Komentowana treść: BigRamPlus w sprzedaży
[#1] Re: BigRamPlus w sprzedaży
W klasyku tyle fastu
[#2] Re: BigRamPlus w sprzedaży

@marcin1982, post #1

Wcale nie tak dużo. Ja w a1200 miałem prawie 500 mb na blacie systemu.

Benedykt Dziubałtowski
[#3] Re: BigRamPlus w sprzedaży
To jeszcze nic, najlepsze jest to ze montujac 4 takie karty w amidze bedzie 1gb w klasyku!!!!

Jak nie kupie zadnej karty procesorowej do a4k na przestrzeni kilku miesiecy to chyba sie skusze na BigRamPlus bo 16mb na plycie amigi poprostu nie starcza.
[#4] Re: BigRamPlus w sprzedaży
A czy do A1200 z Zorro III będzie pasowało?

Benek jak Ty tyle upchałeś do klasyka? Blizzard 2 x 128 MB + Mediator i pamięć karty graficznej?

Sens ma może taki, że na OS 4.1 dla klasyków da się odpalić Timberwolfa?
[#5] Re: BigRamPlus w sprzedaży

@pong777, post #4

Tak. 256 ramu z blizzarda i ~245 z Radeona. Działa to całkiem smerfnie ale dla mnie było to bezużyteczne. Jak medka przełączasz w tryb MMU to automatycznie przestaje działać PPC. Tak więc działa to tylko pod 68k. Taka ilość ramu to tylko bajer. Niestety ten patent nie działa pod os4.x

Benedykt Dziubałtowski
[#6] Re: BigRamPlus w sprzedaży

@Benedykt Dziubałtowski, post #5

Pamięć wydzielona z radeona działa tylko pod 68k, a pamięć BigRamPlus zadziała również pod PPC ?
[#7] Re: BigRamPlus w sprzedaży

@kjb666, post #6

Tak. Obsługuje ją zarówno os 3.x jak i 4.1. 4.0 chyba nie łapie. Na ppa jest artykuł, który to wszystko opisuje. Na 100% nie jestem pewny ale mos 1.4 chyba tego nie łapie.

Benedykt Dziubałtowski
[#8] Re: BigRamPlus w sprzedaży
A kiedy ACA500 panie Jens??
[#9] Re: BigRamPlus w sprzedaży

@_arti, post #8

właśnie, właśnie. Bo moja Amiga się niecierpliwi! Ale i tak ją kocham i ze swoim 1MB jest najpiękniejsza na świecie! I nie potrzebuje jakichś 256 ani tym bardziej 500 mega.
[#10] Re: BigRamPlus w sprzedaży

@_arti, post #8

Z tego co gdzieś czytałem, to niebawem.
[#11] Re: BigRamPlus w sprzedaży

@mailman, post #10

Z tego, co mejlowałem z Jensem, to styczeń-luty
[#12] Re: BigRamPlus w sprzedaży

@_arti, post #11

Czyli niebawem ;)
[#13] Re: BigRamPlus w sprzedaży

@_arti, post #11

Arti a wiesz,może przypadkiem,jak mają się sprawy z apdejtem IndiMKII?Czekam też na nową partię Delfiny.
[#14] Re: BigRamPlus w sprzedaży

@Grisza, post #13

Napisz. E-mail jest na stronie Individual Computers. Deflina - była niedawno zbiórka na nową partie ale szybko została wysprzedana (1 dzień). Jest za to dostępny MAS-Player, jeśli potrzebujesz MP3 do Amigi.
[#15] Re: BigRamPlus w sprzedaży

@_arti, post #14

Trza będzie napisać,choć inglisz u mnie nie bardzo,ale może wujek google pomoże.;).Wiem były zapisy na stronie AmigaKit,ale akurat budżet nie pozwalał.IndyMKII,to fajny kawałek sprzętu,ale bez dobrego oprogramowania wiele traci.Dużo ludzi z tego,co widzę się go pozbywa ja na razie czekam cierpliwie.
[#16] Re: BigRamPlus w sprzedaży

@Grisza, post #15

Indi to ogólnie dobry kawałek sprzętu - dziś ułamałem mu jedną nóżkę przy "instalacji" i... działa
[#17] Re: BigRamPlus w sprzedaży
WoW! 256MB Fastu dla dużej Amigi i do tego ponad 50 ojro tańsze rozwiązanie niż ZorRAM w opcji 256MB.
[#18] Re: BigRamPlus w sprzedaży

@_arti, post #8

Zeus 68k wydaje si ciekawszym rozwiązaniem.
[#19] Re: BigRamPlus w sprzedaży
Żebym jeszcze miał wolne zorro :(
[#20] Re: BigRamPlus w sprzedaży

@marcin1982, post #1

Zwyczajnie przy dzisiejszych cenach pamięci nie opłaca się robić mniejszego rozszerzenia. ;)
[#21] Re: BigRamPlus w sprzedaży

@Daclaw, post #20

a ACA1232 daje mniej.
[#22] Re: BigRamPlus w sprzedaży

@snajper, post #21

przy 030 to i tak za dużo
[#23] Re: BigRamPlus w sprzedaży

@PrzemasIII, post #22

64MB to optymalnie przy 030 :)
[#24] Re: BigRamPlus w sprzedaży

@kjb666, post #23

Tylko po co do amigi aż tyle pamięci ? Tam wiecej niz 16mb to o wiele za dużo, w końcu nie ma programów w których taka ilość by była przydatna
[#25] Re: BigRamPlus w sprzedaży

@tygrys466, post #24

Oczywiście, że . NetBSD nie zna takiego terminu jak nadmiar pamięci, choć będzie działać już przy ok 24MB.
[#26] Re: BigRamPlus w sprzedaży

@strim, post #25

Dzisiaj rzadko kto wykorzystuję Amigę do poważniejszych zadań gdzie wymagane były by tak duże zasoby pamięci rządzi whdload i zabawa w przemieszczanie ikonek jednostki instalują system 4 a i tak na klasyku to więcej jak z ciekawości niż do poważniejszych działań OK

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2012 17:03:48 przez marcin1982
[#27] Re: BigRamPlus w sprzedaży

@marcin1982, post #26

@marcin1982
@tygrys466

Co wy nigdy dem nie oglądaliście, że wystarczy wam 16MB ?
Do whdload wystarczy nawet 8 fastu :)
[#28] Re: BigRamPlus w sprzedaży

@kjb666, post #27

Oglądałem dema także i przeznaczone do a1200 z agą i jakoś żadne nie wymagało więcej niż 8 mb 16mb powinno wystarczyć każdemu, tak jak i 640kb w pc a Ty znasz takie dema ktore wymagają więcej ?
[#29] Re: BigRamPlus w sprzedaży

@tygrys466, post #28

http://ada.untergrund.net/?p=demo&i=274

Piszą minimum 68020, chociać wątpię aby to chodziło znośnie na 030/50.
Największe wymagania z tej listy dem, to 64MB :P
[#30] Re: BigRamPlus w sprzedaży

@kjb666, post #29

Ładnie mi narobiłeś Teraz przez to demo zaczynam myśleć o poskladaniu sobie napakowanej a4000 :D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem