Komentowana treść: Flashback - recenzja
[#1] Re: Flashback - recenzja
Nie grałem, ale znam.
[#2] Re: Flashback - recenzja
Grałem! REWELACYJNA GRA! Hehe, zresztą utrzymuje się często w TOP 10. Napiszę za autorem recenzji. Absolutny HIT! OK
[#3] Re: Flashback - recenzja
Fajnie sie gra w polska wersje
[#4] Re: Flashback - recenzja
Gra byla i jest prześwietna. Nic a nic sie nie zestarzala, i tak jak lata temu , tak i dzis potrafi dostarczyc ton rewelacyjnej rozrywki. Cos genialnego!
[#5] Re: Flashback - recenzja
Grałem, zaraz się przeczyta, warto zagrać po kilkumiesięcznej przerwie?pomysł
[#6] Re: Flashback - recenzja
Wspaniała... gdy ja pierwszy raz zobaczylem, odnioslem wrazenie, ze to bardzo "dorosła" gra. Fabuła, filmiki, muzyka z genialnym samplami.... menu tytulowe ogladalem chyba ze 20 razy pod rzad, aby wysluchac muzyki... zdecydowanie bardziej lubilem od Another World. Bardzo spójny produkt, bez słabych stron.

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2012 11:47:31 przez marianoamigo
[#7] Re: Flashback - recenzja

@marianoamigo, post #6

Grafa "95", czego zabrakło? pomysł nie to, że bym dał 100 OK
[#8] Re: Flashback - recenzja

@marianoamigo, post #6

Świetna gra- rzeczywiście bardo dopracowana, niesłusznie porównywana z Another World, bo jednak gry są mocno różne jeśli chodzi o rozwiązania fabularne, ale gdybym miał jednak dokonać wyboru pomiędzy tymi dwoma tytułami to wybrałbym AW.
[#9] Re: Flashback - recenzja

@BULI, post #8

No różnią, ale wiadomo jakie są powiązania pomysł
[#10] Re: Flashback - recenzja
Gra ponad czasowa OK
[#11] Re: Flashback - recenzja

@parallax, post #5

Zawsze warto w nią zagrać :D
[#12] Re: Flashback - recenzja

@Hubez, post #1

[#13] Re: Flashback - recenzja

@parallax, post #9

Jakie, nie liczac wydawcy ?
Bo dla mnie juz na pierwszy rzut oka, to dwie zupelnie rozne gry, ktore laczy /bardzo miernie/ dokladna animacja bohatera. Flashback > AW.
[#14] Re: Flashback - recenzja
Tak jak kochalem AW tak Flashback mi sie zupelnie nie podobal.Grafika zajefajna ale nigdy nie mialem sily w to meczace g grac
[#15] Re: Flashback - recenzja

@Aniol, post #14

No to mi pojechales :) Spadlem ze stolka :)
[#16] Re: Flashback - recenzja

@Art, post #12

Tak pisali, ale w sumie czy np. Jaguar XJ220 to następca Lotusa? pomysł
[#17] Re: Flashback - recenzja

@Art, post #12

Nie. To gra wzorowana na "Flashback".
[#18] Re: Flashback - recenzja

@michalmarek77, post #13

No są różne, a właśnie chodzi o tą cała animację bohatera i niektórzy twierdzą/twierdzili właśnie, że to kontynuacja AW pomysł
[#19] Re: Flashback - recenzja

@michalmarek77, post #15

Pisalem zartobliwie;) Ale faktem jest ,ze we Flashback jakos nigdy nie moglem opanowac niewygodnego dla mnie sterowania.Podchodzilem do gierki z 10 razy na przestrzeni lat i zawsze odpadalem.Moze dlatego,ze nie trawie kiedy w platformerze postac ma laga i nie reaguje natychmiast.
[#20] Re: Flashback - recenzja

@parallax, post #18

Nawet w Magazynie Amiga tak twierdzili recenzując grę, a widać z tego jasno, że nawet nie mieli pojęcia, o czym piszą.

I znów spotykamy się z młodym profesorem Lesterem, który w wyniku swoich eksperymentów naukowych przypadkiem znalazł się w innym wymiarze czy, jak kto woli, innym świecie. "Flashback" to, oczywiście, druga część wspaniałej gry przygodowej "Another World". Jak wyjaśnia czołówka, nasz bohater ponownie został przeniesiony do innej rzeczywistości. Historia przedstawia się następująco.
[#21] Re: Flashback - recenzja

@mailman, post #20

Nie oni jedyni- jak już wspomniano wynikało to z "kampanii reklamowej" wydawcy, chęć wykorzystania sukcesu AW i wyobraźni piszących recki ;)
[#22] Re: Flashback - recenzja

@BULI, post #21

Tak, tylko że nie znalazłem jeszcze póki co żadnej informacji, o tym, aby to Delphine Software podjęło się takiego porównania i reklamy. Poczta pantoflowa i piraci zbudowali taką opinię.
[#23] Re: Flashback - recenzja

@mailman, post #22

Hmm. może tak być, jak piszesz.. z tym że mi się tłucze po głowie jakaś reklama z kolorowego czasopisma o grach (chyba zagranicznego) gdzie wydaje mi się, że coś takiego widziałem- teraz tego nie sprawdzę, może jak będę na święta w domu rodzinnym to zdążę zerknąć na to.
[#24] Re: Flashback - recenzja

@BULI, post #23

Gdyby tak było, byłbym wdzięczny za jakąś informacje, bo aż sam jestem ciekaw.
[#25] Re: Flashback - recenzja
pomimo nawet tego, że obu gier ze
sobą nic, poza wydawcą, nie łączy.

jak to nic nie łączy? Chociażby wektorowa grafika w intrze i bieganie ludzikiem.
[#26] Re: Flashback - recenzja
Jedna z niewielu tego typu gier, którą... ukończyłem :), czyli chciało mi się z jakiegoś powodu. Bardzo przyjemna, ciekawe wstawki rozwijające fabułę, a mam do gry dodatkowy sentyment, bo wygrałem oryginał w konkursie Gamblera.
[#27] Re: Flashback - recenzja
Flashback to swietna gra, ale Another World mial lepszy "klimat".
[#28] Re: Flashback - recenzja

@selur, post #27

Hmm, Flashback, przeszedłem ją kilka razy a wiele też razy odpalałem sobie ją aby tylko posłuchać muzyki na ekranie tytułowym :) AW był dla mnie trudniejszy ;)
[#29] Re: Flashback - recenzja
Następcą oficjalnym FLASHBACK był "Fade to Black" (choć wersje demo krążyły pod tytułem "Project Morph" ). Gra jest 3D i jest bardziej strzelaniną, niż przygodówką. A najzabawniejsze jest to, że nie każdy grający w F2B wie, że jest to kontynuacja Flashbacka! ;) Conrad zostaje wybudzony w hibernacji (Ci co przeszli FB do końca wiedzą o czym mowa), niestety, trafia w ręce Morphów.

Powstała też gra oparta na scenariuszu F2B, będąca nieoficjalną kontynuacją Flashbacka ("Flashback Legends" ) - chodzi w niej o to samo co w F2B, ale jest bardziej podobna do Flashbacka. POLECAM!!


A Another World też miało drugą część (wydaną tylko na SEGA), nazywa się "Heart of the Alien" ). Też szczerze polecam i do dziś mam żal do SEGA za ten zbrodniczy cholerny monopol, bo gra POWINNA być wydana na inne platformy! Taki sam odjazd do tego świata z AW!!!!


Ostatnia aktualizacja: 24.12.2012 19:52:22 przez quantor
[#30] Re: Flashback - recenzja

@quantor, post #29

A! Najśmieszniejsze jest to, że Flashback powstawał na Amidze, a ze względu na ograniczenie dyskietkowe dużo animacji zostało pociętych.

Patrzcie:

AMIGA, PC, a to reedycja.


BTW: Ostatnio nawiązałem kontakt z Raphaelem Gesqua, kompozytorem muzyki do FB (znany dawniej na demoscenie jako Audiomonster, dziś profesjonalnym kompozytorem). Zajefajny koleś!!


Ostatnia aktualizacja: 24.12.2012 19:54:43 przez quantor
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem