Komentowana treść: Sudominator 1.1 i U1Synth 1.2
[#1] Re: Sudominator 1.1 i U1Synth 1.2
Oczywiście bardzo się cieszę z tych programików. Jednakże mam pytanie co się dzieje z Digiboosterem 3? Czyżby projekt już poległ, czy jednak coś z niego się wykluje ? Pytam, ponieważ ostatnia wersja beta 22 jest ze stycznia tego roku i dalej nastała cisza. I ta cisza trwa do dzisiaj. A taki fajny program się zapowiadał.
[#2] Re: Sudominator 1.1 i U1Synth 1.2

@gilban, post #1

Żeby pisać fajne programy, dobrze mieć część rzeczy zrobionych już w systemie. W tym np. zapis dzwięku potrzebny także dla DB3 (w wersji na morphosa). Poza tym krashan jako główny programista reggae musi nieraz sluchać marudzenia drugiego programisty reggae czyli mnie na temat tego co mógłby dodać w api/możliwościach, aby moja część (zapis grafiki) była łatwa, efektywna i modułowa.
[#3] Re: Sudominator 1.1 i U1Synth 1.2

@gilban, post #1

ostatnia wersja beta 22 jest ze stycznia

Ostatnia beta jest z czerwca, tyle że nieopublikowana.

Czyżby projekt już poległ

Nie, trochę utknąłem na zabezpieczeniu przed nieograniczonym kopiowaniem. Poza tym różni ludzie z MorphOS teamu chcą różnych rzeczy w Reggae (nie tylko rzookol), to też czas zajmuje. Ale w żadnym wypadku projekt nie poległ i coś się z niego wykluje.
[#4] Re: Sudominator 1.1 i U1Synth 1.2
Fajny ten U1Synth :D
Można zaktualizować graba na strinie programu, bo jest już przełącznik oktaw.
[#5] Re: Sudominator 1.1 i U1Synth 1.2

@krashan_, post #3

trochę utknąłem na zabezpieczeniu przed nieograniczonym kopiowaniem

Poszukiwanie własnego rozwiązania czy analiza kodu z 2.21 ? Będzie możliwość instalacji na więcej niż jeden komputer czy raczej nie ? Jakieś powiązanie ze sprzętem tudzież jakaś autoryzycja instalki przez net czy coś. Pytam zupelnie z ciekawości zastanawiając się jak to może wyglądać w obecnych czasach na naszym ulubionym systemie/systemach.

coś się z niego wykluje
skromnie powiedziane, słyszałem o MIDI w planach (dla DB3x), Już praktycznie w garści obsługa konsolet/mikserów FireWire (Yomgui), Reggae, teraz synteza :) Powoli zaczyna się rysować wizja poważnego softu do zastosowań w studio/estrada i to z konkretną bazą dla programistów do rozbudowy. Bardzo to wszystko cieszy

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2012 12:00:20 przez ede
[#6] Re: Sudominator 1.1 i U1Synth 1.2

@R-Tea, post #4

Można zaktualizować graba na strinie programu, bo jest już przełącznik oktaw.

Grab na stronie programu jest aktualny. A co do fajności, na razie dość prymitywny ten U1Synth, ale będą ciekawsze wersje.

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2012 12:22:34 przez krashan_
[#7] Re: Sudominator 1.1 i U1Synth 1.2

@ede, post #5

Poszukiwanie własnego rozwiązania czy analiza kodu z 2.21?
Nie zaglądam za bardzo do kodu wersji 2.21. Poszukiwać też nie ma co, rozwiązanie jest jasne, ot implementacja jeszcze nie jest w pełni zakończona. Rozwiązanie ma nie być irytujące dla użytkowników. Będzie można mieć program na więcej niż jednym komputerze. Nie będzie autoryzowania instalacji przez sieć, ani wymagania bycia online w celu uruchomienia programu. O szczegółach zabezpieczenia nie będę mówił. W każdym razie zbyt zacięta walka z nielegalnym kopiowaniem zawsze kończy się tym, że legalny użytkownik ma gorzej. Ot chociażby pamiętne kody do gier drukowane czarno na czarnym... A przecież legalny użytkownik ma mieć lepiej.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem