Komentowana treść: "Wypożyczanka" cieszy się popularnością
[#1] Re: "Wypożyczanka" cieszy się popularnością
A czy jest jakas statystyka lub konkretna liczba ilu uzytkownikow "wypozyczanki" przekonalo sie i zarejestrowalo MorphOSa?
[#2] Re: "Wypożyczanka" cieszy się popularnością

@MaveRick, post #1

ja nabyłem PowerMAC'a, nie rejestrowałem bo, rzadko kiedy mam okazje usiąść do MOS'a :)
[#3] Re: "Wypożyczanka" cieszy się popularnością
jestem wstępnie przekonany do idei odświeżenia makówki poprzez instalację MorphOS

ale aby system żył w dalszej perspektywie, potrzeba także nowego sprzętu, aktualnie produkowanego, niezagrożonego wymarciem

jaki nowy sprzęt obsługuje MorphOS, albo jakie są na to plany?
[#4] Re: "Wypożyczanka" cieszy się popularnością

@rwks, post #3

Obecny sprzęt występuje w takiej ilości, że nie jest zagrożony wymarciem na długi, długi czas.
Z tego co wyczytałem na forum, to są plany przeniesienia systemu na inny procesor, wstępnie na maszynę wirtualną.

Jednym słowem - cały czas do przodu :):):)
[#5] Re: "Wypożyczanka" cieszy się popularnością

@rwks, post #3

ale aby system żył w dalszej perspektywie, potrzeba także nowego sprzętu

Aby system żył potrzebne są przede wszystkim dwie rzeczy: grupa w ten czy inny sposób zdeterminowanych developerów i społeczność użytkowników. Nowy sprzęt umieściłbym na miejscu trzecim, zwłaszcza w sytuacji gdy używanego sprzętu o przyzwoitych parametrach jest dużo i jest on tani.

No i oczywiście nikt nie powiedział, że MorphOS nie może migrować na inny sprzęt, wręcz przeciwnie, sugestie padały tu i ówdzie... Jednakże MorphOS Team nie zwykł epatować ludzkości obwieszczaniem z fanfarami ambitnych planów bez pokrycia. Spać można tak czy inaczej spokojnie. Zanim sprzęt Apple z PPC zostanie zagrożony wymarciem, MorphOS będzie działał również na czymś innym.
[#6] Re: "Wypożyczanka" cieszy się popularnością
Jak wygląda sprawa z kolejką do miniaka? Jeżeli byłoby zapotrzebowanie jestem w stanie przemyśleć zasponsorowanie kolejnego sprzętu do wypożyczenia.
[#7] Re: "Wypożyczanka" cieszy się popularnością

@pampers, post #6

Od czterech miesięcy aktualną kolejkę można zobaczyć tutaj.
[#8] Re: "Wypożyczanka" cieszy się popularnością

@MaveRick, post #1

Ja jestem praktycznie na 100 procent przekonany. Nie spodziewałem się, że będzie aż tak sympatycznie. Owszem, cały czas mam problemy z OWB, ale o tym potem i w innym wątku.
Generalnie - system jest bardzo przyjazny i wysoce funkcjonalny. Owszem, może nie dla kogoś, kto nie zna niczego, prócz Windy. Ale dla kogoś, kto jest jako tako otrzaskany z Amigą Klasyczną i Linuxami - sam miód. Ostro testuję, jaki soft pisany dla Klasyka lata pod MorphOS - i cieszy mi się morda niesamowicie, bo dużo tego wyśmienicie pracuje. Stareńkie, klasyczne programy - choćby DPaint, dostają nowych skrzydeł. Zawsze chciałem mieć DPainta V śmigającego na cepie szybszym, niż moja motorolka 060/50 Mhz. No i mam;) Nawet bez instalowania - wystarczy adf i polecenie zamontowania - i bez śmiecenia w systemie można sobie pikselować do woli. Podobnie z Art Effect i całą masą inszych aplikacji.

Ale najważniejsze w tym jest to, że system ma feel i retro look przypominające Klasyka. Czuję się w nim bardzo "u siebie".
Zatem - jeszcze tylko chwilka, by dojść do ładu z OWB, chwilka wolnego czasu - i zdecydowanie kupuję sprzęt odpowiedni oraz rejestruję MorphOS. Po kilku tygodniach testowania cholernie się przywiązałem do tego ustrojstwa i bardzo by mi go brakowało po przesłaniu następnemu kolejkowiczowi.

Pozdrawiam serdecznie
Des
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem