkcjach które wymieniełem powyżej, reszty jeszcze nie widziałem (i tak muszę obejrzeć je na prawdziwym sprzęcie aby ocenić jak są zoptymalizowane :) ). Jak dla mnie, trzy bardzo dobre dema amigowe z jednego party to dużo w dzisiejszych czasach, a jeszcze jest jedno czy dwa intra które zapowiadają się nieźle. :)
[#23] Re: Revision 2012 zakończone

@BULI, post #21

Za scenami 3d nie tęsknię w dobie akceleracji 3D już mnie to nie rajcuje tak jak kiedyś- trzeba mocno pokombinować żeby wyglądało to przyzwoicie a i tak zawsze znajdzie się jakieś ale..

Akurat eludowe sceny wyglądały zawsze lepiej niż przyzwoicie.

Co do tego 4 efektu to ja go nie kojarzę z produkcji Elude, cos podobnego kojarzy mi się akurat z któregoś tam dema TBL

Napisałes coś o 3 efektach a ja właśnie 3 uważam że widziałem. W creditsach był zupełnie nowy efekt jak na moje obserwatorskie oko, ale dopytam sie Kierownika jeszcze jak odżyje, bo na razie nabrał lody w usta ;)

Co do zakończenia, właściwie chodzi o to że początek bardzo mi się podobał i zrobił mi ogromnego smaka,

A bo Kierownik grał z Skyrima :)

A propo scenariusza samego dema- przyznam się, że najbardziej pasują mi dema próbujące opowiedzieć jakąś historię, gdzie efekty są zgrabnie wplecione w fabułę- moim "sentymentalnym faworytem" w tej materii jest demo RELIC (Nerve Axis) OK

O scenariusze to petycje do Ubika. Zawsze mu się powtarzało, żeby się trochę bardziej postarał o spójność i płynne przejścia, a nie żeby to leciało efekt-efekt-efekt koniec. Były dema w których mu sie to udało.

PS. Relic już mnie nie kręci. CHyba sie nie zestarzał dobrze.
[#24] Re: Revision 2012 zakończone

@GumBoy, post #23

Akurat eludowe sceny wyglądały zawsze lepiej niż przyzwoicie.

A to tak, ale mi nie chodzi o Elude tylko o to co w ogóle można wycisnąć z AGAty w niskiej rozdziałce i z 060@50 na pokładzie! Chociaż zdarzało się że się mile zaskakiwałem- więc czekam na zaskoczenie, tym bardziej, że scenariusze opowiadające jakieś historie bez takich scen się nie obejdą!

Napisałeś coś o 3 efektach..

Ha, tu Cię mam: kolejne 3 efekty (po pierwszym) = czyli 4ty efekt ;)

A bo Kierownik grał z Skyrima

Inspiracja godna pochwały OK

Były dema w których mu sie to udało.

O ile pamiętam: "We come in peace", "Soliloquy"

Relic już mnie nie kręci. Chyba się nie zestarzał dobrze.

Ja chyba jeszcze nie potrzebuję aż takiej dawki sentymentalizmu- po prostu nadal podobają mi się niektóre motywy zrobione z "filmowym rozmachem" OK

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2012 21:53:40 przez BULI
[#25] Re: Revision 2012 zakończone

@BULI, post #24

Chociaż zdarzało się że się mile zaskakiwałem- więc czekam na zaskoczenie, tym bardziej, że scenariusze opowiadające jakieś historie bez takich scen się nie obejdą!

Tru. Ale jeśli Elude nie postraszyło i naprawdę jest to "end of", to może być mały problem (chyba, że to prawda z powrotem TBL i Mawi też pójdzie za ciosem).


Ha, tu Cię mam: kolejne 3 efekty (po pierwszym) = czyli 4ty efekt

OK, my bad.

A bo Kierownik grał z Skyrima

Inspiracja godna pochwały OK


A tego to nie wiem, leży na półce juz drugi miesiąc, nawet czytnika nie dotknął jeszcze :)

O ile pamiętam: "We come in peace", "Soliloquy"

Na przykład. Lightshaft również (czyli w sumie cała Breakpointowa trójca).

Ja chyba jeszcze nie potrzebuję aż takiej dawki sentymentalizmu- po prostu nadal podobają mi się niektóre motywy zrobione z "filmowym rozmachem" OK

Ale ja znam starsze dema niż Relic, które ciągle mi się podobają, nie tylko ze względu na sentyment.
[#26] Re: Revision 2012 zakończone
fajny design w tym demku boogietown na A500 :), kodu nie bede ocenial, bo choc efekty proste to sam kod moze byc najwyzszych lotow, w koncu to A500. ogolnie wrazenie pozytywne na plus.

z dem na amige podoba mi sie sam design w demku focus design, ale samo demko zbyt krotkie :). kioe cienkie jak doupa weza, nudne i sztampowe, przypomina mi demka/playerki3d z pc dos na 486. kakao jeszcze gorzej i dodatkowo jakies takie pompatyczne przez ta muzyke, ciezkie jak olowiana miska.
[#27] Re: Revision 2012 zakończone

@GumBoy, post #25

[Fiale ja znam starsze dema niż Redlic, które ciągle mi się podobają, nie tylko ze względu na sentyment.[/i]

Też takie znam, na dysku kisi się cała kolekcja "precyzyjnie wyselekcjonowanych" perełek z przekroju .. będzie ponad 20stu lat- czekają na odpowiedni wieczór z piFem, ale RELIC jest jednym z tych które wyryło mi się bardzo mocno w pamięć, i do wracam bez specjalnej okazji OK

Tru. Ale jeśli Elude nie postraszyło i naprawdę jest to "end of", to może być mały problem .

Była by to bardzo smutna wiadomość, gdyby Elude chciało ze sceny zejść :(
Mam nadzieję, że się jednak tak nie stanie!

(chyba, że to prawda z powrotem TBL i Mawi też pójdzie za ciosem)

To jest właściwy kierunek ok, racja
[#28] Re: Revision 2012 zakończone

@gx, post #26

Co człowiek to opinia- oby było nas jak najwięcej ok, racja
[#29] Re: Revision 2012 zakończone

@BULI, post #27

Była by to bardzo smutna wiadomość, gdyby Elude chciało ze sceny zejść

Zejść to raczej na bank nie. Raczej transformować.
[#30] Re: Revision 2012 zakończone

@recedent, post #19

To Bramborak tak bardziej pod Crazy Demo coś w stylu Brygady RR OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem