Komentowana treść: NetBSD - szkółka instalacji i konfiguracji w języku niemieckim
[#1] Re: NetBSD - szkółka instalacji i konfiguracji w języku niemieckim
pinior i michalmarek, przetłumaczcie na polski. :D
[#2] Re: NetBSD - szkółka instalacji i konfiguracji w języku niemieckim

@Andrzej Drozd, post #1

+1
[#3] Re: NetBSD - szkółka instalacji i konfiguracji w języku niemieckim

@Andrzej Drozd, post #1

A ma to sens ??? Używa ktokolwiek NetBSD na klasycznej Amidze, nie licząc Strim'a ?
Podejrzewam, że gdyby było zapotrzebowanie na taki tekst, Strim dawno by takie coś napisał....
[#4] Re: NetBSD - szkółka instalacji i konfiguracji w języku niemieckim

@michalmarek77, post #3

Używa ktokolwiek NetBSD na klasycznej Amidze, nie licząc Strim'a ?


Biorąc pod uwagę, pojawiające się pytania użytkowników na liście mailingowej port-amiga, oraz na zagranicznych portalach Amigowych pewnie ktoś oprócz mnie używa jeszcze .

Podejrzewam, że gdyby było zapotrzebowanie na taki tekst, Strim dawno by takie coś napisał....


Nie wiem czy zapotrzebowanie jest - w końcu istnieje dokumentacja systemowa... Z drugiej strony tekst Haralda pokazuje, że można na temat instalacji i konfiguracji napisać jeszcze więcej.
[#5] Re: NetBSD - szkółka instalacji i konfiguracji w języku niemieckim

@strim, post #4

Proszz:
link

Przeczytać i ewentualnie sugestie na maila. Nie gwarantuję, że drugą część zrobię równie szybko...
[#6] Re: NetBSD - szkółka instalacji i konfiguracji w języku niemieckim

@OSH, post #5

Dzię-ku-je!
[#7] Re: NetBSD - szkółka instalacji i konfiguracji w języku niemieckim

@OSH, post #5

Dzięki, ale musiałeś to zapisać w formacie tak niestrawnym dla Amigi i NetBSD? :P Aż musiałem odpalić Maka. Generalnie wydaje się ok, na pierwszy rzut oka nie zauważyłem błędów merytorycznych, przydałoby się trochę poprawek stylistycznych/kosmetycznych. Może zapytać autora o prawo do zamieszczenia przetłumaczonej wersji na PPA?
[#8] Re: NetBSD - szkółka instalacji i konfiguracji w języku niemieckim

@strim, post #7

Chłopie, Trados nie powstał z myślą o Amidze :) Co do poprawek - pisz konkretnie, jakie mogą być te poprawki, albo sam popraw - nie obrażę się :)
Co do zgody na publikację na PPA - mam taką zgodę. Autor prosił tylko o danie mu linka do tłumaczenia.

Aha, byłoby fajnie, gdyby dało się zastąpić niektóre zrzuty ekranu (jak widać autor używa AmigaOS w wersji niemieckiej, więc dla polskiego użytkownika może być to niejaka trudność). Ja takich zrzutów nie mogłem zrobić - mój WinUAE nie potrafił wykryć plikopartycji jako dysków, a nie miałem czasu się z tym grzebać. Samo tłumaczenie było robione w tempie dość ekspresowym, aż dziwne, że ustrzegłem się poważniejszych błędów.

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2012 19:43:20 przez OSH
[#9] Re: NetBSD - szkółka instalacji i konfiguracji w języku niemieckim

@OSH, post #8

Ok, przemyślę jak to zrobić i odezwę się na maila.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem