Komentowana treść: Dawne Komputery i Gry - wiosna 2013
[#1] Re: Dawne Komputery i Gry - wiosna 2013
Czy ktoś kto był na poprzednich edycjach mógłby mi powiedzieć czy jest sens przychodzić z małym dzieciakiem? :)

Nie ma jeszcze 4 lat ale bardzo lubi retro-klimaty. :) Jest dosłownie zakochany w Pac-Manie. I to nawet nie chce grać tylko być w tym świecie. :) Od kilku miesiący nie ma kwadransa w czasie którego nie poruszałby tematu Pac-Mana. Rysuje prawie tylko Pac-Many, śpi z dwoma, jabłka mają wycinane buźki i wyglądają jak Pac-Man, z klocków układa Pac-Many i duchy, kanapki są w kształcie Pac-Mana i duchów, w pokoju układa labirynty Pac-Mana, rozkłada w przedpokoju kropki i trzeba je zjadać udając Pac-Mana, z plasteliny robi Pac-Many, całe otoczenie nauczył imion duchów Pac-Mana (Blinky, Pinky, Inky i Clyde), może bez końca oglądać na YouTube i Google różne wariacje na temat Pac-Mana. Nienawidzę tego żółtego gnojka. :)
[#2] Re: Dawne Komputery i Gry - wiosna 2013

@MDW, post #1

No to specjalnie dla synka: Pacman
[#3] Re: Dawne Komputery i Gry - wiosna 2013

@recedent, post #2

Dzisiaj wieczorem mu pokażę. Na pewno padnie z radochy.
Dzięki w imieniu Pac-Igora. :)
[#4] Re: Dawne Komputery i Gry - wiosna 2013

@MDW, post #3

MDW, zapewniam, że jest sens. Wystarczy zapuścić Superfroga i dzieciaki nie potrafią się oderwać. Co więcej, na jednej edycji puściłem 4-latkowi Frontiera i tez trzeba go było siłą odciągać od A1200 :D
Zapraszamy wszystkich: i dużych i tych mniejszych :)
[#5] Re: Dawne Komputery i Gry - wiosna 2013

@OSH, post #4

Jak obiecasz, że nie będzie Superfroga, to może się ruszę ;)
[#6] Re: Dawne Komputery i Gry - wiosna 2013

@MDW, post #1

Sens jest jak najbardziej. Rok temu w kwietniu, też we Wrocławiu było trochę dzieci z rodzicami, choć te głównie oblegały Mario Kart na Nintendo 64. Pacman jednak w kilku wersjach też był. Na YT znajdziesz relacje, więc możesz zobaczyć jak to wyglądało, jednak moim zdaniem spokojnie z dzieckiem można się wybrać.

W tym roku we Wrocławiu też będę :)
[#7] Re: Dawne Komputery i Gry - wiosna 2013

@recedent, post #2

Reakcja Igora na tego AnimGIFa:
"PacMan, PacManicek! Jaki malutki. I z kropkami! Mamo, widzę małego Pacmanicka! Ale ładny!"
[#8] Re: Dawne Komputery i Gry - wiosna 2013

@MDW, post #1

Tak, jest sens (mina smerfów widzących tyle gier naraz: bezcenna).

Ja też będę. Prowadzę konkurs wiedzy amigowej :)
[#9] Re: Dawne Komputery i Gry - wiosna 2013

@Logan, post #6

Oblegano konsole, głównie N64 (choć była też CD32) bo tam szybciej można włączyć gry. W przypadku Amigi były dostępne tylko dyskietki lub HxC a jedyną Amigą z grami pod Whdload była Amiga OSH. Włączenie np. Desert Strike z dyskietek lub emulatora stacji takiego jak HxC to czekanie kilku minut zanim można polatać helikopterem a przedtem trzeba wiedzieć na jakie dyskietki zmieniać ;) Gdyby udało się wystawić takie Amigi, na których szybciej można włączyć grę (np. poprzez iGame lub podobny wynalazek) to na pewno więcej osób grałoby na nich.
[#10] Re: Dawne Komputery i Gry - wiosna 2013

@MDW, post #7

jak masz przypadkiem gdzieśtam pod ręką Windowsa, to polecam Igorowi zaje[piii]stą gierkę, o złudnie swojsko brzmiącym tytule - PACZ! :) O ile jeszcze tej gry nie zna. Chociaż pewnie jeszcze jest za mały do obsługi klawiatury... Jest to Pac-Man smacznie ubrany w fabułę osadzoną w wykreowanym kolorowym pacmanowym światku. Dodatkowo gra zawiera do popykania w wolnej chwili klasyczną wersję Pac-Mana plus kilka pacmanowych wersji klasyków z ośmiobitowców - Missile Command, Kaboom i inne. Gierka potrafi wciągnąć. wszystko oczywiście za free.
[#11] Re: Dawne Komputery i Gry - wiosna 2013
To kto wpada do Łodzi? Pewnie będe. Zabiorę A3000 z Delfiną i dekoderem MPEG oraz 4000 z PPC i PCI żeby trochę poopowiadać OK
[#12] Re: Dawne Komputery i Gry - wiosna 2013

@altcomputing, post #8

Przynajmniej tym razem nie wygrasz :)
[#13] Re: Dawne Komputery i Gry - wiosna 2013

@MDW, post #1

A gra już w gry? Potrafi może joyem grać? Moja córka w tym wieku grała w Clifforda na pc, myszką dawała radę, joyem nie :)
[#14] Re: Dawne Komputery i Gry - wiosna 2013

@snajper, post #10

jak masz przypadkiem gdzieśtam pod ręką Windowsa, to polecam Igorowi zaje[piii]stą gierkę, o złudnie swojsko brzmiącym tytule - PACZ!

Windows jest na laptopie żony więc mam możliwość. Na pewno sprawdzimy, dzięki. :)
[#15] Re: Dawne Komputery i Gry - wiosna 2013

@kjb666, post #13

A gra już w gry? Potrafi może joyem grać?

Generalnie grać potrafi. Ale z joya nigdy nie widział. :(
[#16] Re: Dawne Komputery i Gry - wiosna 2013

@MDW, post #1

Widzę, że duma rozpiera "staruszka" :)) Spoko ! Może Amiga nie umrze kiedy nasze pokolenie wykituje. Amigowcy ! Róbcie dzieci !
[#17] Re: Dawne Komputery i Gry - wiosna 2013

@_arti, post #11

Ja się wybieram także do Łodzi ze swoją A4000.
[#18] Re: Dawne Komputery i Gry - wiosna 2013

@GumBoy, post #5

Jak obiecasz, że nie będzie Superfroga, to może się ruszę


Obiecuję, że będzie :P
[#19] Re: Dawne Komputery i Gry - wiosna 2013
Dwie ulice od mojego domu, będę na 100% na wrocławskiej edycji.
[#20] Re: Dawne Komputery i Gry - wiosna 2013

@grxmrx, post #9

Moja będzie z iGame na pokładzie ;)
[#21] Re: Dawne Komputery i Gry - wiosna 2013

@OSH, post #18

To się muszę zastanowić.
[#22] Re: Dawne Komputery i Gry - wiosna 2013

@GumBoy, post #21

Się zastanawiaj. Cholera, ja z chęcią poznałbym ludków z PPA. Niezależnie od różnic i ostrych dyskusji, w jakich brałem udział na forum PPA zapraszam każdego, bo naprawdę, wszystkich nas w końcu łączy to, że na którymś tam etapie swojego życia zetknęliśmy się z najwspanialszym komputerem w historii informatyki i to nas przygnało na PPA...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem