Komentowana treść: Scene.org Awards - znani są nominowani
[#1] Re: Scene.org Awards - znani są nominowani
Elude FTW!
[#2] Re: Scene.org Awards - znani są nominowani
obejrzałem te demka i nie wyróżniają się niczym. No może poza muzą. Całkiem niezła. Reszta nie zaskakuje i odnoszę wrażenie, że na Amigę chyba już nie ma dem które zaskakiwałby czymś ciekawym

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2012 22:04:14 przez azazel44
[#3] Re: Scene.org Awards - znani są nominowani

@azazel44, post #2

O swoim demku wypowiadać się nie będę. A co do Elude - jeśli ktoś uważa, że to co pokazał Kiero w "Shake off" to nic specjalnego to pozostaje mi tylko westchnąć...
[#4] Re: Scene.org Awards - znani są nominowani

@azazel44, post #2

Ale to chyba nie dziwi skoro minelo tyle czasu, ze trudno cokolwiek nowego wymyslec (nie tylko w demach amigowych przeciez). Ba! w zyciu codziennym coraz mniej na jest w stanie zaskoczyc. Tym bardziej, ze sprzet ma swoje ograniczenia, wieksze niz najnowsze wynalazki PeCetowe.

Jezeli ktos cos wymysli ciekawego, to bardziej w kontekscie artystycznym niz technicznym, dlatego wole klasyczne demka ogladac (tak jak kilka osob w moim otoczeniu) i moze z tego wzgledu powinno byc wiecej odniesien do przeszlosci w nowych produkcjach.
[#5] Re: Scene.org Awards - znani są nominowani

@Duracel, post #4

"Ale to chyba nie dziwi skoro minelo tyle czasu, ze trudno cokolwiek nowego wymysle"

to jest kompletna bzdura. sprzet sie nie zmienia ale podejscie do programowania tak. pojawiaja sie nowe techniki i niektore z nich mozna zaadaptowac nawet na starych amigowych procesorach. po prostu amigowym demoscenowym (i innym tez ale to pomijam) czesto sie nie chce/nie potrafia.
[#6] Re: Scene.org Awards - znani są nominowani

@kiero, post #5

Skoro to takie proste i ty potrafisz, to"chcij" i "adaptuj". Ja oceniam to chocby pod katem rynku muzycznego. Wszystko juz bylo, a to co pojawia sie nowego to zazwyczaj modyfikacje i miksowanie starego na wszystkie sposoby. To samo zjawisko mozna zaobserwowac w innych dziedzinach zycia. Kiedys latwiej bylo dokonac przelomu i zrobic cos odkrywczego.
[#7] Re: Scene.org Awards - znani są nominowani

@Duracel, post #6

"Skoro to takie proste i ty potrafisz, to"chcij" i "adaptuj"."

Doprawdy, jakim ignorantem trzeba być, żeby napisać coś takiego?

Kiero to akurat jedyny koder na scenie, który robi coś nowego. Efekty 2d z "Shake off" po prostu zrywają gacie; jak dla mnie jedno z najlepszych dem na Amigę w historii. Gdzie wcześniej widziałeś takie rzeczy? Proszę Cię, trochę pokory...
[#8] Re: Scene.org Awards - znani są nominowani

@Duracel, post #6

Umiejętności wykorzystywania technik programistycznych oceniasz przez pryzmat rynku muzycznego...? sorry zabiłeś mnie! Bez obrazy ale żart roku. :) A skoro już jesteśmy przy muzyce to jak mniemam masz na myśli 'pop'ularną cześć tego rynku tylko! Bo tu może i bym się zgodził, mimo iż znalazło by się kilka wyjątków ale reszta, a zwłaszcza bardzo szeroko pojęta muzyka rockowa ma się wybitnie dobrze i cały czas się rozwija. Innymi słowy - jeśli masz na myśli to co jest serwowane z popularnego radia to jest to metodologia gó*na przewracanego, ale... no właśnie, ale jaki jest cel? Jej celem nie jest wprawiać słuchacza "w ekstatyczne uniesienia transcendentalne" (mimo, iż niektórych to chwyta) tylko docierać do jak największej grupy ludzi 'prostotą' łatwością odbioru - jednym słowem to ma się sprzedawać! I teraz pewnie napiszesz, że to komercja i inne dyrdymały - uprzedzę Cię - Tak - tylko wyobraź sobie, że nawet taka muza jest pisana przez muzyków, którzy mają za zadane nie uzewnętrznić się artystycznie ale napisać HIT dla mas, a to już jest sztuka. Więc jak możesz to poproszę Cię napisz mi taki Hit może być jak to określiłeś "miksowanie starego na wszystkie sposoby" cokolwiek to znaczy, a potem możesz krytykować/szufladkować do woli. Kilka wskazówek: prosty temat muzyczny ale by się go dało nucić, krótki beż udziwnień, wyraźny rytm w zależności do kogo kierujemy może być 'natarczywy'(młodzi), zapomnij o skomplikowanych podziałach wszystko ma być w 4/4 bo to łatwe do odbioru jest i 'noga sama tupie', a i skromne instrumentarium to podstawa nie można na siłę udzwiękowić słuchacza bo nie będzie widział co ma słuchać. Proste, prawda? No to jedziesz.

Pozdrawiam,
RadziN
[#9] Re: Scene.org Awards - znani są nominowani

@Jazzcat, post #7

Oho, panom z "elity" nadeptnieto na piete, i to czym?
Ja mam sie pokory uczyc? A czy ja krytykuje efekty pracy Kiero czy innych? Bynajmniej!

Czy wy dokladnie czytacie to co sie pisze? Azazel kreci nosem, ze nie ma nic specjalnego w nominowanych demach, a ja tlumacze ze to jest normalny proces naszych czasow ktory dotyka wiekszosc dziedzin naszego zycia zwiazanych z tworczoscia artystyczna.

Prosze mi nie przylepiac geby ignoranta. Skoro Kiero mowi ze sie komus nie chce, to niech jemu sie chce i niech stara sie za siebie.

To troche tak jakbym wysmiewal innych ze swojej branzy DTP, ze nic nowego nie robia tylko powielaja schematy ktore kiedys komus przyniosly rozglos. Ani mnie to specjalnie nie dziwi, ze tak sie dzieje, ani specjalnie nie mam pretensji o to do tworcow. Takie czasy, ze praktycznie wszystko juz bylo.

Rozumiem, ze ktos moze byc pod wrazeniem pracy np. Kiero, ale to oburzenie w "obronie" kiero jest dla mnie niezrozumiale i smieszne. Badzmy powazni i czytajmy ze zrozumieniem. Poczulem sie troche tak jakbym komus podal reke, a ktos drugi podskakujac w ekscytacji krzyczal by "czlowieku co ty robisz!? czy ty wiesz kto to jest?! a ty mu tak prosto z mostu...?".

Zamiast pokory w odpowiedzi proponuje troche godnosci i zdrowego rozsadku.

I nie ma nic z zartu czy ignorancji w porownaniu Sceny ze zjawiskiem zachodzacym w ostatnich latach w muzyce jak i w stwierdzeniu "wszystko juz bylo".

Trzeba byc naprawdę geniuszem zeby jeszcze czyms zaskoczyc.
[#10] Re: Scene.org Awards - znani są nominowani

@Duracel, post #4

Tym bardziej, ze sprzet ma swoje ograniczenia, wieksze niz najnowsze wynalazki PeCetowe.

Sprzęt ma ograniczenia wieksze, niż przedpotopowe wynalazki pecetowe.
[#11] Re: Scene.org Awards - znani są nominowani

@Jazzcat, post #3

Spokojnie, to tylko "znawca" ;)
[#12] Re: Scene.org Awards - znani są nominowani

@RadziN, post #8

Radzin wez sobie chlopie lodu do glowy przyloz. Gdzie i kogo ja krytykuje? Nie popadajcie w jakas zbiorowa histerie :D

Nie myl krytyki z opisem rzeczywistosci, poprostu z opisem. Tak to widze i nie jest to kwestia zadnych pretensji tylko stwierdzenia faktu. Ba! Wrecz usprawiedliwienia tworcow ktorzy maja trudniej dzisiaj niz ci ktorzy tworzyli jeszcze chocby 50 lat temu.

Nie wiem skad ci przyszlo do glowy stwierdzenie, ze moje porownanie ma sens jedynie w kontekscie muzyki popularnej. Chyba ostatnia proba wymyslenia czegos nowego byla muzyka industrialna. Wszystko inne jest mieszanina gatunkow. Przyznaja sie do tego sami artysci, ktorzy poszukuja czegos nowego a w rezultacie wracaja do podstaw i mieszaja to co juz kiedys bylo uzyskujac pozornie nowe nurty.

Nie jestem czlowiekiem masowej produkcji, sluchajacym jedynie POPu w radio :] Jestem czlowiekiem chyba dosyc wszechstronnie chlonnym jezeli chodzi o muzyke (co moze zabrzmiec nieskromnie) ale nie znam wielu ludzi, ktorzy praktycznie w kazdym gatunku jak ja znalezli by cos ciekawego do posluchania. Lubie Smoth Jazz, Rock lat 70, muzyke rozrywkowa lat 50, uwielbiam muzyke celtycka, ale i Italo Disco z lato 80/90 :)

Piszesz o Rocku i od razu widac ze ten gatunek jest ci bliski bo go tak zachwalasz. Co niby takiego w roku sie zmienilo od lat 60? O jakim rozwoju ty mowisz, bo poza rozwojem sprzetu, czystszym brzmieniem nie widze jakichs rewolucji. Nowe odmiany sa miesznina Rocka m.in. z Rapem czy HH jak kto woli. Muzyka etniczna z elektroniczna itd. Taki Nick Jagger z kultowego zespolu rockowego udziela swojego wokalu zespolowi HH wiec o czym to swiadczy?

Nurty sie mieszaja i na tym glownie bazuja dzisiejsi artysci. Te same zjawiska mozna zaobserwowac w modzie, motoryzacji (stylistyka nadwozia) itp.

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2012 14:25:06 przez Duracel
[#13] Re: Scene.org Awards - znani są nominowani

@Duracel, post #9

daruj sobie swoje "elity"

to co napisales w pierwszym komentarzu:

"Ale to chyba nie dziwi skoro minelo tyle czasu, ze trudno cokolwiek nowego wymyslec (nie tylko w demach amigowych przeciez). Ba! w zyciu codziennym coraz mniej na jest w stanie zaskoczyc. Tym bardziej, ze sprzet ma swoje ograniczenia, wieksze niz najnowsze wynalazki PeCetowe."

w odpowiedzi na:

"Reszta nie zaskakuje i odnoszę wrażenie, że na Amigę chyba już nie ma dem które zaskakiwałby czymś ciekawym"

sugeruje, ze na amige nie mozna zrobic nic wiecej niz bylo juz na nia zrobione. Do tego odnosi sie moj komentarz a ty jakies p******y o muzyce zaczynasz pisac.

"Prosze mi nie przylepiac geby ignoranta. Skoro Kiero mowi ze sie komus nie chce, to niech jemu sie chce i niech stara sie za siebie."

Przylepiam gebe ignoranta i tobie i azazelowi. Jezeli uwazasz, ze nominowane demo (mowie tu tylko o demie mojej grupy) to tylko wtorne efekty ktore juz na amidze byly pokazywane to prosze pokaz mi kilka produkcji ktore taka teze potwierdzaja.
[#14] Re: Scene.org Awards - znani są nominowani

@Duracel, post #12

Ci ktorzy tworza muzyke na zamowienie i maja zrobic zwyczajnie hit takze opieraja sie na sprawdzonych schematach. To troche jak przyrzadzanie zupy.

Bardzo trafna i ciekawie przedstawiona byla swego czasu analiza hitow z okresu "Macarena". Taki hit z Mission Impossible zawieral w sobie to co najlepsze w "Macarena" :)
[#15] Re: Scene.org Awards - znani są nominowani

@kiero, post #13

Zmieniam zdanie. Mogę prawda ? Obejrzałem oba demka 16 razy i stwierdzam, że się myliłem. To najlepsze dema jakie widziałem

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2012 14:49:10 przez azazel44
[#16] Re: Scene.org Awards - znani są nominowani

@Duracel, post #12

I tu jest pies pogrzebany! Muzyki słuchasz, a Dema oglądasz. Nic więcej dodawać nie trzeba. Cały poziom abstrakcji jak towarzyszy tworzeniu, wybacz ale jest Ci obcy i dlatego jako odbiorca marginalizujesz geniusz ukryty w szczegółach. Co ma Ci napisać o rocku, że dziś każdy temat muzyczny jest analizowany. Czy mam już całą kadencje czy jeszcze może to rozwijać? Jaki chcę uzyskać klimat. Jak poprowadzić aranżacje reszty instrumentów? Ile będzie ścieżek gitar, jak poprowadzić mix na blastach tak by się częstotliwości poszczególnych instrumentów w częściach wspólnych nie poznosiły? To nie te czasy gdzie jak ktoś łapał kwinty to był rockman. Dziś muzykę pisze się świadomie i jest częścią wspólną z jej produkcją. A jeszcze do tego często kawałki, aranżowane są na album i na koncert osobno. A jak możesz to napisz czasem coś jaśniej bo po tym co tu nakreśliłeś to już nie wiem czy Kiera chcesz zj***ć, pochwalić, przywitać podając kończynę górną czy nauczyć DTP. ;)

Pozdrawiam,
RadziN
[#17] Re: Scene.org Awards - znani są nominowani

@kiero, post #13

Kiero, zdecydowanie jestes przewrazliwiony. Nigdzie nie napisalem, ze twoje demo mi sie nie podoba. Podoba mi sie, a nominowane dema posiadam od jakiegos czasu zgrane na plytke DVD wiec racz jednak czytac ze zrozumieniem to co pisze, aby z mojej strony podziw dla twojego warsztatu nie rozjechal sie z ocena charakteru.

Opisalem pewne zjawisko naszych czasow a ty sie napinasz bez potrzeby. To zjawisko bardzo dokladnie mozna zaobserwowac wlasnie w swiecie tworcow muzyki. To ze jest trudniej zrobic cos odkrywczego (o czym wlasnie chodzilo w moim podsumowaniu) nie zmienia faktu, ze sa "artysci" ktorzy ida na latwizne bo im sie nie chce. Jedno nie wyklucza drugiego.

Jezeli chodzi o Amige, to nienapialem chyba nic niezgodnego z faktami. Sprzet jest starszy i ma mniejsze mozliwosci od nowoczesnych PC. Przesuwasz akcenty w mojej wypowiedzi i masz pretensje. Oczywiscie ze glownym problemem nie jest samo ograniczenie mozliwosci sprzetowych, tylko zjawisko przesycenia wszystkim co widzielismy.

Nie zamierzam tego tlumaczyc bardziej, tak jak nie zamierzam tlumaczyc sie z czegos co nie bylo moja intencja ani moimi slowami, tylko czyims przewrazliwieniem i nadinterpretacja. To chyba oczywiste. Milego weekendu.
[#18] Re: Scene.org Awards - znani są nominowani

@Duracel, post #4

Oczywiście nominowane dema nie muszą się wszystkim podobać (tutaj na ppa ceni się bardziej tak "odkrywcze" klony gier jak Robbo (bez urazy Asman :), ale nie zaszkodzi trzymać się pewnych faktów. Pomijam więc wszystkie inne aspekty (które chyba są bardziej ważne) i napiszę tylko 2 zdania o owym "nowatorstwie" w kontekście obu tych produkcji:

Zdanie 1: Niektórych efektów jakie zobaczyć możemy w "Shake off The Dust" nie było nigdzie wcześniej na Amidze.

Zdanie 2: W demie "Human Traffic" użyty został - po raz pierwszy w historii amigowej sceny - GNU Rocket, czyli nowatorski systemu synchronizacji efektów z muzyką.

Na koniec dodam jeszcze, że dla mnie nowatorstwo nie jest nigdy warunkiem koniecznym do stwierdzenia, że coś mi się podoba, a czasem jest wręcz przeciwnie (patrz sztuka współczesna).

I odnośnie jeszcze uzupełnienia newsa. To wśród nominowanych produkcji jest jeszcze trzecie amigowe demo. Mowa o kategorii Most original concept i demie "You Are Lucy" by Spaceballs. Oczywiście również o lata świetlne jest ono mniej oryginalne od 17-tego klonu tetrisa na Amigę
[#19] Re: Scene.org Awards - znani są nominowani

@Duracel, post #17

Nie, nie jestem przewrazliwiony. Nie chodzi mi tez o podobanie sie albo nie (tez nigdzie o tym nie pisalem). Proponuje tez czytac i pisac ze zrozumieniem. Chodzi mi jedynie o fakt pokazania czegokolwiek nowego na amidze który to fakt jest tutaj negowany.
[#20] Re: Scene.org Awards - znani są nominowani

@Duracel, post #9

"Czy wy dokladnie czytacie to co sie pisze? Azazel kreci nosem, ze nie ma nic specjalnego w nominowanych demach, a ja tlumacze ze to jest normalny proces naszych czasow ktory dotyka wiekszosc dziedzin naszego zycia zwiazanych z tworczoscia artystyczna."

A czy Ty dokładnie czytasz, co my piszemy? Czy ktoś z nas ma do Ciebie i Azazela pretensje, że nasze demka Was nie zachwycają? Chodzi o coś zupełnie innego. Chodzi o to, że uparcie twierdzicie, że w tych demach nie ma nic nowego, podczas gdy w przypadku dema Elude jest dokładnie odwrotnie. Prosiłem Cię, żebyś pokazał, gdzie były wcześniej takie efekty, a Ty zamiast obronić się faktami grzęźniesz w jakichś truizmach na temat oryginalności w sztuce...
A zatem po raz ostatni - jeśli wszystkie efekty Kierownika z "Shake off the Dust" widziałeś już wcześniej na Amidze i to napisz gdzie. Tylko o to mi chodzi. Dopóki nie odpowiesz na to pytanie będziesz dla mnie ignorantem, przykro mi.

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2012 17:05:04 przez Jazzcat
[#21] Re: Scene.org Awards - znani są nominowani

@Jazzcat, post #20

Chlopaki j**** malkontentow !!!
Robicie swietna robote i chwala wam za to ze wam sie chce co kolwiek robic na ami !!
nie ma sensu tu dyskutowac - przeciez oni moga w kazdej chwili zrobic lepsze demo na Amige :P i ich nie przegadacie

Ja tam kiero lubie (szczegolnie jak mu hydrant puszcza :P)
Jazzcat fajne to wasze demo na A500 pogratuluj koderowi !! postaral sie..

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2012 18:54:54 przez HOŁDYS
[#22] Re: Scene.org Awards - znani są nominowani

@HOŁDYS, post #21

@Hołdys, piona!

... najgorsi są kolesie, co nigdy nic nie zrobili, a mają najwięcej do powiedzenia. Są takie dwa powiedzenia, co pasują do tej "dyskusji" jak ulał. Jedno o tylnej części ciała, z którą lepiej nie gadać, a drugie o karawanie, która mimo wszelkiego jazgotu idzie dalej. Trzymamy kciuki za awardsy dla Was, panowie! Hej!

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2012 19:21:35 przez mccnex
[#23] Re: Scene.org Awards - znani są nominowani

@HOŁDYS, post #21

Tygodniowy bana za wulgaryzmy.
[#24] Re: Scene.org Awards - znani są nominowani

@pampers, post #1

shake of the dust rządzi! Chaser nadaje produkcjom elude odpowiedniej pikanterii - jestem tutaj trochę subiektywny, ale śledzę poczynania muzyczne kolegi w zasadzie od czasów Geloween'94 w Bydgoszczy i naprawdę jestem pod wrażeniem (RSTD - heh, kto to jeszcze pamięta, dwa demu puścili zupełnie bez sensu na jednym party zamiast jednego przyzwoitego). Ciekawym jakby poszło Chaserowi w trackerach na 8 bitowce :) Czy na Revision oglądaliśmy pożegnanie grupy Elude? Buuuuu:(

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2012 16:21:29 przez xeen
[#25] Re: Scene.org Awards - znani są nominowani

@pampers, post #1

Jeszcze przy okazji tego newsa. Można już oficjalnie potwierdzić, że wokalnie w demie Human Traffic udzielał się nasz serdeczny kolega Michał - aktualny wokalista zespołu Myslovitz :)

http://www.mmpoznan.pl/410494/2012/4/21/michal-kowalonek-z-poznania-nowym-wokalista-myslovitz?category=news

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2012 16:24:18 przez slay
[#26] Re: Scene.org Awards - znani są nominowani

@slay, post #25

Z tego co wiem byly dwie wersje Human Traffic: RiverWash 2010 Msx Compo oraz Revision 2011 Demo Compo.
Czy w obu wersjach udzielal sie wokalnie?
[#27] Re: Scene.org Awards - znani są nominowani

@slay, post #25

Najpierw myślałem, że to cover albo remix z sampliami z jakiegoś przyjemnego utworu. Muzyka z dema Human Traffic to rewelacja.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem