Komentowana treść: Promocja na SamFlex Core
[#1] Re: Promocja na SamFlex Core
Znaczy się co? Do tej pory nikt nie skorzystał i aby coś sprzedać dorzucili system? No, zawsze coś...
[#2] Re: Promocja na SamFlex Core

@Deftronic/..., post #1

No promocja niezła. Ale nie mam teraz wolnych zasobów. Myślę że nie tylko ja. AOS 4.x jest na mojej liście ale dedykowany sprzęcik trochę za drogi. Niech ktoś puści jakiś pliczek do odpalenia na PowerMacu. Wiem że takie coś na pewno jest...

Gdyby Hyperion wpuścił MACa w obsługę AOS4.x no trochę kopi by sprzedali.....
A tak męczą się jak flaki z olejem...
[#3] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#4] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#5] Re: Promocja na SamFlex Core

@Wojox, post #2

I po podliczeniu płacić w zaokrągleniu 3 tys zł za takie coś (płyta główna ze zintegrowaną grafiką i trzema slotami PCI, i marnym procesorem). Ręce i nogi opadają. Szok. I z tego co się doczytałem, procesor ten jest tworzony dla systemów wbudowanych. Czyli ma w sobie dodatkowo mostek północny i południowy. Obawiam się, że koszt produkcji takiej płyty głównej powinien być zdecydowanie tańszy.
[#6] Re: Promocja na SamFlex Core
A moze by tak dodali do amiga os samathe he he he
[#7] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#8] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#9] Re: Promocja na SamFlex Core

@krashan_, post #3

Profanacją jest raczej niska sprzedaż AOS4. Ja od razu kupiłbym AOS4 na jakiegoś Maca. Niestety Sam mnie nie interesuje. Za droga, a jest niewiele szybsza od mojego klasyka z PPC, na którym też działa AOS4. :)

Sam powinna kosztować tyle, co Pentium III 500 MHz, czyli 1.99 $.
Komputer który nie potrafi (odnaleźć się w teraźniejszym czasie, czyli np.) odtwarzać filmów HD i nie ma żadnejwartości "retro", nadaje się tylko na złom. :)
[#10] Re: Promocja na SamFlex Core

@Andrzej Drozd, post #9

Niestety Sam mnie nie interesuje. Za droga, a jest niewiele szybsza od mojego klasyka z PPC, na którym też działa AOS4

Nie mam klasyka PPC, ale bez żartów, nawet najszybszy klasyk nie wydaje mi się aby chociaż zbliżałby się do wydajności X1000, albo nawet sam440... Chyba, że posiadasz jakiegoś klasyka dopalonego do co najmniej 600MHz - jeżeli tak to pochwal się nim... słyszałem o podgonienu cppc w a4000 do okolic 400MHz, ale to i tak sporo do słabiutkiej sam440 która ogeruje od 667MHz, a lata świetlne do sam460.
Sam powinna kosztować tyle, co Pentium III 500 MHz, czyli 1.99 $.

Nie, posinna być oddawana za darmo, a i wtedy mielibyśmy kupę malkontentów, kórym zawsze szkoda było kasy na amigę, a na pc nigdy... jak na to zawsze narzekał Pan Pampuch
[#11] Re: Promocja na SamFlex Core
Łał zniżka 100 euro.
Ale ciągle cena zaporowa. Jak dla mnie
[#12] Re: Promocja na SamFlex Core

@posylus, post #10

nawet najszybszy klasyk nie wydaje mi się aby chociaż zbliżałby się do wydajności (...) nawet sam440


I tu się mylisz. Spójrz sobie tutaj, jak pogoniony na 350 MHz CyberStormPPC prawie dogania (a miejscami nawet przegania) Efikę. Może teraz ktoś się zlituje i przeprowadzi ten test na SAM440?
[#13] Re: Promocja na SamFlex Core

@recedent, post #12

Ta yhy ta, że zacytuję klasyka ;)
Na tej Efice to który os4 pójdzie 4.1 czy tylko 4.0 ? ;)
[#14] Re: Promocja na SamFlex Core

@recedent, post #12

Może teraz ktoś się zlituje i przeprowadzi ten test na SAM440?
Osobiście mam wrażenie, że wyniki testu na Sam440 tam już są. I nawet CyberStorm PPC wymęczony do 400 MHz nie dochodzi Samanthy. Zwróć jeszcze uwagę na to, że popchnięcie CSPPC na 400 MHz wymaga po pierwsze trafienia egzemplarza, który to zniesie, po drugie niezwykle wydajnego chłodzenia, po trzecie w zasadniczy sposób skraca żywnotność sprzętu. Podczas gdy Efika na 400 MHz pracuje fabrycznie.
[#15] Re: Promocja na SamFlex Core

@posylus, post #10

kórym zawsze szkoda było kasy na amigę

Problem tylko w tym, że X1000 można nazwać Amigą, ale Sam już nie bardzo ;)
Sam to nawet porządnie UAE nie uciągnie, dlatego powinna kosztować 1.99 $ + cena AOS4 :)
[#16] Re: Promocja na SamFlex Core

@krashan_, post #14

Masz na myśli egzemplarz z procesorem od byłej Phase 5? czy może egzemplarz po przeróbce przez Stachu100 gdzie procesor fabrycznie tryka na 350MHz a jeżeli już jest kręcony to o te 50MHz raptem więcej aby osiągnąć te magiczne 400MHz? Bo to zasadnicza różnica w kontekście żywtoności sprzętu i chłodzenia.

Dla przykładu mój egzemplarz CSPPC przerboiony przez Stachu100 ma procesor fabrycznie pracujący na 350MHz, standardowe chłodzenie czyli fabryczny mały radiator i na nim mały wentylator. Mam w Amidze zamontowalny Panel Zelman, który mierzy mi temp. na obu procesorach (68k 060/66 i PPC/350) osobno:

- temp. 68k to 44C
- temp. PPC to 47.3C

W tej chwili słucham radia internetowego, zajętość PPC to około 15% a 68k 85%. Uważam że nie są to jakieś wysokie temp. pracy, w dodatku na Amigę teraz świeci mi słońce.

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2012 12:11:31 przez pekdar
[#17] Re: Promocja na SamFlex Core

@pekdar, post #16

Masz na myśli egzemplarz z procesorem od byłej Phase 5? czy może egzemplarz po przeróbce przez Stachu100 gdzie procesor fabrycznie tryka na 350MHz
Mam na myśli konfigurację fabryczną. Fabryczna konfiguracja każdej karty z Phase 5 nie ma szans w osiągach CPU z fabryczną konfiguracją Efiki, a tym bardziej Sam 440. Bo zapewne tak samo jak można pogmerać w CyberStormie, możnaby też w Efice, a podkręcanie Sam robił nawet sam producent z tego co czytałem.
[#18] Re: Promocja na SamFlex Core
Problem jest taki ze cena nie jest za duza..cena jest niestety wynikiem produkcji na sztuki. stare sztrucle sa nawet niezlym sprzetem. problem ze to opcja na dogorywanie. bo co pozniej?kto wyprodukuje kolejny hardware? w przypadku sztrucla wspiera sie tylko producenta systemu. w przypadku aos wspiera sie i producenta systemu i firmy ktore chca robic hardware. niestety przy takiej wielkosci rynku bedzie on drogi... to nie Nintendo ktore idzie do IBMa, AMD i wola "Customowy 3 core POWER7, do tego customowy radeon HD6760, 2GB ramu i wszystko razem w malej skrzynecce za 250E dla klienta"

tu moze by cos dalo gdyby hardware dla obu osow OS4/MOS powstawal wspolnie. rynek bylby wiekszy, sprzet moglby byc albo mocniejszy albo tanszy.
[#19] Re: Promocja na SamFlex Core

@DRACOX, post #18

ktore chca robic hardware

No to niech wrzucą do Sam procesor minimum 2GHz i nikt nie będzie marudził na cenę. Ludzie nie kupią drogiej i popsutej zabawki, która nie radzi sobie np. z filmami full HD :)
[#20] Re: Promocja na SamFlex Core

@DRACOX, post #18

problem ze to opcja na dogorywanie
A jaką masz gwarancję, że bohaterskie wspieranie procucentów poprzez przepłacanie za sprzęt, zaowocuje dalszymi modelami?
bo co pozniej?
Później opanowanie innej popularnej platformy sprzętowej.

Bazą rozwoju niszowego systemu operacyjnego są użytkownicy, a nie sprzęt. Jeżeli użytkownikowi stawia się barierę w postaci konieczności zakupu sprzętu za duże pieniądze, użytkowników jest mniej.
[#21] Re: Promocja na SamFlex Core

@Andrzej Drozd, post #19

a ile kosztuje 2GHz procek ppc kupowany na sztuki , platforma referencyjna, projekt i produkcja w malej ilosci?
[#22] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#23] Re: Promocja na SamFlex Core

@DRACOX, post #18

tu moze by cos dalo gdyby hardware dla obu osow OS4/MOS powstawal wspolnie. rynek bylby wiekszy, sprzet moglby byc albo mocniejszy albo tanszy.


Czy to stwierdzenie jest poparte jakimiś faktami? Mnie się wydaje, że obniżanie standardu MorphOSa do OS4 raczej nie wpłynęłoby pozytywnie na bazę użytkowników.
[#24] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#25] Re: Promocja na SamFlex Core

@pampers, post #24

skoro bez dedykowanego sprzetu to albo x86 gdzie watpie aby dali rade obsluzyc wiecej niz kilka sporo przeterminowanych konfigow i mamy znopw sytuacje szukania konkretnego czesto archaicznego rpzestarzalego i przydrogiego hw.. albo pasozytowanie na juz istniejacych konstrukcjach z armem przez podmiane romu z np androida na rom z mosem, co rpzy okazji , jezeli byl to nowy hw rowne jest utracie gwarancji. genialny pomysl.



Ostatnia aktualizacja: 30.09.2012 13:12:59 przez DRACOX
[#26] Re: Promocja na SamFlex Core

@DRACOX, post #21

a ile kosztuje 2GHz procek ppc kupowany na sztuki , platforma referencyjna, projekt i produkcja w malej ilosci?

Procesor kupowany na sztuki kosztuje od 100 do 200 zł. Koszt reszty wyniósłby połowę ceny X1000. :D
Ale ja myślałem o modyfikacji Sam i wyposażeniu jej w nowy procesor? ;)
[#27] Re: Promocja na SamFlex Core

@Andrzej Drozd, post #26

jak chcesz wsadzic tam nowy procesor skoro to soc, i procek musialby byc pin w pin identyczny z obecnym?bez spelnienia tego warunku musialbys od nowa zaprojektowac caly hw. Skoro twierdzisz ze kosztowało by to polowe ceny x1000... czekam az przedstawisz gotowy projekt i ruszysz z produkcją. jezeli bedzie na tym dzialac os4. kupie jedna sztukę. ew przedstaw swoj biznes plan jakiejs wiekszej firmie :D


widzisz nie ma tak latwo.

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2012 13:16:22 przez DRACOX
[#28] Re: Promocja na SamFlex Core

@DRACOX, post #27

widzisz nie ma tak latwo.

Jeżeli nie ma tak łatwo, to proponuję obniżyć cenę aktualnej oferty o połowę, ponieważ w przeciwnym wypadku ten produkt się nie sprzeda. Rynek jest już dawno nasycony.
Albo niska cena, albo procesor minimum 2GHz. :)
[#29] Re: Promocja na SamFlex Core

@Andrzej Drozd, post #28

czyli maja sprzedawac ponizej kosztów produkcji? jeszcze genialniejszy plan. pewnie dlatego rynek amigowy dzis wyglada jak wyglada ;)

Jeszcze raz , gdyby teoretyczny ilosc chetnych na amigowanie byla podobna do Ludzi chetnych na nintendo..coz 18 pażdziernika jest premiera sprzetu , na platformie POWER , 3 rdzeniowy 3ghz Procesor POWER 7,2GB ramu,HD6760, Bluray -250 euro... ale to dlatego ze produkcja bedzie szla w dziesiatki milionów egzemplarzy. a nie w kilkaset sztuk.

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2012 13:30:01 przez DRACOX
[#30] [post oznaczony jako OT] wyświetl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem