Komentowana treść: Timberwolf RC1 na AmigaOne X1000
[#1] Re: Timberwolf RC1 na AmigaOne X1000
Ho ho, to znaczy że jesteście sławni w świecie.

W sumie mógł jeszcze jakieś filmiki z działania wrzucić.

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 10:37:19 przez Deftronic/...
[#2] Re: Timberwolf RC1 na AmigaOne X1000

@Deftronic/..., post #1

To jeszcze niech przeportują np. Thundirbirda, Excella, Photoshopa, PowerDVD i wogóle Windows 7.

Tylko wtedy jaka będzie różnica między PC a AmigąOne ? Czy to coś będzie nadal miało amigowy feeling ?
[#3] Re: Timberwolf RC1 na AmigaOne X1000

@Dopuser, post #2

To jeszcze niech przeportują np. Thundirbirda, Excella, Photoshopa, PowerDVD i wogóle Windows 7.

Niektóre z tych programów nie mają otwartych kodów źródłowych.
[#4] Re: Timberwolf RC1 na AmigaOne X1000

@krashan_, post #3

Ja tam się cieszę z OWB przynajmniej mamy własna amigową przeglądarkę :)
[#5] Re: Timberwolf RC1 na AmigaOne X1000

@Dopuser, post #2

Taaa, postęp to istne barbarzyństwo !
[#6] Re: Timberwolf RC1 na AmigaOne X1000

@Dopuser, post #2

Znaczy się amigowy feeling to masz na myśli brak aplikacji do "dzisiejszego użytku" i Super Frog (pomijając że to naprawde Super Gra) do pogrania?

Swoją drogą to gościu naprawdę tempo dodawania wpisów ma spore, ciekawe tylko czy się za szybko nie "wyprztyka z tematów?

No i gratulacja dla PPA za promocję ;p
[#7] Re: Timberwolf RC1 na AmigaOne X1000

@krashan_, post #3

Może być wszystko, tylko bez oprogramowania z Microsoftu OK

"Niektóre z tych programów nie mają otwartych kodów źródłowych."
Tak.
[#8] Re: Timberwolf RC1 na AmigaOne X1000

@Dopuser, post #2

Geniuszu, a czym się różni nowy iMac od PC ?
[#9] Re: Timberwolf RC1 na AmigaOne X1000

@Dopuser, post #2

Przywołany Thunderbird - powiedziałbym że jeśli w kontekście PC to symbolem jest tu Outlook.
Programy o otwartych źródłach to nic złego - "nasza" wersja nie musi być identyczna z "winowsową".
Można mieć nowoczesne programy podstawowe (które tak naprawdę nie są z Windows a raczej multiplatformowe) i zachować charakter. Oczywiście kilka podstawowych programów - a nie "jak leci". Nawet jako rozwiązanie tymczasowe by móc używać (prawie) komfortowo AmigaOS dzięki czemu "niedzielne odpalanie" może przejść w "codzienne używanie".
[#10] Re: Timberwolf RC1 na AmigaOne X1000

@Radek_Cz, post #6

Znaczy się amigowy feeling to masz na myśli brak aplikacji do "dzisiejszego użytku" i Super Frog (pomijając że to naprawde Super Gra) do pogrania?


Mam na myśli brak amigowych, a nie windzianych, aplikacji do dzisiejszego użytku. Firefoxa to sobie mogę uruchomić na lapku z Windą. Będzie nowsza wersja i szybsza... po co mi do tego Amiga? Normalnie masochizm.

Kiedyś amigowe aplikacje rozwijały się równolegle do windzianych, a teraz ? Jeżli przyszłość Amigi to klonowanie aplikacji dostępnych na Windows to pora chyba wysiadać z tego pociągu, albo zająć się tylko systemem na klasyka 68k.

W ogóle niech zrobią kompa z firmowym logo AmigaX z zainstalowanym Windowsem na pokładzie... po co się męczyć w portowanie... szybciej, łatwiej i taniej, myślę...
[#11] Re: Timberwolf RC1 na AmigaOne X1000

@Dopuser, post #10

No ale od połowy lay 90tych, po upadku Commodore, wiadomo już chyba, że nie będzie "dużego" softu typowo amigowego (typu Deluxe Paint, Scala, DOpus, Real3D, Imagine, Lightwave i co tam jesz
Wszystko zostało przepisane na PC, a rozwój na Amidze porzucony.

Nie ma już softu "typowo amigowskiego" dla którego kiedyś przechodziło się z PC na Amigę, bo był on tylko na Amidze i wyznaczał standardy. Amiga z komputera wyznaczającego wtedy standardy stała się platformą starającą się nadążyć za obecnymi standardami kreowanymi przez PC/Apple.

Jaśli by istniał soft typu Office na Amigę, dobra przeglądarka, podstawowy od obsługi multimediów i jakiś do grafiki i DTP - ALE - dobrze zoptymalizowany pod system amigowy to byłoby super. Póki co przenoszą Firefoxa od ponad 3 lat... Więc o co chodzdzi...?
[#12] Re: Timberwolf RC1 na AmigaOne X1000

@Dopuser, post #10

Kiedyś amigowe aplikacje rozwijały się równolegle do windzianych, a teraz ?


A teraz znajdź inwestora, który zasponsoruje napisanie tych programów.

W ogóle niech zrobią kompa z firmowym logo AmigaX z zainstalowanym Windowsem na pokładzie... po co się męczyć w portowanie... szybciej, łatwiej i taniej, myślę...


Już taki jest, Amiga od C=USA.
[#13] Re: Timberwolf RC1 na AmigaOne X1000

@Dopuser, post #2

jeśli dla ciebie amigowy feeling to brak podstawowego oprogramowania to zawsze mozesz go nie instalować
[#14] Re: Timberwolf RC1 na AmigaOne X1000

@XoR, post #13

Dla mnie za nie-amigowe jest konkurowanie na płaszczyźnie programowej i sprzętowej z PeCetami. W tym tkwi szkopuł. Amiga miała swoje unikalne rozwiązania programowe i sprzętowe i za to ją kocham.
[#15] Re: Timberwolf RC1 na AmigaOne X1000

@Dopuser, post #2

Tylko wtedy jaka będzie różnica między PC a AmigąOne ? Czy to coś będzie nadal miało amigowy feeling ?

Nie bardzo rozumiem. Czyli amigowy feeling to upośledzenie software'owe?
[#16] Re: Timberwolf RC1 na AmigaOne X1000

@Robert-Minimat-Szacki, post #14

Dla mnie za nie-amigowe jest konkurowanie na płaszczyźnie programowej i sprzętowej z PeCetami.

Chyba przespałeś historię. Amiga od zawsze konkurowała z PC (przez pewien okres nawet z powodzeniem).
[#17] Re: Timberwolf RC1 na AmigaOne X1000
z jednej strony dobra wiadomość - Firefox to pewien standard, jak prezentuję komuś Linux to zawsze ikonka z liskiem działa uspokajająco

ooo normalny system - da się popracować, wejść na Pudelka, itp.

z drugiej strony para idzie chyba w gwizdek - bo czy nie ma ważniejszych spraw dla AmigaOS4?

co do reszty - jak dla mnie Amiga może wrócić jedynie na fali sprzętu taniego, popularnego, masowego oferując coś unikalnego ludziom - choćby szybki, responsywny system - czyli co? na przykład ARM
[#18] Re: Timberwolf RC1 na AmigaOne X1000
taa takie nie nowo-amigowe, bo w testach html5 niezle wypada

Ja tam sie ciesze, bo oznacza to, ze ta przegladarka jest w miare przyzwoita, a najbardziej powinni sie cieszyc uzytkownicy AmigaONE X1000.
[#19] Re: Timberwolf RC1 na AmigaOne X1000

@rwks, post #17

"
ooo normalny system - da się popracować, wejść na Pudelka, itp." zabrzmialo prawie jak sformulowanie, ze praca to ogladanie Pudelka . Ale tak na ludzi lisek dziala calkiem niezle , zreszta w sumie to ciekawe bo w Polsce wiecej ludzi uzywa alternatywnych przegladarek na urzadzeniach stacjonarnych niz na swiecie, choc w sumie najpopularniejszy rodzinnopodobny Linux to obecbie Android i niedlugo pewnie wiecej osob go bedzie mialo w skali swiata niz okienka.

A dlaczego para idzie w gwizdek? Nowym systemom amigowym jak widac konkurencja miedzy przegladarkami wychodzi na dobre.

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 22:23:57 przez ruberum_ignis
[#20] Re: Timberwolf RC1 na AmigaOne X1000
A gdzie filmik który pokazuje jak działa YouTube? :)
[#21] Re: Timberwolf RC1 na AmigaOne X1000

@Andrzej Drozd, post #20

A jeśli chodzi o YouTube, to skusiłem się na HBO Go. Teraz YT mogę oglądać bez komputera, na telewizorze :P

Po co nam komputery? Komputery to już przeżytek :P
[#22] Re: Timberwolf RC1 na AmigaOne X1000

@ruberum_ignis, post #19

masz racje, źle to ujałem - konkurencja jest dobra

chodziło mi o to, że są pilniejsze rzeczy - takie jak postarenie się o rozszerzenie bazy sprzetowej
[#23] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#24] Re: Timberwolf RC1 na AmigaOne X1000

@Robert-Minimat-Szacki, post #14

Timberwolf to nie jest żadne "konkurowanie" bo nikt z nikim nie konkuruje. To jest projekt tworzony dla ludzi bo oni tego chcieli, niektórzy aż tak bardzo że dali kasę na bounty. Nie wiem co jest więc w tym złego że taka przeglądarka powstaje
[#25] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#26] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#27] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#28] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#29] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#30] [post oznaczony jako OT] wyświetl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem