Komentowana treść: ACA620
[#1] Re: ACA620
No to może i ACA500 jakoś na dniach się pojawi...
[#2] Re: ACA620

@_arti, post #1

No, 400zł + przesyłka to dobra cena, niedawno za tyle chodziły rozszerzenia pamięci. Tutaj piątka dla Pana Jensa.
[#3] Re: ACA620

@posylus, post #2

W porównaniu z ACA630 czapki nie zrywa ale na pewno jest o niebo lepsze od gołego RAMu OK Cena jak najbardziej przystępna na krajową kieszeń skoro goła pamięć schodziła w okolicach 300 PLN . Kolejny dobry produkt z fabryki Pana Jensa OK


eeeeee można kręcić OK

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2012 00:34:03 przez PrzemasIII
[#4] Re: ACA620

@_arti, post #1

Co mi da dobrego Aca 500? Czy. Poprawi się szybkosc niektorych gierek dyskietkowych? Np Chaos Engine lubi się czasem spowolnic jeśli na ekranie jest sporo ruchomych detali na golej A500
[#5] Re: ACA620

@marcin1982, post #4

A ile masz RAM'u ? Nie przypominam sobie, żeby Chaos Engine zwalniało na A500.
[#6] Re: ACA620

@Hubez, post #5

Standardowo 512 + 512 pod klapka mam 3 amigi 500 i na kazdej lubi sobie spowolnic jak duzo postaci ruchomych na ekranie
[#7] Re: ACA620

@marcin1982, post #4

Co mi da dobrego Aca 500


Hmm, może więcej szybkiej pamięci, oraz złącze do Cf - czy to nie wystarczająca zachęta?

W A500 brakuje praktycznie jednej rzeczy w stosunku do A600 - interfejsu do dysku (ide/scsi). Wszystko co jest na rynku jest albo stare albo drogie albo/i. Zatem możliwość podłączenia jednocześnie wewnątrz obudowy karty CF oraz trochę fastu chyba uzasadnia jej zaistnienie ? Popatrz jak szybko schodzą wszelkiej maści kontrolery scsi/ide od a500. Ten komputerek jest straszliwie wyposzczony, a whdload na a500 wygląda najlepiej, co ?
[#8] Re: ACA620

@posylus, post #7

Rozumiem że zlacze cf bedzie bootowalne cos na wzor ide w a1200? I bede mogl sobie postawic na tym wb 1.3 ?
[#9] Re: ACA620

@marcin1982, post #8

Rozumiem że zlacze cf bedzie bootowalne cos na wzor ide w a1200? I bede mogl sobie postawic na tym wb 1.3 ?


Z tego co wiem to będzie kontroler oparty na konstrukcji Individual Computers Buddha, więc pewnie tak.
[#10] Re: ACA620

@marcin1982, post #4

Nie wiem co CI da ale u mnie ACA1231+128MB FAST już czeka. A właściwie ja czekam na przesyłke ok, racja
2MB CHIP już mam, karta CF jest, jeszcze Deflina i Indivision i będzie niezła zabaweczka na zloty OK
[#11] Re: ACA620

@_arti, post #10

Ja się pytam tylko jakie korzysci przyniesie że soba aca500 skoro a500 wykorzystuje tylko do gier retro z dyskietek
[#12] Re: ACA620

@marcin1982, post #11

W takim przypadku to rzeczywiście bez sensu. Wystarczy 2MB Fast. To nie jest karta dla Ciebie. Można zamontować karte CF i odpalać z HD - to też jakiś atut nawet w maszynce do odpalania gierek.


Ostatnia aktualizacja: 11.10.2012 12:29:51 przez _arti
[#13] Re: ACA620

@marcin1982, post #11

Bo są i takie gry które można instalować na HD i są takie gry które oferują więcej w zależności od posiadanej konfiguracji . A dyskietki lepiej schowaj bo im częściej używasz oryginalnego nośnika tym bardziej przyśpieszasz jego kres :(
[#14] Re: ACA620

@PrzemasIII, post #13

Od powstania pakietu WDHLoad rzadkością są gry których nie można zainstalować na HD.
Natomiast co do dyskietek to albo jestem pechowcem albo miłośnicy dyskietek jadą na współczesnych kopiach a nie oryginałach. Musiałem ostatnio podłubać w starej Amidze do której nie było dyskietek, DMSa z WB1,3 miałem na dysku trzeba go było tylko nagrać na dyskietkę. Zapas dyskietek z czasów Amigi mam w szufladzie, złapałem na pudełko, nagrywam i błędy, następna i błędy, wreszcie nagrałem na siódmej dyskietce. Jakbym musiał nagrać jakąś grę trzy dyskową to bym nie wytrzymał do końca.
Dyskietki z którymi walczyłem były wiekowe ale nie były zużyte, służyły do przechowania wybranego softu na Amigę czyli były raz nagrane i wróciły do pudełka gdzie w szufladzie przeleżały do dzisiaj. Mogły być raz czy dwa odczytywane, drugi raz zapisywane nie były.


Pozdrawiam
[#15] Re: ACA620
Ciekawe czy to duża seria , czy się skończy jak ACA630 z braku procesorów .
[#16] Re: ACA620

@Dorian3d, post #15

czy się skończy jak ACA630 z braku procesorów

Nie z braku procesorów tylko z faktu że Jens do tego dokładał.
[#17] Re: ACA620

@stachu100, post #16

Skad ty masz takie informacje ze doklada he he he, i pewnie dlatego wypuszcza nowa karte zeby to co dolozyl mogl teraz splacic zeby teraz dolozyc he he he do nowej karty ktora teraz wypuscil he he he.to nie amiga nic co wciska kit ze ceny musza byc astronomiczne he he he bo inaczej sie nie da a jednak sie da ;).
[#18] Re: ACA620

@marcin1982, post #11

O ile masz sprawną stację... Jak u kumpla odgruzowaliśmy A1200 i A500 to okazało się, że stacja w A500 zdechła.
[#19] Re: ACA620

@_arti, post #10

Robię podobny projekt jak ty dodatkowo będę miał subway usb i na razie zamiast Deflina to MP3@64 (Clockport MP3 player!) dodatkowo ATonce Plus PC286 .



Ostatnia aktualizacja: 12.10.2012 18:41:03 przez Dorian3d
[#20] Re: ACA620

@Dorian3d, post #19

Ale masz już czy szukasz/robisz?
[#21] Re: ACA620

@_arti, post #20

mam tak :
MP3@64 (Clockport MP3 player!) , subway, ATonce Plus PC286,Indivision ECS, idzie do mnie Clockport Expander do A500
[#22] Re: ACA620

@Dorian3d, post #21

Do tego jeszcze Stacja dysków 3,5 cala GoldenImage z systemem parkowania głowicy (park assist)
pomalowana na czarno wygląda zabójczo. Plus jeszcze zewnętrzna stacja HD 1,76 MB oraz Zewnętrzna stacja 5,25"
a wewnątrz amigi będzie stacja sony z The Real HD-Drive A357. Również jakaś zew stacja od commodore c 64 .
To wszystko będzie w Amiga 500 ball design z czarną klawiaturą od cdtv. Taki mały kombajn o wysokiej wydajności,
bo dla mnie Amiga 500 jest najlepszą maszyną.
[#23] Re: ACA620

@Dorian3d, post #22

Na pewno ma najładniejszą obudowę (kształt), ale nie wiem, czy dla mnie najlepszą.
[#24] Re: ACA620

@Ender, post #23

Wiesz ja napisałem że dla mnie jest najlepsza, najbardziej ulubiona .
Dla ciebie może być najlepsza amiga 1200 . Upodobania są rożne .
[#25] Re: ACA620

@Dorian3d, post #19

Fajne kompilacje chłopaki- że się Wam chce- bardzo pozytywnie OK
[#26] Re: ACA620

@Dorian3d, post #24

Aha, to ten MP3 player już masz. Zastanawiałem, się czy może zebrałeś części i sam składasz. Całkiem nieźle OK A jakieś fotki już masz?

PS: clockport expander z Amigakit?
[#27] Re: ACA620

@_arti, post #26

Na razie mam to porozkładane po innych maszynach, jak przyjdzie do mnie clockport
to zaczynam ładować do a 500
MP3 to mam gotowca
clockport z http://www.vesalia.de
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem