Komentowana treść: Prometheus PCI staje się OpenSource
[#1] Re: Prometheus PCI staje się OpenSource
Ya great, lutownice w dłoń panie i panowie.
[#2] Re: Prometheus PCI staje się OpenSource
Panowie Filip Dąb-Mirowski oraz Grzegorz Kraszewski jesteście wielcy OK
[#3] Re: Prometheus PCI staje się OpenSource
To bardzo miłe, szczególnie zakaz komerchy (inaczej - działalności zarobkowej w oparciu o udostępnioną dokumentację). Ja tylko jestem ciekaw czy w obecnych czasach nie jest najtańszym rozwiązaniem mostek PLX z "local bus" i FPGA do translacji z "zorro" albo bezp. z 060 na "local bus" mostka PLX. Chodzi mi o coś w tym stylu:
http://www.plxtech.com/products/io/pci9030
ZTCW podobne układy są na CT63+CTPCI;
Piszę o tym dlatego, bo jednak w w/w tandemie osiągane są wyniki bardzo przyzwoite względem mediatora; nie wiem jak wyglądałoby to w przypadku Prometheusa.
[#4] Re: Prometheus PCI staje się OpenSource
Brawo! Fajnie, że udostępniono. OK
[#5] Re: Prometheus PCI staje się OpenSource
Wypas .

A tak swoją drogą, czy jest jakiś istotny powód dla którego nie udostępniono źródeł sterowników Prometheusa?

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2012 16:15:56 przez strim
[#6] Re: Prometheus PCI staje się OpenSource
Brawo OK I to za darmo pomysł
[#7] Re: Prometheus PCI staje się OpenSource
Dzięki, dzięki.
[#8] Re: Prometheus PCI staje się OpenSource
Dziękuję OKok, racja
[#9] Re: Prometheus PCI staje się OpenSource

@strim, post #5

czy jest jakiś istotny powód dla którego nie udostępniono źródeł sterowników Prometheusa?


Dobre pytanie. Jeden powód jest taki, że ich nie mam. Żaden backup nie przeżył.
[#10] Re: Prometheus PCI staje się OpenSource
Hmm.. czy ktoś zrobi coś więcej z udostępnionego dobrodziejstwa- bardzo tego życzę amigowemu światkowi, ale wątpię, że tak się stanie..
[#11] Re: Prometheus PCI staje się OpenSource

@krashan_, post #9

<--- tu Liluh. Jakoś hasła do tego starego konta zapomniałem :)


W każdym razie, o jakie sterowniki chodzi? Bo o ile pamiętam to coś tam mam zgrane. Wszystko co było na oryginalnie dołożonym CD i kilka innych rzeczy które później były wrzucane na taką małą stronkę z oprogramowaniem do Promka (sama stronka "zeszła" tak gdzieś chyba w 2008 roku).
[#12] Re: Prometheus PCI staje się OpenSource
O DaVinci w sumie chyba nie slyszalem/nie pamietam.

Ale tak patrzac wstecz, to biorac pod uwage sytuacje 12 lat temu to (z Prometeuszem)naprawde bylo spore osiagniecie i nie skonczylo sie na zapowiedziach tylko na realnym produkcie. Bez falszywej skromnosci z pewnoscia mozecie zapisac to jako sukces.
[#13] Re: Prometheus PCI staje się OpenSource

@krashan_, post #9

@krashan.. no kiepsko, moze moglbys z pamieci wspomos np willena, on ma zdaje sie promka, moze daloby sie przynajmniej poskladac sterowniki pod arosem68k?
[#14] Re: Prometheus PCI staje się OpenSource

@wawrzon, post #13

Z pamięci po 11 latach? Nie ma szans. Niemniej, pod AROS-em chyba jest openpci.library, a ona Prometeusza obsługuje.
[#15] Re: Prometheus PCI staje się OpenSource

@krashan_, post #14

Nie widziałem tam działającego wsparcia dla Prometheusa gdy sam chciałem napisać sterownik dla NetBSD (może coś się zmieniło od tametgo czasu). Ale Promek jest na tyle prosty w oprogramowaniu, że napisanie nowego sterownika nie powinno dla nikogo kompetentnego stanowić problemu. Wydaje mi się, że to był najprostszy do oprogramowania mostek do Amigi klasycznej z jakim miałem styczność, a być może najprostszy w ogóle . Sterownik Promka do NetBSD to niecałe 10kB kodu.

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2012 21:32:20 przez strim
[#16] Re: Prometheus PCI staje się OpenSource

@krashan_, post #14

krashan, myslalem raczej o wskazowkach jakby byly potrzebne.

radoslaw, nie niestety pci w arosie68k jakos utknelo. nie smiem pytac ale nie chcialoby ci sie przeportowac twoich sterow z netbsd? wiem, chyba juz pytalem o to..
[#17] Re: Prometheus PCI staje się OpenSource

@wawrzon, post #16

Brak czasu aby zapoznać się z AROSem od strony developerskiej jest głównym problemem. Obecnie ledwo starcza mi czasu na łatanie NetBSD. Wydaje mi się, że różnice między AROSem a NetBSD są na tyle duże, że w przypadku jakiegokolwiek sterownika nie można mówić o "porcie" tylko o "napisaniu go od nowa".
[#18] Re: Prometheus PCI staje się OpenSource

@strim, post #17

Wydaje mi się, że różnice między AROSem a NetBSD są na tyle duże, że w przypadku jakiegokolwiek sterownika nie można mówić o "porcie" tylko o "napisaniu go od nowa".

tak moze niestety byc.. patrzac na zrodla netbsd wydaje sie ze jest tam juz na tyle gotowa infrastruktura pci ze dopisanie konkretnego stera pewnie nie jest juz takim wielkim zadaniem.
po stronie arosa wygada to na moj rozum niestety nieco bardziej chaotycznie zrodla do poszczegolnych rozwiazan wydaja sie czesciowo autonomiczne i rozsiane w roznych miejscach. glupia sprawa jesli rzeczwiscie tak jest.
[#19] Re: Prometheus PCI staje się OpenSource
Świetna wiadomość dla fanów klasyka. Oby ktoś zrobił z tego użytek.
btw - strona z dokumentacją elegancka i dopracowana.
[#20] Re: Prometheus PCI staje się OpenSource
Pamiętam jak kiedyś siedzieliśmy u Jacka Rzeuskiego i gadaliśmy o Mediatorze, którego dostaliśmy (eXec) wtedy do testów. Byli tam: Lasoleile, Jacek, Krashan, Liluh, ja i może jeszcze ktoś. Dyskusja się toczyła i toczyła po czym Krash i Liluh się zmyli.

Parę miesięcy później Krashan powiedział, że na tym spotkaniu w torbie pod krzesłem miał działający egzemplarz Prometeusza...
1
[#21] Re: Prometheus PCI staje się OpenSource

@hrw, post #20

Hehe, dobre. Uwielbiam takie opowiastki z czasów pionierskich. :)
[#22] Re: Prometheus PCI staje się OpenSource

@hrw, post #20

Dobra historia OK
[#23] Re: Prometheus PCI staje się OpenSource

@hrw, post #20

Ciekawa historyjka OK
[#24] Re: Prometheus PCI staje się OpenSource
12 lat temu to ja juz nie interesowalem sie Amiga, choc ciekawa to historia :)
[#25] Re: Prometheus PCI staje się OpenSource

@hrw, post #20

@hrw

to chyba była rev. B, ale fakt, tajemnica pełna :) konspiracja należyta

gdzieś nawet miałem jakieś fotki z tamtego okresu, z pierwszymi egzemplarzami itd.

Liluh.

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2012 19:21:26 przez Katias
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem