Komentowana treść: Street Rod i Street Rod 2 - recenzja
[#1] Re: Street Rod i Street Rod 2 - recenzja
Ha! Świetne szpile. Muszę na nie zagłosować w Top10. Model jazdy nieco kiepawy ale tunning starej Corvetty C2 pozostaje mi w pamięci.
[#2] Re: Street Rod i Street Rod 2 - recenzja
Takie recenzje uświadamiają mi, że tak naprawdę wielu gier nie znamOK Brawo za dobrą recenzję!
[#3] Re: Street Rod i Street Rod 2 - recenzja
Szkoda, że nie da się tego uruchomić na karcie graficznej. Dlatego marzą mi się konwersje takich perełek na nowe systemy. Jest wersja tej gry na PC?
[#4] Re: Street Rod i Street Rod 2 - recenzja

@Ender, post #3

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=4063
[#5] Re: Street Rod i Street Rod 2 - recenzja

@Ender, post #3

Jest wersja tej gry na PC?

Jest, zarówno jedynka jak i dwójka. Myślę że na DosBoksie będzie hulać.
[#6] Re: Street Rod i Street Rod 2 - recenzja

@waldiamiga, post #5

Nie grałem, nie czytałem (jeszcze), warto zagrać? pomysł
[#7] Re: Street Rod i Street Rod 2 - recenzja

@Ender, post #3

Kup golasa klasyka pomysł
[#8] Re: Street Rod i Street Rod 2 - recenzja
Polski zespół programistów ??
[#9] Re: Street Rod i Street Rod 2 - recenzja
Genialna gra!!!!! Pierwszą część przeszedłem na C64. Najlepsza wersja jest jednak na Amigę. Polecam OK
[#10] Re: Street Rod i Street Rod 2 - recenzja

@Hubez, post #8

California Dreams to wbrew nazwie polska firma. Mają na koncie jeszcze np. "Solidarność"
[#11] Re: Street Rod i Street Rod 2 - recenzja
Swego czasu gra byla bardzo popularna i zagrywalem sie w nia sporo, ale nie dalbym jej grywalnosci nawet na poziomie 40%.
Cala frajda polegala na kolorowaniu samochodu i naklejaniu stikersow, grzebaniu w silniku itp. Niestety druga polowa gry, czyli owe "wektorowe" wyscigi, byly denne jak kluchy moczone w mobil one. Taki dziadek Stunt Car Racer polyka jazde w Street Rod'zie na sniadanie.
Sumujac Polacy mogli stworzyc niezly przeboj, ale jak zwykle im nie wyszlo.
[#12] Re: Street Rod i Street Rod 2 - recenzja
Nie wiedziałem, że te gry robiło Karen. A to ciekawostka.
[#13] Re: Street Rod i Street Rod 2 - recenzja

@Skiba, post #2

Nie znać Street Roda tym bardziej, że gra ma polskie akcenty to profanacja amigiwania :P Wersja na Ami była the best.
[#14] Re: Street Rod i Street Rod 2 - recenzja

@parallax, post #7

Pracuję nad tym, co nie zmienia faktu, że z radością powitałbym więcej inicjatyw typu "retro remake".
[#15] Re: Street Rod i Street Rod 2 - recenzja
Biere się za czytanie ok, racjaok, racjaok, racja
[#16] Re: Street Rod i Street Rod 2 - recenzja

@Sventevith, post #13

W grę nie grałem, ale nie ma co się tak zachwycać tym, że gra była na Amigę... Trochę inaczej na to spojrzałem po przeczytaniu książki Bajty Polskie :) Chodzi głównie o to, że (w Karen) nie widziano z początku w Amidze dobrej platformy do programowania (jako lepszą wymieniano np. Atari ST).
[#17] Re: Street Rod i Street Rod 2 - recenzja

@grxmrx, post #16

Ich wybór Atari nie wynikał z jakości platformy a z jej znajomości wśród pracowników. Firma Karen robiła rozszerzenia sprzętowe do Atari 8 bit, pisali też oprogramowanie na małe Atari.
[#18] Re: Street Rod i Street Rod 2 - recenzja
W jedynce trochę ruch rąk na kierownicy niedopracowany, natomiast w dwójce zrezygnowali ze sterowania rękoma na rzecz kolan pomysł W skali od 1 do 10 Street Rod daję 5, a Street Rod 2 w skali od 1 do 5 daję 2,5 z plusem OK
[#19] Re: Street Rod i Street Rod 2 - recenzja
Gry w swoich czasach mogly pod kilkoma wzgledami wybijac sie ponad przecietnosc.
Wersja amigowa faktycznie cieszyla oko. Do momentu wyscigowej czesci gry :) Juz w 89 bolaly zeby od grania w to :)
Warto poznac, by zobaczyc jak profesjonalne produkty potrafili stworzyc polscy programisci. - warto porownac z grami tworzonymi na polski, amigowy rynek, po 93 w kraju.
Czas okrutnie obszedl sie z gra. Podziwiam kazdego kto potrafi dzis w to grac / wyscig /.
[#20] Re: Street Rod i Street Rod 2 - recenzja

@Sventevith, post #13

Fajna gierca- zagrywałem się w to na C64
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem