Komentowana treść: DKiG - jesień 2012
[#1] Re: DKiG - jesień 2012
dobry Temat :o

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2012 07:41:35 przez Dorian3d
[#2] Re: DKiG - jesień 2012
Event skupia krajową społeczność [...]

Wydarzenie skupia krajową społeczność...
[#3] Re: DKiG - jesień 2012
Do zobaczenia... ale pamiętajmy. Cicho, bo się nie wgra!

Dobre- tak było u kolegi, który miał 8bitowe atari, ale byli też i commodorowcy, którzy też wierzyli w takie przesądy :)
[#4] Re: DKiG - jesień 2012

@BULI, post #3

Tak... Pamiętam jak to było z Atari. Nawet wychodziliśmy wszyscy z pokoju i zamykaliśmy drzwi na te kilkadziesiąt minut wgrywania, siedzieliśmy cierpliwie w kuchni. Co jakiś czas, podchodził ktoś pod drzwi nasłuchując czy komputer "dobrze pierdzi" :D
[#5] Re: DKiG - jesień 2012

@reactor, post #4

Tia, dlatego urzekła mnie spectrumna. Maksymanie 4 minuty oczekiwania... i żadnej ciszy w nasłuchiwaniu. No chyba że "grundig" wciągnął taśmę...
[#6] Re: DKiG - jesień 2012

@reactor, post #4

Kilkadziesiąt ? Opuść trochę masz z czego.


Pozdrawiam
[#7] Re: DKiG - jesień 2012

@RadoslawF, post #6

A było to ponad 20 lat temu, wiec pamiętam, że wczytywanie trwało "wieczność".
[#8] Re: DKiG - jesień 2012

@reactor, post #7

Dla kogoś kto chciał już zagrać to faktycznie była "wieczność", rekordzistka wczytywała się kilkanaście minut, ale generalnie prawdą jest że zapuszczało się czytanie z magnetofonu i szło do kuchni wstawić wodę na herbatę, poczekać aż się zagotuje, zalać a potem się sprawdzało czy jest jeszcze czas na wypicie czy może się "selfi". Ze wszystkich znanych mi komputerów małe Atari miało najwolniejszą i najmniej pewną obsługę magnetofonu, co dziwniejsze stację dysków miało najszybszą.


Pozdrawiam
[#9] Re: DKiG - jesień 2012

@MaaG^dA, post #5

U mnie krążyła plotka, że żeby wgrała się gra z kasety na C64, to trzeba było wyjść z pokoju albo siedzieć w nim i nie oddychać :D Jednak wystarczyło tylko nic nie wciskać podczas wgrywania :D OK
[#10] Re: DKiG - jesień 2012

@parallax, post #9

Takie famy atarowcy rozpuszczali z zazdrości, że na C64 zawsze się wgrywa... wystarczyło czasem głowice śrubokrętem ustawić OK
[#11] Re: DKiG - jesień 2012

@reactor, post #10

Na Atari wczytywałeś gry w Turbo a na C64 w normalu, czy odwrotnie?

Bo widzisz, analogicznie możesz stwierdzić że A500 jest szajsowata do animacji, bo ma tylko 0.5 MB RAM, z drugiej strony przemilczając że wystarczy rozszerzyć pamięć :)
[#12] Re: DKiG - jesień 2012

@kjb666, post #11

Turbo odczytu i zapisu w C64 załatwiało się od strony programowej, w małym Atari trzeba było dodatkowo dłubać w sprzęcie. A to spora różnica.


Pozdrawiam
[#13] Re: DKiG - jesień 2012

@parallax, post #9

Jednak wystarczyło tylko nic nie wciskać podczas wgrywania

Można było nawet wciskać klawisze :)

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2012 19:05:03 przez BULI
[#14] Re: DKiG - jesień 2012

@BULI, post #13

No może :D Ja C64 nigdy nie miałem, tylko wielu kolegów tak twierdziło, ale może im ktoś tak powiedział i sami nie wciskali :D
Na emulatorze wciskałem i się wgrywało, a czasem nie, ale widocznie przyczyna była gdzie indziej :D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem