Komentowana treść: Paint w wersji 0.62 dla systemu MorphOS
[#1] Re: Paint w wersji 0.62 dla systemu MorphOS
Gratulacje ode mnie tym większe, że sam jestem autorem mini-programu do tworzenia ikon dla AmigaOS 4.0. Ten news przypomniał mi o konieczności dalszej rozbudowy programu, a chciałbym z niego zgodnie z założeniem zrobić program malarski dla dzieci - do wyboru różnego rodzaju narzędzia malarskie - ołówki, farby, atrament - w przeróżny sposób oddziałujący na materiał (płótno).

Obecnie jestem na ukończeniu tworzenia odtwarzacza muzyki Diamond Player 2.0 dla AmigaOS 4.0, może kolejnym projektem dla AmigaOS 4.0 będzie właśnie udoskonalenie programu malarskiego. Za to dla Amiga OS 3.x nadal pracuję nad biblioteczką do tworzenia gier, tym razem zabrałem się za tworzenie skryptu ułatwiającego tworzenie, o detalach mogę mówić za jakiś czas.

Jeśli w dobrym tempie będą wychodzić tego typu produkcje dla MorphOSa to będziecie mieli szybko uzupełnione braki w sofcie. Tego wam życzę.

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2012 06:48:50 przez Robert-Minimat-Szacki
[#2] Re: Paint w wersji 0.62 dla systemu MorphOS

@Robert-Minimat-Szacki, post #1

Dzieki, Tobie rowniez zycze ukonczenia swoich projektow.
Ten poszedl w takiej dosc wczesnej fazie. Miejmy nadzieje ze nie bedzie wieszal co chwile komputerow:) A jesli nawet to wsparcie uzytkownikow pomoze w rozwoju programu.
[#3] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#4] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#5] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#6] Re: Paint w wersji 0.62 dla systemu MorphOS

@stefkos, post #2

@Stefkos

Mam pytanie natury technicznej, może odpowiedź przyda mi się w rozbudowie mojego programu graficznego - czy procedury rysujące bierzesz z jakiejś gotowej biblioteczki z MorphOSa, bądź importowanej, czy też sam je opracowałeś?
[#7] Re: Paint w wersji 0.62 dla systemu MorphOS

@Robert-Minimat-Szacki, post #6

Sam, ksiazki, doswiadczenie... to zadna biblioteka
[#8] Re: Paint w wersji 0.62 dla systemu MorphOS

@Robert-Minimat-Szacki, post #5

prawdopodobnie nowa wersja Amiga Robbo, do której się przymierzam

Super :)
[#9] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#10] Re: Paint w wersji 0.62 dla systemu MorphOS

@stefkos, post #2

1) Czy pisząc o wsparciu ze strony użytkowników na stronie "BlaBla" macie na myśli jakieś bounty?
2) Jak Paint ma się do istniejącego Sketch-a? Jest jakby jego rozwinięciem, konkurencją?

Oba programy wyglądają ciekawie. No i w końcu odchodzimy od 68k.
[#11] Re: Paint w wersji 0.62 dla systemu MorphOS
coraz bardziej podoba mi się ten MorphOS. siedzi, pije i chrupki Powinien wyjść na Natami.
[#12] Re: Paint w wersji 0.62 dla systemu MorphOS

@Ender, post #10

1) Nie chce by program sie u mnie kisil na dysku, moze takie publiczne testy pokaza ze to dobry kierunek a moze trzeba na nowo cos pisac. Glownym problemem pewnie bedzie czas wolny. Bo jesli chodzi o kase to pewnie jakby bylo sie gdzies zatrudnionym na pelny etat to mozna by bylo pisac cos z prawdziewego zdarzenia.
2) okolo 2002 roku zaczalem pisac Painta, po jakims czasie doszedlem do wniosku z Nelsonem iz moze lepiej narazie zrobic cos malego, dodac do systemu, tak powstal Sketch. Czesc klas w obu programach jest takich samych, czesc innych. Zobacz ze w Paincie mozesz dzialac na warstwach, w dodatku jest sa tez warstwy tekstowe. Ze zlych rzeczy moge wspomniec iz Paint nie dorobil sie undo redo:(
[#13] Re: Paint w wersji 0.62 dla systemu MorphOS

@snajper, post #11

Powinien wyjść na Natami.

Natami też powinna wyjść .
[#14] Re: Paint w wersji 0.62 dla systemu MorphOS

@krashan_, post #13

Nie tak szybko, bo spełnią się nasze marzenia i co wtedy? ;)
[#15] Re: Paint w wersji 0.62 dla systemu MorphOS
No to teraz posypią się bugreporty... Szkoda że na weekend wyjeżdżam, nasmarowałbym całą listę. Ale nic straconego, co się odwlecze... pomysł
[#16] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#17] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#18] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#19] Re: Paint w wersji 0.62 dla systemu MorphOS
Panie władzo, literówka jest w niusie, tj. "pędzi" :).
[#20] Re: Paint w wersji 0.62 dla systemu MorphOS

@deez, post #19

Gdzie, bo nie widzę?
[#21] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#22] Re: Paint w wersji 0.62 dla systemu MorphOS
Nonono... Program wygląda coraz lepiej. Właśnie ściągnąłem i zaraz się pobawię. Dzięki.

Taki nieistotny drobiazg mi się rzucił w oczy. W ikonie do instrukcji (Manual.pdf) jest jako "Default Tool" ścieżka dostępu do APDF. Chyba lepiej ją wywalić, bo wtedy PDF wyświetli się w systemowym, znacznie lepszym VPDF.
[#23] Re: Paint w wersji 0.62 dla systemu MorphOS
Super OK im więcej tym lepiej
[#24] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#25] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#26] [post oznaczony jako OT] wyświetl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem