Komentowana treść: FPGA Arcade Replay Board nadchodzi
[#31] Re: FPGA Arcade Replay Board nadchodzi

@recedent, post #27

Być może. Ale jakie to ma znaczenie? Spróbuj sprzedać kolekcjonerowi replicara klasycznego Forda Mustanga twierdząc, że "wygląda tak samo i jeździ tak samo jak ten z 1967".

Nie jestem kolekcjonerem. Nie potrzebuję 15 Amig w szafie żeby leżały. Chce odpalić i sobie pograć czasami, coś pogrzebać.

Inna sprawą żeby się nie zastawiać czy Amiga się wiesza bo kondensatory wyschły albo slot procesora nie dociska, a może oprogamowanie się gryzie.
[#32] Re: FPGA Arcade Replay Board nadchodzi

@marianoamigo, post #30

To, że komuś tam się to udało, to ja wiem. Wiem również, że 99% istniejących kart i konfiguracji klasyka nie nadaje się do tej operacji.
Stąd 99 MHz w FPGA to naprawdę sporo. Inna sprawa, że te 99 MHz dotyczy CPU emulowanego w FPGA, jak będzie taktowany 68060 nie wiadomo (przynajmniej w naszym newsie).
A samo FPGA ARB podoba mi się. Na tyle, że poważnie zastanawiam się, czy go sobie teraz nie zamówić :)
[#33] Re: FPGA Arcade Replay Board nadchodzi

@wali7, post #32

jak będzie taktowany 68060 nie wiadomo (przynajmniej w naszym newsie).

Podobno nawet do 106 MHZ... ale zależy od wersji procesora...
[#34] Re: FPGA Arcade Replay Board nadchodzi

@Dopuser, post #33

Ja myślę, że do gier wystarczy 68020 w wersji 99 mhz. Gdyby te 68060 śmigały z prędkością 300 mhz to byłoby coś, a tak ja jeżeli już wybiorę wersję podstawową.
[#35] Re: FPGA Arcade Replay Board nadchodzi

@tom256, post #31

Chce odpalić i sobie pograć czasami, coś pogrzebać.


W takim razie równie dobrze możesz poskładać małego, cichego i taniego PC do WinUAE. W końcu wszystko jedno co jest w środku...
[#36] Re: FPGA Arcade Replay Board nadchodzi

@recedent, post #35

Nie może... nie uruchomi gierek NDOS!
[#37] Re: FPGA Arcade Replay Board nadchodzi

@recedent, post #35

Ehhhhh, nie bede dalej pisał. Zero zrozumienia.
[#38] Re: FPGA Arcade Replay Board nadchodzi

@Dopuser, post #36

Dziwne. Na moim WInUAE działają.
[#39] Re: FPGA Arcade Replay Board nadchodzi

@tom256, post #37

Moim zdaniem adwersarz właściwie ocenił Twoje potrzeby o których sam napisałeś.
Do "popykania od czasu do czasu" nie potrzeba rakiety.
Oczywiście tylko od Ciebie zależy na co wydasz swoje ciężko zarobione pieniądze.
Można jechać do sklepu osiedlowego po bułkę nowiusieńkim Ferrari, można też iść na piechotę.
[#40] Re: FPGA Arcade Replay Board nadchodzi

@stachu100, post #39

Dla mnie ideałem bedzie coś pokroju Natami w opakowaniu A1200. Czyli zamiennik płyty głownej z dużo wiekszymi mozliwściami i w taki produkt zainwestuję.

Bede mogł wtedy zagrać i w Quake i Superfroga, korzystać z Workbencha i mając jednczesnie przed sobą Amigę.

A emulator odpalam do testowania oprogramowania czy zgrywana plików na HDD Amigi.
[#41] Re: FPGA Arcade Replay Board nadchodzi

@tom256, post #40

Bede mogł wtedy zagrać i w Quake i Superfroga, korzystać z Workbencha i mając jednczesnie przed sobą Amigę.


A dokładnie mówiąc - obudowę z Amigi ;)
[#42] Re: FPGA Arcade Replay Board nadchodzi

@recedent, post #41

Dla mnie to nie ma znaczenia, jesli działa jak oryginał lub lepiej i daje stary feeling.
[#43] Re: FPGA Arcade Replay Board nadchodzi

@tom256, post #42

W takim razie do obudowy A1200 pakujesz płytę główną z Atomem i zintegrowaną grafiką, oryginalną klawiaturę od A1200 podpinasz za pomocą interfejsu typu Infinitiv i masz to czego chcesz TANIEJ od FPGAArcade.
Widziałem kilka takich projektów w sieci.
[#44] Re: FPGA Arcade Replay Board nadchodzi

@stachu100, post #43

W takim razie do obudowy A1200 pakujesz płytę główną z Atomem

A gdzie stary feeling?

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 22:37:10 przez krashan_
[#45] Re: FPGA Arcade Replay Board nadchodzi

@stachu100, post #43

Nie śmiałem podpowiadać... Klawierkę można łacno podpiąć za pomocą Keyrah. I jeszcze dżoje będą chodzić...

@Krashan:

Zawsze można dać jakąś używaną płytę ze starym Atomem :)

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 22:39:40 przez recedent
[#46] Re: FPGA Arcade Replay Board nadchodzi

@stachu100, post #43

Pakowanie peceta do obudowy Amigi, to jedna wielka lipa. Zresztą pakowanie FPGA Arcade lub Natami do obudowy z A1200, też uważam za dziwny pomysł.
Jak już, to należy stworzyć podobną obudowę, nieco mniejszą lub kompa włożyć po prostu do mini wieży.

Nie potrzeba udowadniać amigowości FPGA Arcade i Natami za pomocą umieszczenia ich w obudowach klasycznych Amig. To są sprzęty amigowe i można na nich amigować. Ba! Można małozorientowanym powiedzieć że jest to Amiga model FPGA Arcade lub Amiga model Natami.
I już :)
[#47] Re: FPGA Arcade Replay Board nadchodzi

@Andrzej Drozd, post #46

Ba! Można małozorientowanym powiedzieć że jest to Amiga model FPGA Arcade lub Amiga model Natami.

No tak. Nie ma to jak celowo wprowadzać w błąd "małozorientowanych".
W sumie to przecież mogę sobie zbudować małego peceta, postawić Amithlona (na przykład) i "małozorientowanym" powiedzieć, że to Amiga model x86.

Mogę też kupić Amigę Mini od Commodore USA i nie musieć nawet szukać "małozorientowanych", bo nie będę musiał kłamać pokazując palcem na sprzęt i nazywając go Amigą. No ale to już inna bajka.
[#48] Re: FPGA Arcade Replay Board nadchodzi
Bardzo fajna maszynka i cena nie jest z sufitu wzięta. Ciekawe kiedy będzie Natami pod tą lub inną nazwą ;)
[#49] Re: FPGA Arcade Replay Board nadchodzi

@GumBoy, post #47

Rób sobie jak chcesz i nazywaj sobie jak chcesz. Twoja prywatna sprawa. Możesz sobie używać x86 i emulatorów. Ja zostaję przy platformie 68k.
[#50] Re: FPGA Arcade Replay Board nadchodzi

@Andrzej Drozd, post #49

Możesz sobie używać x86 i emulatorów.

Najzabawniejsze jest to, że mogę używać x86 bez żadnych emulatorów i mówić że używam Amigi. Bez kłamania "niezorientowanym" tak jak w Twojej propozycji.
[#51] Re: FPGA Arcade Replay Board nadchodzi

@GumBoy, post #50

produkty C=USA nie są "amigami" w takim sensie w jakim my tu na tym portalu oczekujemy - wiesz o tym więc po co prowokujesz?

prędzej "amigą" nazwę AROS albo MOSa niż PC-ta z Linuksem

LinuxMint używam właśnie na x86, z niego piszę ten post - ale nie nazwę go "amigą" nawet gdyby dostawca komputera zafundował mi fajne naklejki i grawerską ozdóbkę na obudowę z napisem Amiga
[#52] Re: FPGA Arcade Replay Board nadchodzi
A tak wygląda rozszerzenie 060 do FPGA ARB:



Ostatnia aktualizacja: 13.07.2012 22:50:58 przez Dopuser
[#53] Re: FPGA Arcade Replay Board nadchodzi

@Dopuser, post #52

A wie ktoś jak wygląda emulacja AGA?? Jest to prędkość 1:1, czy może da sie włączyć jakiś szybki tryb??
[#54] Re: FPGA Arcade Replay Board nadchodzi

@rwks, post #51

produkty C=USA nie są "amigami" w takim sensie w jakim my tu na tym portalu oczekujemy

Po pierwsze, nie mów za wszystkich na tym portalu.
Po drugie, to ze Wy oczekujecie tego, czy tamtego, nie zmieni faktów.
I masz rację, produkty C=USA o których piszę, nie są "amigami". Są Amigami.
"amigami" mogę nazwać MiniMiga, Natami, czy Pegasosy.

Swoja drogą nawet AmigaONE nie nazywa się Amiga, trochę to zabawne.

LinuxMint używam właśnie na x86, z niego piszę ten post - ale nie nazwę go "amigą" nawet gdyby dostawca komputera zafundował mi fajne naklejki i grawerską ozdóbkę na obudowę z napisem Amiga

To, czy Ty coś nazwiesz Amiga, czy nie, ma średnie znaczenie w obliczu rynkowych faktów, bo nie masz prawa do dysponowania tą nazwą.

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2012 10:31:09 przez GumBoy
[#55] Re: FPGA Arcade Replay Board nadchodzi

@GumBoy, post #54

Po pierwsze to ja decyduje jak się wyrażam i to nie twoja sprawa. Pilnuj sam swojego własnego stylu wyrażania się i się nie czepiaj / nie prowokuj..

Produkty C=USA nie są "amigami", ale Amigami też nie są w takim sensie jak my tu oczekujemy. Żonglerki słowne nic nie zmienią.

Równie dobrze znany producent grilli elektrycznych może kupić nazwę Amiga i przylepić ją na grill. I wtedy mimo, że posiadany sprzęt będzie Amigą w sensie marketingowym, nigdy nie będzie Amigą w sensie informatycznym.

To jest tak proste, że mam nadzieję, że wreszcie to zrozumiałeś.
[#56] Re: FPGA Arcade Replay Board nadchodzi

@rwks, post #55

Równie dobrze znany producent grilli elektrycznych może kupić nazwę Amiga i przylepić ją na grill.

Producent grilli nic nie musi kupować, żeby grill nazwać Amigą.

Naprawdę bawi mnie ta sytuacja. Właściciele praw do nazwy wykręcili owcom niezły numer. Taki, że im całą filozofię do góry nogami wywrócił i nie bardzo się mogą z tym pogodzić. Niby to obojętne jak się komputer nazywa, niby nieważne, że Pegasos czy Natami, a nie Amiga. Jednak jak przyjdzie co do czego, to mierzi ich strasznie że ktoś sobie zupełnie legalnie zrobił to, o czym oni mogą pomarzyć.
[#57] Re: FPGA Arcade Replay Board nadchodzi

@rwks, post #55

No nie wiem, nie wiem......
Dla mnie produkty C=USA to mniej wiecej to na co czekalem.
Choc prawde mowiac, wolalbym by byly dostarczane z Win 7 badz 8 wraz z preinstalowanym AmiKit'em.
Moze kiedys :)
[#58] Re: FPGA Arcade Replay Board nadchodzi

@GumBoy, post #56

E tam... nic nikogo nie mierzi, a po prostu obecna sytuacja prowadzi do zamieszania, i tyle. Komuś kto nie zna klasycznego AmigaOS 1.x-3.x trudno to wyjaśnić w dwóch słowach.... tak na marginesie: jak wygląda np. sprawa kompatybilności wstecznej u Apple po rezygnacji z PowerPC?
[#59] Re: FPGA Arcade Replay Board nadchodzi

@Dopuser, post #58

Komuś kto nie zna klasycznego AmigaOS 1.x-3.x trudno to wyjaśnić w dwóch słowach....

Ja znam AmigaOS 1.x-3.x i nic mi nie trzeba wyjaśniać.

tak na marginesie: jak wygląda np. sprawa kompatybilności wstecznej u Apple po rezygnacji z PowerPC?

Mnie nie pytaj, Apple mam w głębokim poważaniu.
[#60] Re: FPGA Arcade Replay Board nadchodzi

@michalmarek77, post #57

Dla mnie produkty C=USA to mniej wiecej to na co czekalem.

Bez przesady. Co w nich jest takiego, czego wcześniej mieć nie mogłeś?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem