Komentowana treść: Zasoby sieciowe w chmurze i AmigaOS
[#1] Re: Zasoby sieciowe w chmurze i AmigaOS
Do czego można użyć tej chmury?
[#2] Re: Zasoby sieciowe w chmurze i AmigaOS

@simka113, post #1

deszcz, snieg, burze
[#3] Re: Zasoby sieciowe w chmurze i AmigaOS

@simka113, post #1

Do przechowywania danych. To jest takie prywatne archiwum ,które nigdy nie zniknie i prawdopodobnie rodzina będzie mogła je nawet odziedziczyć
[#4] Re: Zasoby sieciowe w chmurze i AmigaOS
Ciekawa sprawa z tą chmurą dla AmigaOS4. A tak przy okazji, może ktoś z użytkowników AOS4/MOS sprawdzał jak wygląda obsługa DropBoxa w oknie przeglądarki tych systemów? Chwilowo nie mam sprzętu dla MorphOS którego jakiś czas temu używałem i nie mam jak sprawdzić. A dropboxa używam często i wszędzie; pięknie by bylo gdyby ktoś napisał wersję dla MorphOSa:)
[#5] Re: Zasoby sieciowe w chmurze i AmigaOS

@luk, post #4

Działa całkiem sprawnie. Wczoraj nawet siedziałem z kolegą i myśleliśmy, żeby w Pythonie napisać jakiegoś klienta dla MOSa. Działający port powstał w 10 minut ale do biurkowego klienta znanego z MacOSX/Windows to mu raczej daleko a że nikt z nas MUI nie umie, to projekt szybko umarł
[#6] Re: Zasoby sieciowe w chmurze i AmigaOS

@_arti, post #5

Dzięki za odpowiedź, fajnie wiedzieć że to działa. A co do klienta to dobrze zrozumiałem, że nie byłby to taki problem dla kogoś kto się na tym zna?
[#7] Re: Zasoby sieciowe w chmurze i AmigaOS

@luk, post #6

Nie wiem. Nie umiem programować pod AmigaOS. Myślę, że możnaby stworzyć pseudo-filesystem + handler, który odpalałby np. urządzenie o nazwie Dropbox: i pozwalał na prostą sychronizację plików z serwerem - bez hashowania i bez liczenia delty z pliku (DB nigdy nie przesyła całości - tworzy sobie hash i jeśli dany plik się zmienia, to przesyłana jest tylko ta zmienioną cześć). Napisanie klienta w Pythonie opierając się na API, to chwila. Problem w tym, że owe API ma sporo ograniczeń i nie służy do pisania klientów; jest raczej narzędziem wspomagającym. To dyskwalifikuje jego użycie przez zwykłego użytkownika. Z drugiej strony - część kodu Dropboksa jest zamknięta. Kolejny problem - nawet gdyby udało się przekonać autorów, że mamy chętnych do napisania pełnoprawnego klienta i udostępniliby oni dokumentacje, to niestety Amiga, nawet z PPC, sobie nie poradzi od strony wydajnościowej. Algorytmy sychronizacji i hashownia plików potrafią zabić nawet G4/800Mhz a to przecież działa w tle, niemalże bez przerwy - taka jest tego idea. Dopiero dwurdzeniowe procesory jakoś sobie z tym radzą. Podsumowując - raczej nie. Może coś prostszego ale nie Dropbox.
[#8] Re: Zasoby sieciowe w chmurze i AmigaOS

@_arti, post #7

Nie jest tak prosto jak myślisz, forki Pythona dla AOS i Morphos mają okrojone parę funkcji z threading i Os. Jeżeli chcesz pisać klienta pod któryś z tych systemów. Musisz najpierw poprawić interpreter.
[#9] Re: Zasoby sieciowe w chmurze i AmigaOS

@sand, post #8

Wcale nie napisałem, że jest prosto ok, racja
[#10] Re: Zasoby sieciowe w chmurze i AmigaOS

@luk, post #4

Ja na codzień używam Dropboxa na: OSX, iOS, Windows i MorphOS. Z przyczyn oczywistych na MorphOS-ie przez przeglądarkę (OWB). Działa zupełnie normalnie. Tylko nie działa na przykład wrzucanie plików do katalogu przez przeciągnięcie ich na okno przeglądarki. Trzeba wybrać w webowym Dropboksie "upload" i w morphosowym filerequesterze wskazać pliki.

Za Dropbox na MorphOS-a dałbym się pokroić. Na serio chętnie zapłaciłbym za klienta. Nawet niekoniecznie takie, który ciągle "czuwa" w tle i sprawdza czy coś nowego zostało wrzucone. Mógłby się synchronizować na żądanie po naciśnięciu jakiegoś przycisku.
[#11] Re: Zasoby sieciowe w chmurze i AmigaOS

@MDW, post #10

Szczerze mówiąc, nawet nie przypuszczałem, że dropbox jest tak zasobożerny. Dlatego jak dla mnie również mógłby synchronizować się na żądanie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem