Komentowana treść: FreeSynd dla AROS-a
[#1] Re: FreeSynd dla AROS-a
Fantastyczna gra! Jeśłi ktoś nie grał - powinien!
Jako jedna z pierwszych zapowiedziała schyłek królowania Amigi na poletku gier komputerowych w europie. Różnica pomiędzy wersjami amigową a pecetową jest kolosalna /nie tylko ze względu na niemal 4 krotnie wyższą rozdzielczośc/.......Wydany pół roku później Doom praktycznie europejska erę hegemonii Amigi zakończył ......
[#2] Re: FreeSynd dla AROS-a

@michalmarek77, post #1

zgadza sie, nic dodac nic ujac.

pozdrawiam
[#3] Re: FreeSynd dla AROS-a

@michalmarek77, post #1

Możesz szerzej opisać różnice (poza rozdziałką)? Na Ami przeszedłem całą gierkę i była fenomenalna. Interesują mnie owe różnice. Warto dosbox'a odpalać?
[#4] Re: FreeSynd dla AROS-a

@deejayremix, post #3

Zachęcam do lektury recenzji, do który podlinkowałem. A zwłaszcza do akapitu:

Największą jednak wadą Syndicate i to wadą, która dotyczy wyłącznie wersji na nasze "przyjaciółki", jest fatalnie wykonana konwersja wersji pecetowej. Do cięć graficznych wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni i nie powinno nas to dziwić, lecz cięcia dotyczące rozgrywki to już przesada. Autorzy usunęli pewne elementy występujące w wersji pecetowej, lecz nawet nie pokusili się o to, aby usunąć im odpowiadające wszystkie elementy. Efekt tego taki, że występują przedmioty (np. Access Card), które nie mają żadnego zastosowania.
[#5] Re: FreeSynd dla AROS-a

@deejayremix, post #3

Jesi niedawno grałeś w amigową w mig zauważysz różnice :) Warto, oj dla tej gry warto Dosbox'a odpalić....Choć chyba lepiej kupić na GoG'u za 6$ wersję natywnie działającą na najnowszych windowsach :)
[#6] Re: FreeSynd dla AROS-a
Bardzo ładnie sprawuję się ten port. Polecam.
[#7] Re: FreeSynd dla AROS-a

@michalmarek77, post #5

a nie lepiej zagrac pod emulatorem maca w wysokiej rozdzialce?
[#8] Re: FreeSynd dla AROS-a
Gdzies w testach jest wersja na MOS'a...trzeba tylko zerknac w ktorym miejscu stoi i czy mozna wydac.
[#9] Re: FreeSynd dla AROS-a

@michalmarek77, post #1

Taka ciekawostka. Gra w miała mieć docelowo tryb sieciowy i miała. PO wysłaniu gry do testów w EA, ktoś tam nie potrafił tego skonfigurować i kazali tą funkcjonalność usunąć. Developerzy natomiast podobno zagrywali się po godzinach w trybie sieciowym :)
[#10] Re: FreeSynd dla AROS-a

@michal_zukowski, post #7

Całkiem możliwe , że takie rozwiązanie może być lepsze od combo DosBox+Syndicate......
Niestety, nie używam emulatora Mac'a i w sumie makowej wersji tej gry na oczy nie widziałem.
[#11] Re: FreeSynd dla AROS-a

@michalmarek77, post #10

i w sumie makowej wersji tej gry na oczy nie widziałem.

Polecam sprawdzić, tak powinna wyglądać agowa wersja Syndicate na Amisie.
[#12] Re: FreeSynd dla AROS-a

@Sventevith, post #9

O bogowie... Gdyby ta opcja tylko została...
Ale co się dziwić EA to angole, a im nawet do czajnika potrzebna stustronnicowa instrukcja.

Włosy z głowy rwać tylko, przecież to wyprzedzało swoje czasy o pare ładnych latek. płacz
[#13] Re: FreeSynd dla AROS-a

@Radek_Cz, post #12

EA to AMERYKANIE !BullFrog to BRYTYJCZYCY :)
I tak, przy okazji, gdyby nie EA a w szczególności dzięki Tripowi Hawkinsowi, to o Amidze małoby by kto by dzis słyszał.........
[#14] Re: FreeSynd dla AROS-a

@michalmarek77, post #13

Angole, amerykanie... Niedaleko pada jabłko od jabłoni ;p.
Dziwi fakt że ćwok który to testował nie(?) był pierwszyn lepszym
z ulicy tylko pracownik EA...
Swoją drogą dlaczego EA ma takie zasługi dla Amigi niby?
(Nie zaprzeczam temu stwierdzeniu tylko pytam)
[#15] Re: FreeSynd dla AROS-a

@Radek_Cz, post #14

Swoją drogą dlaczego EA ma takie zasługi dla Amigi niby?

DeLuxe Paint i Deluxe Video... np.
[#16] Re: FreeSynd dla AROS-a

@Radek_Cz, post #14

Trip Hawkins jako jeden z nielicznych /i pierwszych/ uwierzył w potencjał Amigi, i jego EA ostro supportowało Amigę tak w gry, jak i stworzyło m.in. flagowego Deluxe Painta. Generalnie był niesamowitym fanem tego sprzętu, co w pierwszych latach wszech i wobec ogłaszał.....
Gdy po latach tworzył 3DO, to do projektowania sprzętu zatrudnił osoby związane z konstruowaniem Amigi /R.J. Mical i inni/. Sprzęt był jednak niewypałem, podobnie jak w USA Amiga /gry/.......
[#17] Re: FreeSynd dla AROS-a

@michalmarek77, post #5

Na GOGu stare gry mają DOSBoxa często zaszytego i wcale natywnie nie działają na Windowsie.
[#18] Re: FreeSynd dla AROS-a

@GumBoy, post #17

Masz racje. Kupilem sobie wlasnie te gre na Gog'u no i ma zaszytego dosbox'a.
Choć dla mnie takie rozwiązanie jest idealne, nie musze nigdzie grzebac, klikam w ikone i rusza :)
A GOG ma fajny setup'ik do ustawiania wyswietlania grafiki w Dosbox'owych grach.
A i jeszcze jedno, kiedys pewnie chcialoby mi sie pogrzebac troche , by zmienić ustawienia dźwięku z SB na combo SB+General Midi, "muzyka" na Adlibie/SB to horror dla uszu :)
A gra zacna i warto ją miec w kolekcji :)
[#19] [post oznaczony jako OT] wyświetl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem