Komentarze do artykułu: Twardziel czy Compact Flash?

[#1] Re: Twardziel czy Compact Flash?
Z tego co czytam to dla mnie dobrym wyborem będzie CF. Mam pytanko, ponieważ mam 4xeide i pod to urządzenie chciałbym podpiąć CF, czy mogę podpiąć taką o pojemności 16GB? Będą na niej: system, WHDload, gry. Czy A1200 w rev. B bywa kapryśna z CF (ma ktoś taki konfig A1200, Elbox 1230LC, CF 16GB)?
[#2] Re: Twardziel czy Compact Flash?

@Ender, post #1

Z moich doświadczeń wynika, że rev płyty nie ma tu znaczenia.
[#3] Re: Twardziel czy Compact Flash?

@Ender, post #1

Z mojego doświadczenia wiem, że możesz mieć problem z kartą powyżej 4GB.
Ale może ja miałem po prostu pecha :)
[#4] Re: Twardziel czy Compact Flash?

@Ender, post #1

Benek trochę pojechałeś za bardzo po karcie CF. To że ma ograniczoną ilość zapisu to prawda ale wątpię że za 10 lat zarżniesz kartę która ma co najmniej 100 000 cykli zapisu jednej komórki (w praktyce może to być 10x więcej). Co do szybkości kopiowania na kartę to nie mogę się zgodzić że idzie to powoli. setki czy tysiące małych plików kopiują się powoli, nawet na PC ale miałem "nieprzyjemność" kopiowania z dysku talerzowego 1,6GB na kartę CF i ten pierwszy wolniej odczytywał niż karta zapisywała.
Nie napisałeś na jakiej konfiguracji przeprowadzałeś testy (o ile w ogóle przeprowadzałeś) tylko napisałeś że karty CF są nie godne uwagi.

Jak byś nie wiedział karty CF mają zapis na poziomie kilkudziesięciu MB/s. Wiem, wiem - dyski są szybsze. Ale co z tego jak i tak Amiga ma kontroler z ery kamienia łupanego!

Może testowałeś na jakiejś mega starej karcie która ma 6x prędkości. Kup jakąś porządniejszą i wtedy to sprawdź. Wąskim gardłem nie jest karta a kontroler w amidze.
[#5] Re: Twardziel czy Compact Flash?

@11111olo, post #4

Ta "rozmowa" z Benedyktem nie ma większego sensu, bo wyniósł się on z PPA jakiś czas temu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem