Komentowana treść: Nowe artykuły na portalu
[#1] Re: Nowe artykuły na portalu
Artykuły są wytłumaczone łopatologicznie - obydwa ciekawe Myślę, że początkującym na pewno się przydadzą. Przeczytałem je z zainteresowaniem pomimo tego, że początkującym już raczej nie jestem. W artkule o przenoszeniu danych na dyskietkach pomiedzy Amigą a PC mógłbym tylko dodać, że zamiast na PC wpisywać FORMAT A: /N:9 /T:80 można też (ja tak robiłem a tych parametrów to nieużywałem ale zawsze dobrze jest uczyć się czegoś nowego) FORMAT A: /F:720K. Brawo Benedykt!
[#2] Re: Nowe artykuły na portalu

@adi, post #1

Lub można dyskietkę na Amidze sformatować jak ja to uczyniłem. Było jeszcze prościej. Szczególnie, że część komend Dosa, tych nieużywanych na co dzień w Windowsie pozapominałem.
[#3] Re: Nowe artykuły na portalu

@gilban, post #2

Jest o tym informacja w artykule.
[#4] Re: Nowe artykuły na portalu
Przydatne teksty. Będzie można odsyłać do tych tekstów całą rzeszę ludków pytających o to na forum. Jest trochę tych, którzy w zerówce mieli A500, potem zaraz kupili jakieś PC. Teraz po latach dopadła ich nostalgia i dostają słomianego zapału do amigowania przez 2 weekendy. :)
[#5] Re: Nowe artykuły na portalu

@adi, post #1

FORMAT A: /F:720K


A próbowałeś tego pod Windows XP, czy pamiętasz to jeszcze z czasów Windows98 ?
[#6] Re: Nowe artykuły na portalu

@gilban, post #2

Szczególnie, że część komend Dosa, tych nieużywanych na co dzień w Windowsie pozapominałem.
W Windowsie od kilku lat nie ma DOSa, więc nic dziwnego.
[#7] Re: Nowe artykuły na portalu

@GumBoy, post #6

W Windowsie od kilku lat nie ma DOSa,
więc nic dziwnego.

licząc od XP to nawet od 12, rocznikowo.
[#8] Re: Nowe artykuły na portalu

@snajper, post #7

w xp? yes pomysł


Ostatnia aktualizacja: 04.01.2013 09:50:36 przez parallax
[#9] Re: Nowe artykuły na portalu

@zyga64, post #5

Taką komendą robiłem to pod Windowsem - zarówno 95 jak i 98 no i pod DOS'em. Coby się upewnić zapodałem helpa do tego polecenia pod Windowsem XP. Pod Windows XP formatowałem tylko dyskietki HD. Dyskietek DD nie próbowałem.
[#10] Re: Nowe artykuły na portalu

@adi, post #9

Xp nie ma opcji formatowania na 720, z tego co pamiętam.
No ale przecież można sformatować w Amidze na 720kb, a już sformatowaną xp obsłuży bez problemu :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem