Komentowana treść: Roadshow 1.5 także dla MorphOS-a
[#1] Re: Roadshow 1.5 także dla MorphOS-a
O jak fajnie ciekawe jak wypadna testu porównawcze z nowsza wersja stosu tcp/ip która będzie razem z MorphOSem 3.2 ;)

Bo narazie Roadshow jest dużo szybszy

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2013 18:44:16 przez Drako^BB
[#2] Re: Roadshow 1.5 także dla MorphOS-a

@Drako^BB, post #1

Z czystej ciekawości, jak była benchmarkowana szybkość stosu TCP/IP.
[#3] Re: Roadshow 1.5 także dla MorphOS-a
a więc troche bullshitu w tym newsie
1) nie będzie stosu w wersji dla Morphosa, Olsen podpisal umowę z hyperionem/amiganic, że portu na mosa ma nie być i tyle
2) dodadne są jedynie pliki konfiguracyjne i jeden poprawiony utilek do zaladowania sterownika (z mosowymi nie dzialal bez kombinacji)
3) Jakoś nie mogę znaleźć informacji autora o tym, że stos jest szybszy od Morphosowego
[#4] Re: Roadshow 1.5 także dla MorphOS-a

@michal_zukowski, post #3

Jest szybszy potwierdzam zresztą ludziki na MorphZone też potwierdzają
[#5] Re: Roadshow 1.5 także dla MorphOS-a

@Drako^BB, post #4

ja o tym wszystkim wiem, ale autor stosu tak nigdzie nie napisal, wiec news jest bledny
[#6] Re: Roadshow 1.5 także dla MorphOS-a

@michal_zukowski, post #5

To prawda, nie autor a dystrybutor w wiadomości prasowej ("much faster").
[#7] Re: Roadshow 1.5 także dla MorphOS-a
Panowie moze to nie miehsce na takie pytanie ale czy to normalne, ze np. na PowerBooku z MOS 3.1 po uruchimieniu systemu i wpieciu kabla ethernet MOS nie wykrywa internetu?
Oczywiscie gdy wepne kabel przed uruchomieniem laptopa internet jest...

Czy wlasnie RoadShow to poprawia czy moze wiadomo cos, ze w MOS3.2 bedzie t poprawione czy moze juz tak jest i pozostanie?
[#8] Re: Roadshow 1.5 także dla MorphOS-a

@michal_zukowski, post #3

1) nie będzie stosu w wersji dla Morphosa, Olsen podpisal umowę z hyperionem/amiganic, że portu na mosa ma nie być i tyle


Dobrze wiedzieć. W takim razie nie ma co się tym interesować. No i "piękna" postawa konkurencji wiadomo na co można liczyć.
[#9] Re: Roadshow 1.5 także dla MorphOS-a
Czy Roadshow ma DHCP i jest możliwość zmiany adresu MAC?


Ostatnia aktualizacja: 16.01.2013 22:32:42 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#10] Re: Roadshow 1.5 także dla MorphOS-a

@MaveRick, post #7

No w 3.2 będzie update stosu TCP/IP
[#11] Re: Roadshow 1.5 także dla MorphOS-a

@Ender, post #8

oj, polityka, każdy chowa co ma, dobrze, że FFS LNFS ustrzegł się kombinacjom
[#12] Re: Roadshow 1.5 także dla MorphOS-a

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #9

DHCP ma i u mnie przynajmniej dziala bez problemu. Co do MAC to niestety nie wiem.
[#13] Re: Roadshow 1.5 także dla MorphOS-a

@michal_zukowski, post #11

każdy chowa co ma


Nie każdy, na szczęście. W świecie Amigowym, czy też około-Amigowym takie podejście poczyniło spore spustoszenie, jak do tej pory... Początków można się doszukiwać jeszcze w konflikcie P5 z H&P. A ciągnie się do tej pory. Mnie to osobiście zniechęca do developowania pod neo-Amigowe systemy. Ale nie ma co offtopować, to jest temat na dłuższy felieton. Może kiedyś go popełnie ;).
[#14] Re: Roadshow 1.5 także dla MorphOS-a

@TomK, post #12

Ma DHCP czy obsługuje DHCP? Bo to zasadnicza różnica.
[#15] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#16] Re: Roadshow 1.5 także dla MorphOS-a

@michal_zukowski, post #15

O ja.. uśmiałem się po pachy :D
..oczywiście, nie popieram takiej formy dyskusji, chyba, że adwersarz tej wiadomości wykaże się czymś błyskotliwszym

..kurcze dalej mnie to bawi.. ooo.. mam już zakwasy na brzuchu..

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2013 10:27:23 przez BULI
[#17] Re: Roadshow 1.5 także dla MorphOS-a

@michal_zukowski, post #15

pytanie bez sensu

Może dle Ciebie. Ja z chęcią dowiem się, czy na MOSie można przy pomocy tego softu DHCP postawić. Ty zapewne wiesz, ale wolałeś nie odpowiadać, bo przecież pytanie bez sensu. Uczynność co poniektórych widzę legendarna się robi nie bez powodu.
[#18] Re: Roadshow 1.5 także dla MorphOS-a

@GumBoy, post #17

dhcp nie ma w nazwie członu server więc bezpośrednio podpowiadając na twoje pytanie:
tak MA klienta protokołu dhcp i dzieki niemu OBSŁUGUJE tenże protokół. Jak dla mnie pytałeś o to samo.

Powyższe zdanie jest poprawne dla właściwego MorphOSa oraz dla Roadshowa.
Mogę się także domyślić że próbowales sie zapytać o serwer a więc serwer jest niedostępny w obu.
[#19] Re: Roadshow 1.5 także dla MorphOS-a

@michal_zukowski, post #18

Ja dla mnie "ma" i "obsługuje" wystarczająco determinują czy chodzi o serwer czy klienta. Ale OK, nie chce mi się dywagować. Byłem najzwyczajniej ciekaw, ale zostałem od razu do parteru sprowadzony. Nastepnym razem palca sobie utnę zanim się coś zapytam.
[#20] Re: Roadshow 1.5 także dla MorphOS-a

@GumBoy, post #19

Nie można mieć protokołu. Napisałeś niegramatycznie i się oburzasz.
[#21] Re: Roadshow 1.5 także dla MorphOS-a

@michal_zukowski, post #20

Patrz wyżej.
[#22] Re: Roadshow 1.5 także dla MorphOS-a

@GumBoy, post #14

jak chcesz dhcpd (i ipv6) to miamidx chwilowo jest jedyna opcja
[#23] Re: Roadshow 1.5 także dla MorphOS-a

@GumBoy, post #19

Wybacz ale rowniez nie zrozumialem Twojego posta wiec wolalem nie odpowiadac i czekac na rozwoj sytuacji. Widze ze sie juz wszystko wyjasnilo OK
[#24] Re: Roadshow 1.5 także dla MorphOS-a

@TomK, post #23

Jak się nie rozumie, to można zapytać, albo można rozmówcę do parteru sprowadzać. Poznasz człowieka bo tym którą opcje wybierze. Tym bardziej przykre, że zawsze Rzookola lubiłem i nieszczególnie mieliśmy problemy z dogadywaniem się. Cóż czasy się zmieniają jak widać.

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2013 08:26:42 przez GumBoy
[#25] Re: Roadshow 1.5 także dla MorphOS-a

@GumBoy, post #24

Jeśli poczułeś się urażony zdjęciem to przepraszam. Nie mialem zamiaru by Cię obrazić tylko lekko rozładować smętną ppaową atmosferę. Jak widać mi się nie udało
[#26] Re: Roadshow 1.5 także dla MorphOS-a
Pod tym samym odnośnikiem dostępne jest uaktualnienie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem