Komentowana treść: ACA 500 - nowe informacje i zdjęcia
[#1] Re: ACA 500 - nowe informacje i zdjęcia
Cena całkiem, całkiem. Ten model zadziała też z A500+ ?
[#2] Re: ACA 500 - nowe informacje i zdjęcia
Trochę bida... Miało być 030, potem 020 a teraz zapowiedź 68EC000 14.3 MHz...
No i te mizerne 2 MB RAM, jedyne co ratuje tę kartę to możliwość podpięcia kart dla A1200.
Miejmy nadzieję, że nie tylko ACA, ale również Blizzardy czy Apollo.
Tak naprawdę patrząc na screeny z SysInfo nie widać zbyrniego wzrostu mocy. Może zamiast czekać na ową mityczną kartę lepiej kupić IDE68k v402?
[#3] Re: ACA 500 - nowe informacje i zdjęcia
Kompletnie bezsensu.
[#4] Re: ACA 500 - nowe informacje i zdjęcia

@Czarek, post #2

Nie było mowy o 68020 lub 030. Ta karta od początku miała być swoistą przejściówką umożliwiającą podpięcie kart ACA dla A1200 do A500. Jaki byłby sens wypuszczenie tej karty np. z 68030, a potem podpinania pod to karty ACA1231 z takim samym CPU? Chcesz 68030 to dokupujesz 1231.
Mi się to urządzenie bardzo podoba. Super jest to, że ma możliwość bootowania z CF. W tej cenie prawie na pewno kupię.



Ostatnia aktualizacja: 12.02.2013 18:29:36 przez wali7
[#5] Re: ACA 500 - nowe informacje i zdjęcia

@wali7, post #4

Jak najbardziej z sensem dokładnie jak pisze wali7 OK
[#6] Re: ACA 500 - nowe informacje i zdjęcia
Myślałem że to to będzie do środka a nie tak do ludzi . . . No nic najwyżej nie kupie :P
[#7] Re: ACA 500 - nowe informacje i zdjęcia
LIPA!
[#8] Re: ACA 500 - nowe informacje i zdjęcia

@BULI, post #5

Taki cos ma sens jesli chodzi o parametry ale na boga... na zewnatrz??!
[#9] Re: ACA 500 - nowe informacje i zdjęcia

@_arti, post #8

Montaż na zewnątrz nie jest aż tak głupi jak się na początku wydaje. Pod warunkiem zamknięcia całości w jakąś sensowną obudowę w stylu GVP A530. Bo nie wyobrażam sobie aby taka konstrukcja wystawała bez żadniej ochrony przed pałętającym się przypadkowo kabelkiem. Który na pewno się znajdzie "nie wiadomo skąd" i zrobi bzzzyyyk!.
[#10] Re: ACA 500 - nowe informacje i zdjęcia

@_arti, post #8

No to sobie nie kupię. Właśnie zasadziłem coś takiego: link z 8MB i kartą CF. Cena ACA co prawda zachęcająca ale musiałbym wyrzucić Alfa Power. Bez sensu.
[#11] Re: ACA 500 - nowe informacje i zdjęcia
Nawet ciekawe, ale moim zdaniem na pokładzie powinno być 8MB fastu (ew. 7,5 po zabraniu pamięci na maprom).
[#12] Re: ACA 500 - nowe informacje i zdjęcia

@Jenot, post #10

ale musiałbym wyrzucić Alfa Power. Bez sensu

Trzeba sprawdzić czy rzeczona karta ma być przelotowa
[#13] Re: ACA 500 - nowe informacje i zdjęcia

@BULI, post #12

Pewnie nie ale nawet jeśli, to ma mieć 2MB (a w zasadzie 1,5) + 2xCF czyli ma mniej RAM i dubluje funkcjonalność Alfy (dysk). Żeby mieć jakieś korzyści z ACA to musiałbym dokupić jakąś 1220 lub 1230 a zanim to zadziała i zostanie przetestowane to pewnie minie kolejne parę lat.

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2013 20:49:52 przez Jenot
[#14] Re: ACA 500 - nowe informacje i zdjęcia
Z pierwszym prototypem wewnętrznym miał problemy. Ten jest 2 prototyp, liczyłem na to, że da się podłączyć cd rom slim w wewnątrz amigi. Wiele gier i programów znajduje się na płytach cd.
[#15] Re: ACA 500 - nowe informacje i zdjęcia

@Dorian3d, post #14

Wygląda to strasznie. Zupełnie nieamigowe. Jeszcze drugie turbo pod to podpinać ? nie wygląda ani bezpiecznie ani wygodnie. Nie wyobrażam sobie wygodnego pisania na klawiaturze z takim kawałkiem żywej elektroniki przy lewej ręce... Sorry Jens... to jest do bani. Zeus68k 10x fajniejszy :)
[#16] Re: ACA 500 - nowe informacje i zdjęcia

@gorzyga, post #11

Nie jest źle. To jest tylko adapter i to minimalistyczny w drodze do lepszej karty. Po co dublować ram, cpu ?
Jens zrobił tylko jeden błąd. Karta powinna być do środka Amigi ale nie pod klapkę. Miejsca jest dużo w obudowie nad płytą główną. OK
Kupując tylko to urządzonko już mamy wiele możliwości, 2x szybszy CPU, dodatkowe 1,5 MB i karty CF na system i magazyn. Jak do A500 to jest to super sprawa. Jak komuś mało z czasem można dokupić ACA lub coś innego i tam znów będzie więcej ramu i szybsze CPU.....Upchałbym to do środka
[#17] Re: ACA 500 - nowe informacje i zdjęcia
mniamusio. E: Moja cacy Miszka dostanie spida i jeszcze Wam pokaże, gdzie raki zimują! boks
[#18] Re: ACA 500 - nowe informacje i zdjęcia

@Wojox, post #16

Mogę się mylić, ale chyba karta potrzebuje sygnału IN2 czy tam INT2, którego nie ma na 68000 a jest na złączu. Można sobie przylutować 2 piny w wygodnym miejscu ale nie każdy to zrobi, zmuszając do tego klientów Jens naraziłby się na zmniejszenie ilości potencjalnych kupców. Dlatego na zewnątrz a nie do środka. Ale to tylko mój domysł.

Ale design typowy dla tego gościa z tego co widzę w sieci, nawet jeśli wyrzeźbi do tego jakąś obudowę to nie ma szans żeby byłą zgrabna, umiejscowienie portów CF i clockportu - po prostu piękne. ;D Ale jeśli to prototyp to może w wersji finalnej położy całość do poziomu?

W każdym razie fajnie że robi to co robi.
[#19] Re: ACA 500 - nowe informacje i zdjęcia

@Czarek, post #2

Z tego co pisał Jens z Blizzardem 1230 jest kłopot, bo prawdopodobnie ta karta w BIOSie ma zapisane, że do działania wymaga kości AGA i z ACA500 nie chce się uruchomić.
[#20] Re: ACA 500 - nowe informacje i zdjęcia

@gorzyga, post #11

Nawet ciekawe, ale moim zdaniem na pokładzie powinno być 8MB fastu (ew. 7,5 po zabraniu pamięci na maprom).


2MB prawdopodobnie dlatego, że ma być to mapowane w obszarze tzw. RangerMem czyli $c00000 (oczywiście po odłączeniu ich od Agnusa), co umożliwia podpięcie 1.5MB (jako że dalej są m.in. rejestry dla clock-portu), a pozostałe 512kB nie będzie się marnowało (Maprom). To zostawia furtkę do podłączenia rozszerzenia 8MB Fast. Przy czym pamięć z obszaru "slow" ($c00000), będzie tak naprawdę szybką pamięcią dostępną bezpośrednio dla procesora.

Tak ja sobie to wyobrażam śledząc co jakiś czas ichnie fora.
[#21] Re: ACA 500 - nowe informacje i zdjęcia
Moim zdaniem to wyglada jak w starych dobrych filmach sf sprzet hardware,mysle ze jakby autor zrobil jakas fajna obudowe z plastiku to by bylo gites majonez.Ale pomysl mi sie bardzo podoba szkoda tylko ze geniusze z amiga nic nie robia w tym kierunku przeciez klasyki maja sie dobrze i na tym rynku mozna sporo zarobic.
[#22] Re: ACA 500 - nowe informacje i zdjęcia

@Jenot, post #10

No, nie wygląda to dobrze :( Dużo bardziej mi się podoba Alfa Power i to od strony technicznej jak i wizualnej.
[#23] Re: ACA 500 - nowe informacje i zdjęcia
Mam nadzieję, że to tylko tymczasowa konstrukcja. Ta karta powinna być leżąca z uniesionym ponad nią złączem kart od A1200, tak, że podłączony akcelerator będzie znajdował się ponad nią. Obecna konstrukcja jest ryzykowna, machniesz ręką przez przypadek za bardzo w lewo i zwis gotowy, nie mówię już o ryzyku jakie może pociągnąć za sobą rozłączanie karty w ten sposób.
[#24] Re: ACA 500 - nowe informacje i zdjęcia

@rafgc, post #23

Powinna być montowana wewnątrz komputera . Brak sygnałów to już nie problem, na każdym forum amigowym znalazł by się ktoś kto polutowałby kabelki .
[#25] Re: ACA 500 - nowe informacje i zdjęcia

@PrzemasIII, post #24

A jak rozwiązać problem wiszenia wszystkiego na podstawce od procesora? Jak dołożysz do tego kartę, to długość takiego zestawu może sprawić, ze akcelerator wyskoczy z podstawki, bo się przechyli. Nie każdy potrafi i nie każdy chce bawić się lutownicą w Amidze.

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2013 14:59:04 przez rafgc
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem