Komentowana treść: Cubic IDE - X-MAS Special
[#1] Re: Cubic IDE - X-MAS Special
Ten GoldEd wygląda dość "na czasie" OK
Promocja trwa do wyczerpania zapasów.

Znaczy co? Pudełko dostanę?

EDIT: faktycznie, bez sensu. Żeby nie było opcji "tylko download". W co ja se te CD wsadzę?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2012 19:43:11 przez _arti
[#2] Re: Cubic IDE - X-MAS Special

@_arti, post #1

(1 x CD-ROM in sleeve)
[#3] Re: Cubic IDE - X-MAS Special

@_arti, post #1

Dasz radę. Wsadzisz w PCta. Ja już zamówiłem.
[#4] Re: Cubic IDE - X-MAS Special
Brzmi nieźle, ciekawe co na to Mikołaj?
[#5] Re: Cubic IDE - X-MAS Special
Kupione, trzeba wspierać produkcję oprogramowania na nasze retro maszynki!
[#6] Re: Cubic IDE - X-MAS Special

@flops, post #5

GoldEDa już mam. Niedawno kupiłem sobie CygnusEDa i powiem że oba programy są bardzo dobre.
[#7] Re: Cubic IDE - X-MAS Special

@Minniat, post #6

Na Cedzie przepisywałem prace dyplomowe (technik/inżynier/licencjat/magistera) w latach '90, kiedy to komputer nie był jeszcze tak powszechny. Cygnus fajny, ale 45euro za licencje odstrasza :-/
[#8] Re: Cubic IDE - X-MAS Special

@flops, post #7

CygnusED mi bardzo się podoba! To mój pierwszy kontakt z tym programem. Bardzo dobrze nadaje się w pracy programisty.
[#9] Re: Cubic IDE - X-MAS Special

@flops, post #5

Tyle o ile - Dietmar od dawna nic nie robił przy programie. I nie bardzo zgadza się na udostępnienie kodu modułów, kótre wymagałaby zmian .. niestety.
I nie wygląda aby miał jakoś wrócić do tematu...
[#10] Re: Cubic IDE - X-MAS Special

@flops, post #5

Moim zdaniem kupowanie tego akurat programu nie przyczyni się do jego rozwoju, piszę to jako były użytkownik tego programu, który kupował kolejne jego wersje (też kiedyś myślałem, że wspieram rozwój...).
[#11] Re: Cubic IDE - X-MAS Special

@grxmrx, post #10

To co lepiej kupić (do programowania)?
[#12] Re: Cubic IDE - X-MAS Special

@grxmrx, post #10

Co co proponujesz pod AmigaOS 4?
[#13] Re: Cubic IDE - X-MAS Special

@adam_mierzwa, post #12

A z SDK AmigaOS nie ma kompletnego środowiska do programowania?
[#14] Re: Cubic IDE - X-MAS Special

@adam_mierzwa, post #12

CodeBench? Vim?
[#15] Re: Cubic IDE - X-MAS Special

@grxmrx, post #14

Myślę, że warto dać tę zawrotną kwotę - bo samo środowisko jest zupełnie przyzwoite (sam go od dawna używam).
Jedyny minus jest taki, że raczej nie należy spodziewać się nowych wersji (sądząc nawet po cenie promocyjnej - która z roku na rok spada..). Nawet SP brak... :(
[#16] Re: Cubic IDE - X-MAS Special

@MaaG^dA, post #15

Choc z drugiej strony, moze widzac zainteresowanie autor nie tyle zrobi nowa wersje, co uwolni projekt albo co. Nie wiem. Mnie sie ten GoldEd strasznie spodobal, wiec chyba przebiduje to 10 ojro.
[#17] Re: Cubic IDE - X-MAS Special
Mi bardzo nie pasuje ten niesystemowy GUI CubicIDE, to kopiowanie z Ctrl, albo wyjście przez Alt+F4. Wszystko jakoś tak dziwnie i nieamigowo działa. Nigdy nie wiem jak który gadżet się zachowa, bo jest absolutnie inny niż w systemowym GUI. Ja takie kombinowane interfejsy mogę zaakceptować w np. Blenderze. Ale w edytorze tekstów na pewno nie. Dla mnie więc Scribble z nowego MOS SDK jest zbawieniem. Może nie ma takich możliwości konfiguracyjnych i bardziej jest sztywnym gotowym do użycia mini-środowiskiem. Jednak dla mnie jest znacznie fajniejsze. Cubica nie uruchomiłem od dnia w którym wyszła pierwsza wersja MOS SDK ze Scribble.

Ja generalnie jestem w stanie się przesiąść nawet na słabsze (przez wczesny etap rozwoju) rozwiązania ale takie, które są napisane od nowa, porządnie, natywnie, pod MUI. Po prostu cenię sobie najbardziej świeżość, posprzątany kod, zgodę z obowiązującymi standardami, brak emulacji, kombinacji, łatek i przede wszystkim fakt, że coś jest rozwijane.

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 10:13:07 przez MDW
[#18] Re: Cubic IDE - X-MAS Special

@_arti, post #1

Cubic doszedł w środę, płytka wygląda fajnie, ale odpalić nie miałem jeszcze czasu i pewnie szybko nie będę miał :-/
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem