Komentowana treść: AROS broadway X / AEROSx86 - r3.5
[#1] Re: AROS broadway X / AEROSx86 - r3.5
Z tego może coś wyjść. 3wjednym,,, ale to wciąż x86 i te kilka koślawych rejestrów z torpedowym zegarem.
Ale myślę że Aros chyba najgwałtowniej się rozwija...OK
[#2] Re: AROS broadway X / AEROSx86 - r3.5

@Wojox, post #1

Aros sie prawie nie rozwija:
http://repo.or.cz/w/AROS.git/shortlog?pg=1

Same niskopoziomowe kody i patche, w listopadzie najwięcej commitów dotyczyło formatowania, autodoców i warningów. Praktycznie brak rozwijania api dla zwykłych programistów czy dążenia do kompatybilności. Widać, że obfitość obsługiwanego sprzętu troche wiąże ręce programistom. Może jak Neil skonczy bounty z mui to się coś ruszy bo system bez programów nie przetrwa i nic arosowcy nie poradzą tym, że system ruszy na RasPi.
[#3] Re: AROS broadway X / AEROSx86 - r3.5

@Wojox, post #1

Zabawne,pomyślałem dokładnie odwrotnie: 3 w jednym - z tego nic nie może wyjść ,mimo x86 ;)
[#4] Re: AROS broadway X / AEROSx86 - r3.5

@Aniol, post #3

To był taki sarkazm,,
Ja używam x86 ale wiem że to najkoslawszy zestaw instrukcji. Gdyby nie te wszystkie dodatki począwszy od MMX,SSE1...3 _64 bit itp. Na koslawym fundamencie wszystko stoi.

Próbowałem AROSa kilka razy i wywnioskowałem iż w dzisiejszej odsłonie Aros też potrzebuje dedykowanego sprzętu np. ACER One.
Więc co jakiś czas sprawdzam co tam się dzieje i obserwuję. Myślę że zaaplikowanie ducha Amigi na platformie intel outside wychodzi jednak ciężko
[#5] Re: AROS broadway X / AEROSx86 - r3.5

@Aniol, post #3

Niby, dlaczego nie może wyjść? Jakieś wnioski, a może ot tak sobie piszemy a dużo nie wiemy ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem