Komentowana treść: Chrysalis 3.1.2
[#1] Re: Chrysalis 3.1.2
Mam 3.1.1. i nie chce mi się instalować 3.1.2. Pewnie jak się pojawi MorphOS 3.2, to i ten pakiet pojawi się w nowszej wersji. Ten Pack jest fajny, ale ma dwie wady, trzeba go instalować na czysty system (szkdoa, że nie tak jak robi sie upgrade MorphOS-a), no i prawdopodobnie wysypie się po aktualizacji systemu. Poza tym idea super, bo mamy od razu wszystko w jednym miejscu. A może MTeam mógłby robić dwie wersje systemu: taką "ascetyczną" jak do tej pory i wersję w stylu UltimatePack?
[#2] Re: Chrysalis 3.1.2

@Ender, post #1

A po co team miałby tracić czas na robienie dwóch wersji systemu ?
[#3] Re: Chrysalis 3.1.2

@Drako^BB, post #2

Dla ułatwienia życia początkującym. No i nie chodzi o robienie, a bardziej o swoistą akredytację pewnych rozwiązań i wypuszczenie ich w oficjalnym wydaniu (UP nie jest sygnowany przez MTeam), upgrade systemu. Bez powodu nie zamieszczono informacji o tym, żeby instalować na czysty system. Nie mówię, żeby zaadaptować UP, ale umieścić w systemie coś podobnego, ale nie wymagającego dodatkowego/osobnego instalowania na czysty system. To tyle jeśli chodzi o moje zdanie w tej sprawie.
[#4] Re: Chrysalis 3.1.2

@Ender, post #3

Mnie w Chrysalis nie podoba się jedna rzecz - że wszystkiego jest naćkane jak na śp. Mandrake'u (taki Linux dla mas z początku XXIw., ktoś pamięta?). Odtwarzaczy 6, playerów do muzyki ze 4, kup dublującego się softu, druga kupa zupełnie niepotrzebnego :/

Ja wiem, że to po to, by user miał wybór ale czasami wybór a w szczególności duży wybór jest zły. Szczególnie dla początkującego, który nie potrafi się w tym odnaleźć. Moim zdaniem, powinni przygotować paczkę zawierającą najlepsze, sprawdzone i działające aplikację; dopisać skrypty i skonfigurować je tak by działały out-of-the-box i dopiero wtedy jak komuś dama rzecz nie odpowiada, to szuka sobie zamiennika.
Idealnym przykładem jest np. ClassicWB.
[#5] Re: Chrysalis 3.1.2

@_arti, post #4

Zgadzam się i jeszcze, żeby po upgrade systemu to wszystko się nie wysypało. Ja ogólnie momentami odnoszę wrażenie, że sporo jest różnych produktów zrobionych w połowie lub więcej, ale niedokończonych. Trochę szkoda, że są portowane fajne, pozyteczne programy, a później okazuje się, że w porównaniu z PC to nasze wersje (niezależnie jaki system) czegoś nie mają. Za chwilę pojawia się kolejny produkt, który znowu będzie rozwijany do jakiegoś momentu i koniec. Pojawiają się nowe, czasem najnowsze wersje oprogramowania (porty z PC), ale nie mające pełnej użyteczności znanej z wersji PC. Wydaje mi się, że w naszym mikroświatku mniej/starzej, ale za to skończone/dopracowane oznacza więcej/lepiej.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem