Komentowana treść: Internet na Amidze 500
[#1] Re: Internet na Amidze 500
pomysłSuperpomysł
Amiga 500 (Creative Technology )!

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2012 09:04:22 przez Dorian3d
[#2] Re: Internet na Amidze 500
but you need a host Mac/PC speaking SLIP to finally reach the Internet

czyli jednak jakiś dodatkowy sprzęt się przyda ;)
[#3] Re: Internet na Amidze 500
O, to już drugi w tym tygodniu news o podłączaniu kalkulatorów do internetu. Pierwszy był na http://atarionline.pl. W przypadku Atari 8bit sprawę załatwiono profesjonalnie i nie trzeba peceta, żeby połączyć się z netem.
[#4] Re: Internet na Amidze 500

@Diaboł, post #3

I co działa Ci przynajmniej irc?
[#5] Re: Internet na Amidze 500

@ede, post #2

to się tyczy wcześniejszego projektu plip2slip, a nie plipboxa.

ładnie, ładnie OK
[#6] Re: Internet na Amidze 500

@mikser, post #4

Nabijaj się, nabijaj. Ale bez takiego pierwszego (dużego) kroku żaden klient irca (czy czegos innego korzystajacego z sieci) nie powstanie.
Już na początku poznawania elektryczności uważano, że to nikomu do niczego się na pewno nie przyda. A jednak...
Tak samo Plipbox... możliwe, że mógłby być lepszy, ale bez takiego prototypu lepszy też nie powstanie. Więc uważam, że lepiej jak coś powstaje.
[#7] Re: Internet na Amidze 500

@XaVeR, post #6

Przestań. Nie nabijam się zapytałem czy można to jakoś wykorzystać, na c64 już od kilku lat jest taka opcja.
[#8] Re: Internet na Amidze 500

@Diaboł, post #3

Dla C64 jest normalny ethernetowy interface RR-Net z oprogramowaniem serwera www i telnetu oraz klientami telnetu, IRC, FTP, przeglądarką www.
Czad. ;)
[#9] Re: Internet na Amidze 500

@snajper, post #5

Masz rację. Następnym razem najpierw kawka potem PPA :)
[#10] Re: Internet na Amidze 500

@mikser, post #7

Pewnie, po co planować i konstruować nowy sprzęt, skoro nie można go jeszcze wykorzystać w każdy możliwy sposób. Chciałeś być złośliwy, ale ci nie wyszło.

P.S. Na Atari jest port Contiki.

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2012 12:32:25 przez Diaboł
[#11] Re: Internet na Amidze 500

@Diaboł, post #10

Skoro tak to odbierasz ...
[#12] Re: Internet na Amidze 500
Bardzo ciekawy projekt. Duze brawa dla Lallafa. OK
[#13] Re: Internet na Amidze 500

@mikser, post #4

Na filmiku widać, że IRC na tym Atari działa.
[#14] Re: Internet na Amidze 500
Czy naprawdę warto uprawiać taką sztukę dla sztuki? Na A500 można postawić sobie CrossDOSa, by kopiować dane z PC, na PC. Ja jestem przeciwnikiem tego typu rozszerzeń do klasycznego sprzętu, za dużą ten sprzęt ma wartość by narażać go na pracę z tego typu rozszerzeniami. Jeśli ktoś chce sieci na Amidze to niech kupi sobie dużą Amigę.

Za bardzo robi się teraz z Amigi zwykłego PeCeta, Amiga ma odtwarzać filmy, odtwarzać MP3 i służyć do surfowania w sieci. Daleko jest to od moich zapatrywań na ten sprzęt. No, ale to tylko moje zdanie. Chyba dlatego mam takie zdanie bo wychowałem się na Amidze CDTV, dosyć długo miałem ten komputer i ugruntował we mnie zdanie na temat Amigi.
[#15] Re: Internet na Amidze 500

@Diaboł, post #3

Wbrew pozorom Atari to calkiem rozwiniety sprzetowo komputer.

A co do "kalkulatorow" ludzie przegladali na A500 kolorowe strony internetowe w czasach, gdy przecietny x86 sluzyl glownie do BBSow. Zreszta takiego Minitela wylaczono dopiero w tym roku, a we Francji doslownie "zatrzymal Internet".
[#16] Re: Internet na Amidze 500

@Robert-Minimat-Szacki, post #14

"Jeśli ktoś chce sieci na Amidze to niech kupi sobie dużą Amigę."

Duże Amigi to takie do których karty sieciowe kosztują koło 500zł, ja do sieci polecił bym Amigę z portem PCMCIA i kartę sieciową za 20-30zł.

"Za bardzo robi się teraz z Amigi zwykłego PeCeta"

A to już nie nasza wina że wychowałeś się na konsoli do gier tyle że marki Commodore, twardy dysk miałem z pięćsetką, pluskwą a z A1200 to nawet kartę graficzną miałem, czy to znaczy że robiłem z Amigi peceta ? i jeśli robiłem go już wtedy do gorzej czy lepiej niż dzisiaj ?
[#17] Re: Internet na Amidze 500

@Robert-Minimat-Szacki, post #14

Nawet jeśli, to uważam, że i tak warto, chociażby dla samego pokazania, że jak się chce, to się da. Dobrze, że są ludzie, którzy wymyślają tego typu rozwiązania, dzięki nim Amiga jest wieczna. Co do ryzyka uszkodzenia sprzętu, to zawsze jakieś tam jest, ale przecież nikt nie zmusza do instalowania tego cuda.

Btw. jak tam idą prace nad edytorem leveli do Benefactora? ;) Ostatnio pamiętam, że była chyba wersja 2.0 beta.
[#18] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#19] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#20] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#21] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#22] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#23] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#24] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#25] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#26] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#27] Re: Internet na Amidze 500

@Ancestor, post #22

Dla mnie Amiga to np. twórczość Olofa Gustafssona, Digital Illusions - Pinball Fantasies, Lotus 2 na Amidze z kośćmi OCS - pamiętam najbardziej. To czasopisma komputerowe z lat 80. - Bajtek, Top Secret, Gambler, Amiga Magazyn. Ta magia dzieciństwa, która już przecież w życiu się nie powtórzy. Dla mnie nie sposób zastąpić to emulatorem, to już nie te same emocje. Internet nie zastąpi czasopism papierowych, które już nie wychodzą. Pendrive, który zgrywa w kilka sekund nie zastąpi mi dyskietek tak jak telegrafiście nie zastąpi telegrafu telefon.

A500 z Internetem, tak pod warunkiem, że używa się odpowiednich protokołów, coś jak modem telefoniczny 56 kilobitów i zgrywa z odpowiednich serwerów. Żeby nie było gadek w stylu "przecież Firefox na tym nie pójdzie".

Timberwolf, który obecnie się przenosi na AmigaOS 4.1 to jest to co nazwałem robieniem peceta z Amigi. I to ze średnim rezultatem - prędkość tego programu po przeniesieniu jest słaba. A wszystko by załatwić przelewy czy sprzedawać na Allegro na Amidze One?

Wybaczcie, ale zagrajcie sobie w Mech Fighta (spróbujcie przejść całego), a może wtedy zrozumiecie dlaczego Amiga jest taka unikalna (to kieruję do użytkowników AmigaOS 4). Ta gra jest naprawdę dość rozbudowana i złożona, i niech nie oszuka Was prosta oprawa graficzna. Rzecz dzieje się m.in. na stacji kosmicznej Beta-X, skolonizowanej przez ludzi.

Ciągłe doganianie peceta, którego jestem świadkiem czytając PPA mnie już trochę nuży. Portowanie, które chyba nie będzie mieć końca. Zawsze będziemy daleko z tyłu, należy wykorzystać atuty, które już mamy. Mam nadzieję, że NatAmi wreszcie wyjdzie.

Reasumując Amiga to moja młodość i młodość wielu odwiedzających forum. Niektórzy nie poprzestali na Amidze i korzystają z nowinek technicznych i się nimi fascynują. I niech tak będzie, ich wola. Ja należę po prostu do fanów klasyka, z którym przeżyłem wiele fascynujących lat.
[#28] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#29] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#30] Re: Internet na Amidze 500

@Robert-Minimat-Szacki, post #27

A500 z Internetem, tak pod warunkiem, że...


Czy wysłałeś już autorowi urządzenia swoje ultimatum? Może warto go poinformować na jego blogu o Twoich warunkach. Wątpię aby czytał po polsku.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem