Komentowana treść: MorphOS 3.1
[#1] Re: MorphOS 3.1
No jestem pod wrażeniem :)
[#2] Re: MorphOS 3.1

@tomek, post #1

Najpierw nas wypościli, a teraz sypią wersjami jak z rękawa :)
[#3] Re: MorphOS 3.1

@recedent, post #2

Tylko patrzeć, jak wleci 3.2 i obsługa iBooka mojej żony. Czas zacząć ją przekonywać, że komputer z jednym systemem na dysku to przeżytek
[#4] Re: MorphOS 3.1
O jak tak dalej pójdzie to pobiją mac os x-a numerkami.
[#5] Re: MorphOS 3.1
Klik, klik, szybko ściągam trochę ponad 200MB ISO, nie wypalam nawet płyty, potem reboot z odpowiednimi parametrami, dwa ruchy ręką, znów reboot i już witam z MorphOS-a 3.1 skonfigurowanego tak jak przed update (3.0). Uwielbiam to. :)
[#6] Re: MorphOS 3.1

@MDW, post #5

A niektorzy czekaja na masowe wypalenie plytek, pudelka, wysylki... kazdy lubi to co ma:)
[#7] Re: MorphOS 3.1
Bez problemów ściągnięte, wypalone i zaktualizowane. Jak to ktoś napisał...MorphOS is Amiga done right! OK
[#8] Re: MorphOS 3.1

@tomek, post #1

O WOW :) Zaraz jak Polacy wygrają w siatkę biegnę ściągnąć nową wersję i robię update :) Dobra wiadomość.
[#9] Re: MorphOS 3.1
jaka będzie następna niespodzianka? może wersja MOS na sam460?
[#10] Re: MorphOS 3.1

@rwks, post #9

Raczej mos na Ibooka ;)
[#11] Re: MorphOS 3.1

@MDW, post #5

zapodaj te parametry coby płytki nie marnować :)
[#12] Re: MorphOS 3.1

@tomek, post #11

na miniaczu mam :

boot hd:2,\\boot.img bi=dh1:morphos-3.1.iso

oczywiście trzeba zapodać boot.img z mosa 3.1 na partycje boot :)


Ostatnia aktualizacja: 08.07.2012 21:20:30 przez Drako^lM
[#13] Re: MorphOS 3.1
Jesss...Zasysam, jeszcze dziś szybciuchna instalka :) Thx MorphOS Team.
[#14] Re: MorphOS 3.1

@tomek, post #11

Tak jak napisał Drako. Tylko ścieżka dostępu może być różna na różnych platformach. Przepis na taki update bez wypalania płyty podał mi Jaca w komentarzu #7 do tego newsa:
http://morphos.pl/2605

U mnie na Pegaososie zrobiłem tak, że na partycje systemową (HD0: w SFS) skopiwałem nowy boot.img i morphos-3.1.iso. Potem reboot i uruchomienie wszystkiego w ten sposób:

boot /pci/ide/disk@0,0:0 boot.img ramdebug bootimage=HD0:morphos-3.1.iso

Odpalił się instalacyjny MorphOS, wybrałem "update", kilka chwil się pokopiowały pliki, zrobiłem reboot i już jestem.

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2012 21:52:25 przez MDW
[#15] Re: MorphOS 3.1

@Drako^lM, post #12

##12,14 dzięki
[#16] Re: MorphOS 3.1

@tomek, post #15

a jak chcialbys odpalic ISO z pendrive lub dysku z FAT32 to wystarczy :
boot usb0/@1:1,\boot.img bi=usbscsi0:morphos-3.1.iso

ps.
urzadzenie wpiete w port usb blizej gniazda DVI (macmini)
sposob powienien dzialac na tez na PB, inna tez bedzie sciezka dostepu do usb.
[#17] Re: MorphOS 3.1
Wstyd się przyznać ale nie zdążyłem jeszcze zaktualizować MOS-a do 3.0. Czy mogę ten etap pominąć i zrobić upgrade 3.1 na 2.7?
[#18] Re: MorphOS 3.1

@tomek, post #17

Jasne że tak.
[#19] Re: MorphOS 3.1
biiibii, to ja sprawdzem na mym nowutkim yBooku G4, jak doleci , doslownie nowiutkim tj. nigdy ponoc nieuzywanym, jak zapewnial sprzedawca

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2012 10:01:46 przez gx
[#20] Re: MorphOS 3.1

@gx, post #19

Hmm, chyba nic z tego, bo ma działać dopiero od 3.2 a tu masz 3.1.
[#21] Re: MorphOS 3.1

@gx, post #19

Yyy... Na yBooku jeszcze MorphOSa nie uruchomisz (dopiero 3.2, który będzie dopiero "za dwa tygodnie").
[#22] Re: MorphOS 3.1
Ehh MorphOS coraz bardziej odchodzi od "ideologii" amigowej, stałe updaty, coraz szybszy rozwój systemu, perspektywy na przyszłość ;)

Brawo dla Teamu, jak zwykle dotrzymują słowa. Mam nadzieję, że dołożenie 0.1 do wersji sporo nas zaskoczy. Czekamy z (nie)cierpliwością.
[#23] Re: MorphOS 3.1
kiedy 3d na pb?
[#24] Re: MorphOS 3.1

@fazior, post #23

Prawdopodobnie w 3.2, ale kto wie..
[#25] Re: MorphOS 3.1

@fazior, post #23

i na eMacku 1.42 tez tam radzio siedzi
[#26] Re: MorphOS 3.1
Zobaczyłem, pobrałem, zainstalowałem! :) Thx MOST!
[#27] Re: MorphOS 3.1
Jak można samemu zrobić taką bootowalną płyte z systemem? Chciałem wgrać swoje ustawienia etc.
[#28] Re: MorphOS 3.1

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #27

Najlepiej zrobić to mkisofs, trzeba trochę magii by zrobić płytę bootowalną na Makach, trzeba mieć plik do boostrapu (google!), etc oraz użyć -sysid MORPHOS. Jak będę miał czas, dodam to do Jalapeno...
[#29] Re: MorphOS 3.1
A to zaskoczenie i to pozytywne, w dodatku tak szybko - nic tylko się cieszyć. MorphOS 3.0 przetestowałem z Ultimate Pack teraz trzeba będzie z 3.1 zrobić to samo i można pisać do autora że wszystko działa jak należy ;)
[#30] Re: MorphOS 3.1

@Jacek Piszczek, post #28

Dzięki.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem