Komentowana treść: Icaros Desktop 1.5
[#1] Re: Icaros Desktop 1.5
Polecam sprawdzic AmiBridge - jest tam domysle srodowisko AROS m68k ktore pozwala uruchamiac zawarte program m68k bez potrzeby ROMow Amiga. Dodatkowo wiele czynnosci zwiazanych z konfiguracja emulacji jest teraz zautomatyzowanych.
[#2] Re: Icaros Desktop 1.5
Pierwsze testy bardzo pozytywne. System jest wyraznie szybszy. Bootowanie i odpalanie aplikacji to przyjemnosc! Testuje na VB. Nie wiem tylko jak przystosowac rozdzielczosc do natywnej rozdzialki mojej matrycy. Moze ktos wie jak to opanowac. Musze odpalac 800x600 aby widziec caly pulpit .
[#3] Re: Icaros Desktop 1.5
Instalacja bezproblemowa, działa bardzo fajnie. Chyba pierwsza wersja, która nie odrzuca po kilkunastu minutach używania (chociaż przyznaję, że ostatni raz próbowałem bawić się icarosem jakieś 1.5 roku temu). Na moim laptopie wersja 1.5 obsługuje poprawnie cały hardware, z wyjątkiem wifi... no ale właśnie zamówiłem na allegro kartę mini pci na chipsecie atheros (zgodnie z dokumentacją - obsługiwany przez arosa) i mam nadzieję, że niedługo będę mógł się cieszyć w pełni funkcjonalnym sprzętem

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2013 04:54:42 przez respector
[#4] Re: Icaros Desktop 1.5

@JaCoP, post #2

Można podczas startu zmienić ustawienia grub lub po uruchomieniu arosa na stałe zedytować boot/grub/grub.conf
zmień vesa=32bit na np. vesa=1024x768
.
[#5] Re: Icaros Desktop 1.5

@rePeter, post #4

Ok. Dzięki. Pobawię się tym ustawieniami i dam znać jak poszło.
[#6] Re: Icaros Desktop 1.5

@JaCoP, post #5

No to jestem po wstepnych testach z rozdzialka. Matryca w moim lapku ma 1280x800. Jak w grubie wpisze taka rozdzielczosc to i tak wskakuje 1024x768. Te rozdzialke akceptuje bez problemu, ale te wyzsze, dziwne niestety nie . Jakis pomysl? 1024x768 zawsze lepsze od 800x600, ale natywna bylaby pelnia radosci! Przypominam, ze odpalam system pod VirtualBoxem (najnowsza wersja dla MacOS X).

P.S.
przy okazji: gdzie podzialy sie wszystkie gry w tej wersji dystrybucji? wszystkie wywalili?
OWB dziala swietnie. Strony wyswietlane bez bledow i laduja sie szybko! SUPER!

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2013 23:30:56 przez JaCoP
[#7] Re: Icaros Desktop 1.5
A tak przy okazji: Jako uzytkownicy Icarosa, jakich zmian i ulepszen oczekiwalibyscie po kolejnych wersjach systemu?
[#8] Re: Icaros Desktop 1.5

@JaCoP, post #6

Ustawiłem na 1280x800 i poszło OK (VirtualBox na Linuksie).
Może to kwestia dekoracji okna nosiciela, które też zajmuje miejsce na ekranie?
[#9] Re: Icaros Desktop 1.5
Na moim ION-ie zwisa przy bootowaniu :(
[#10] Re: Icaros Desktop 1.5

@TomcioPaluszek, post #9

A 1.4.5 dzialal? Probowales uruchomic 1.5 w trybie VESA?
[#11] Re: Icaros Desktop 1.5

@deadwood, post #10

Na VESA działa.

A Arosa już tak ponad pół roku nie odpalałem na ION-ie więc nie wiem kiedy ostatnio działał na nim ICAROS.

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2013 17:00:53 przez TomcioPaluszek
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem