Komentowana treść: Roadshow dla AmigaOS 3.x - wersja demonstracyjna
[#1] Re: Roadshow dla AmigaOS 3.x - wersja demonstracyjna
Fajnie, ale na czym polega wyższość RoadShow nad Miami czy AmiTCP?
[#2] Re: Roadshow dla AmigaOS 3.x - wersja demonstracyjna

@Dopuser, post #1

obsluga okienkowania
[#3] Re: Roadshow dla AmigaOS 3.x - wersja demonstracyjna

@Dopuser, post #1

Polecam przeczytać ten artykuł.
[#4] Re: Roadshow dla AmigaOS 3.x - wersja demonstracyjna

@grxmrx, post #3

Ten artykuł, po angielsku i myślę że uaktualniony, znajduje się w archiwum z programem. Już go przeczytałem. Ale nadal nie wiem w czym rzecz jeśli chodzi o "okienkowanie"... ki diabeł ?
[#5] Re: Roadshow dla AmigaOS 3.x - wersja demonstracyjna

@Dopuser, post #4

[#6] Re: Roadshow dla AmigaOS 3.x - wersja demonstracyjna

@Dopuser, post #1

Bardzo fajnie, że na 3.x powstają przydatne aplikacje. Wcześniej doszła obsługa WPA2 teraz pełnowartościowy stos TCP/IP, kurczę szkoda tylko że nie ma w miarę nowoczesnej przeglądarki (wiem nawet 060 nie robi dzisiaj szału, ale od www na klasyku nie oczekiwałbym flaszki, tylko poprawnej obsługi styli tak aby można było odwiedzać - w sumie też dla zabawy - nowe strony).
[#7] Re: Roadshow dla AmigaOS 3.x - wersja demonstracyjna

@posylus, post #6

nie jest pelnowartosciowy bo nie obsluguje ipv6
[#8] Re: Roadshow dla AmigaOS 3.x - wersja demonstracyjna

@michal_zukowski, post #7

Ok, ale kto już dzisiaj korzysta z ipv6? Mysle, że jeszcze sporo wody upłynie, najpierw operatorzy dopiero dalej, dalej my - szare myszki. Ale fakt - brak ipv6, mimo to i tak pojawienie się tego portu to dobra wiadomość.
[#9] Re: Roadshow dla AmigaOS 3.x - wersja demonstracyjna

@michal_zukowski, post #7

A gdzie używasz IPV6?
[#10] Re: Roadshow dla AmigaOS 3.x - wersja demonstracyjna
Aby móc korzystać ze stosu bez przeszkód, należy wnieść opłatę rejestracyjną


Nie wiem dlaczego autor nie zdecydował się zwyczajnie na bounty, po którym jego stos stałby się darmowy dla wszystkich (ewentualnie po n rejestracjach). W tej sytuacji może, ale nie musi, powtórzyć się choćby przypadek Miami, którego zarejestrować już się nie da.
[#11] Re: Roadshow dla AmigaOS 3.x - wersja demonstracyjna

@grxmrx, post #10

Chyba się da ?? Bo twój poprzednik ma takie motto w stopce :

Wszystko jest możliwe. Niemożliwe po prostu wymaga wiecej czasu
[#12] Re: Roadshow dla AmigaOS 3.x - wersja demonstracyjna

@posylus, post #6

Bardzo fajnie, że na 3.x powstają przydatne aplikacje. Wcześniej doszła obsługa WPA2 teraz pełnowartościowy stos TCP/IP, kurczę szkoda tylko że nie ma w miarę nowoczesnej przeglądarki (wiem nawet 060 nie robi dzisiaj szału, ale od www na klasyku nie oczekiwałbym flaszki, tylko poprawnej obsługi styli tak aby można było odwiedzać - w sumie też dla zabawy - nowe strony).


Słuszna uwaga. Obecnie na pakiecie biurowym, który do w miarę komfortowej pracy wymaga PIII + 512 MB RAM + 1,5 GB wolnego miejsca na dysku robię niemal dokładnie to, co prawie 2 dekady wcześniej robiłem na podobnym pakiecie, z tym, że na procesorze 040 i 16/32 MB RAM. Cholera, coś ktoś kiedyś gdzieś spieprzył...

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2012 23:35:00 przez Geekboy68k

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2012 23:35:22 przez Geekboy68k
[#13] Re: Roadshow dla AmigaOS 3.x - wersja demonstracyjna

@Geekboy68k, post #12

Nie do końca się zgodzę. Owszem robiło się podobne rzeczy, ale chyba nikt nie powie że równie wygodnie co dzisiaj. Wklejanie obrazków, tabel, edycja wszystkich elementów z poziomu jednego dokumentu. Nie ma co gadać postęp jest, tylko zgodzę się że przyrost funkcjonalności nijak się ma do związanego z tym przyrostem pochłanianych zasobów komputerowych... "Więc chyba faktycznie, ktoś coś spieprzył" i ja powiem Ci kto, a w zasadzie co - idea PC - otwartego komputera, która mimo że wygodna i słuszna spowodowała lenistwo programistów, którzy zamiast mieścić się w tym co dała fabryka kazali a to dorzucić ramu, a to przyspieszyć procek, a to zmienić grafę - bez opamiętania. Założę się, że optymalizacja algorytmiczna w dzisiejszych czasach jest postrzegana w firmach programistycznych jako zbędny wydatek finansowo-czasowy (no może poza konsolami).
[#14] Re: Roadshow dla AmigaOS 3.x - wersja demonstracyjna

@posylus, post #13

Przyrost wydajności był serwowany powolutku, aby "krówka" dawała racjonalnie mleko. Każdy producent chce przetrwać, świat jest oparty o pieniądź i to powoduje ten nieszczęsny wyścig do nikąd. Pamiętam jak dozowano częstotliwości procesorków, co 33 MHz aby stykło zanim wdrożą nowy wymiar technologiczny. Podobnie Radeonki i Geforce postępowały a nie inaczej pozostali producenci (dyski, ram i płyty glówne). Żeby zmusić klientów do przesiadki na "nowy, szybszy" system, zmieniano podstawi CPU, RAM, czy nowe gniazda do grafik.

A programiści zawsze dysponowali szybszym sprzętem więc się nie bawili w optymalizację.
Przykładem że oszukiwali ludzi jest konsola PS3, która posiada 256/256 RAM, DualSLI Geforce 6800 Ultra i potrafi cuda wyczyniać z grami. Ciągle jest na topie....;)
[#15] Re: Roadshow dla AmigaOS 3.x - wersja demonstracyjna

@posylus, post #13

Dlatego od prawie w 10 lat, każdy tekst tworze w vimie. Jak mam coś wysłać używać TeXa i konwertuje dokument do pdf. I uwierzcie mi , że edycja dokumentu nie trwa o wiele dłużej od edycji w MS Wordzie.
[#16] Re: Roadshow dla AmigaOS 3.x - wersja demonstracyjna

@sand, post #15

Nie jestem wybitnym specjalistą od klonów vi, ale jak sobie radzisz ze wstawianiem tabel i obrazków do dokumentu :D ? Sam lubię to środowisko, ale dzisiaj dokument to nie tylko tekst. Co więcej opcja wstawiania obrazków, tabel, kolorowanie to dzisiaj standard nad którym nie ma co się roztrząsać.
Co innego jest z tym, że dla mnie super był pakiet office 97 i gdyby nie braki w kompatybilności używałbym go do dzisiaj. Owszem wprowadzono płynne przewijanie zawartości i takie tam duperele. Nie jestem super wymagającym użytkownikiem (którzy być może doceniają nowe funkcje) i do dzisiaj zakres funkcji pakietu office 97 zadowalałby mnie w 100%. Ale nie - kupuj office 2099, który podobnie jak darmowe rozwiązania w postaci OO zabijają 5 letnią maszynę.
Czasami chciałbym, aby producenci procków / pamięci musieli stanąć w miejscu na jakieś 5 lat, wtedy programiści musieliby się wziąć do roboty , a nie tylko więcej megacherców, więcej gigaramów.
Poprzednie porównienie do pakietów z Amigi typu Wordsworth nie jest złe - owszem tam brakuje funkcji, ale podejrzewam że nie ma ich dlatego że Amiga umarła a nie że była za wolna. Gdyby ciągle był zbyt na ten program na platformę Amiga i by się opłacało to idę o zakład że ten pakiet uzyskałby większość dzisiejszych możliwości dalej działając dobrze na naszych wolnych maszynkach - no może kazaliby mieć min. 32 MB ramu

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2012 16:24:11 przez posylus
[#17] Re: Roadshow dla AmigaOS 3.x - wersja demonstracyjna

@Wojox, post #14

PS3 posiada zmodyfikowany układ z 7900GTX a nie 6800Ultra w SLI
[#18] Re: Roadshow dla AmigaOS 3.x - wersja demonstracyjna

@posylus, post #13

Tu nie o lenistwo programistów chodzi, ale rynek na którym pracują firmy, programy mają być pisane przede wszystkim szybko. Programista tu nie ma dużo do gadania. :)
[#19] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#20] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#21] Re: Roadshow dla AmigaOS 3.x - wersja demonstracyjna

@posylus, post #16

table wstawiam przez \begin{table} a grafiki przez \includegraphics ewentualnie jako figurę. Word jest zbędnym narzędziem jeżeli nie potrzebujesz odczytać, czy też edytować nie swoich plików.
[#22] Re: Roadshow dla AmigaOS 3.x - wersja demonstracyjna

@posylus, post #13

tak aczkolwiek porównanie złe bo użyta była Ami do niego. W przypadku produktów M$ możliwości o których piszesz były już dostępne na Win 3.10 + Word 6.0 + Excel 5.0. Wiem bo miałem takie programy (oryginalne) na 386SX25+4MB i wszystko to było i śmigało idealnie z czcionkami TTF, wykresami 3D i innymi cudami a do tego można było do dokumentów wstawiać elementy z innych programów i edytować je w oknie Worda/Excela. To nie są absolutnie nowe funkcje

Swoją drogą pakiet Office to jest jedna z tych rzeczy które M$ się akurat bardzo udały ok, racja
Do tego stopnia że faktycznie nic za bardzo nie mieli przez tyle lat do poprawy Nawet muszę zauważyć że pewne rzeczy jak np. wykresy łatwiej się na starszych wersjach robiło Śpioch
[#23] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#24] Re: Roadshow dla AmigaOS 3.x - wersja demonstracyjna
Zainstalowałem na A1200 i sieciówce PCMCIA, ale jakoś mi nie działa. Nie mam też jakiejś większej potrzeby aby to opanować :) Oczywiście nie odinstaluję, tylko wyśrednikuję przypisy z User-Startup i kiedyś może wrócę do tego. Tak czy inaczej, mam czym połączyć się z internetem na A1200 i jest to Miami :)

Roadshow mam też zainstalowany na AOS4 Classic i jest ok. Na AOS4 działa bez problemu :)

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2012 00:39:09 przez Andrzej Drozd
[#25] Re: Roadshow dla AmigaOS 3.x - wersja demonstracyjna

@michal_zukowski, post #7

i dlatego miami dx rulez :)
[#26] Re: Roadshow dla AmigaOS 3.x - wersja demonstracyjna

@Valwit, post #25

Wiem. Teraz to wiem dokładnie. Teraz to mi nie działa Miami. Po odpaleniu Miami twierdził że stos TCP/IP jest już odpalony. No już załamałem ręce, ponieważ nic nie mam w sekwencjach startowych. Profilaktycznie zmieniłem nazwę WBStartup (w którym nic nie ma na temat Roadshow) i odziwo po odpaleniu Miami już nie mam tego komunikatu, ale Miami dalej nie rozumie sterownika. Roadshow podmienił chyba sterowniki i pliki w C, library i Devs. Jutro czeka mnie reinstalka Miami.
Co za syyyyf...
[#27] Re: Roadshow dla AmigaOS 3.x - wersja demonstracyjna

@Andrzej Drozd, post #26

PS. Gorzej ja po Aminecie będę musiał szukać niezainfekowanych plików, którymi poczęstował mnie Roadshow. Ale jaja...
[#28] Re: Roadshow dla AmigaOS 3.x - wersja demonstracyjna

@Andrzej Drozd, post #27

To se neda. Miami nie ma plików instalacyjnych, takich jak Roadshow. Zostaje mi wykasowanie wszystkiego co instalnął ten wirus i dogranie plików z backupu. Niestety z przed 5 miesięcy. Ale kyrk :(
[#29] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#30] [post oznaczony jako OT] wyświetl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem