WarpEngine 040@40MHz - przed montażem

  • Opis

WarpEngine 040@40MHz przed montażem. Osadzone 128 MB Ram.

zamieścił: baderman

data: 2013.03.11 18:48

kategoria: Sprzęt / Amiga - karty procesorowe

rozdzielczość: 1836x932

odsłon: 166

komentarzy: 4

Ocena użytkowników: 4.4 (oceniających: 8)
Zaloguj się by zagłosować.


[#1] Re: WarpEngine 040@40MHz - przed montażem
Bardzo dobra i niedoceniana karta.
Bije Cyberstorma MK II 040 osiągami pod każdym względem.
Z niepodkręconym CS MKII 060 też może śmiało konkurować.
Dwa minusy to:
1) brak możliwości montażu w A3000 (fizycznie koliduje z blachą obudowy).
2) zatrzaski na podstawkach pamięci są plastiowe i lubią się wyłamać przy nieostrożnym obchodzeniu się.

Gratuluję zakupu. OK
[#2] Re: WarpEngine 040@40MHz - przed montażem

@stachu100, post #1

Kartę zaprojektował facet który później "zrobił" DraCo.
[#3] Re: WarpEngine 040@40MHz - przed montażem

@stachu100, post #1

Zdaje mi się, że była wersja z 2 podstawkami, pod kątem 45 stopni. Bardzo rzadka ale byla - WarpEngine 3040. Fajnie też, że można ją ciut podkręcić - CPU jak i SCSI. Miałem ją dość krótko ale byłem pod wrażeniem jej szybkoci, mimo że to tylko 30 mipsów.


Ostatnia aktualizacja: 12.03.2013 15:41:24 przez _arti
[#4] Re: WarpEngine 040@40MHz - przed montażem
Karta faktycznie chodzi dobrze :). Drugiego tak szybkiego fastu w kartach z 040 chyba na Amidze nie ma, a przynajmniej ja nie widziałem. No i elastyczność w obsłudze pamięci świadczy o dużej wyobraźni projektantów :). Dostęp do chipu, tak na oko (TBL-Magia użyte do testów) ciut wolniejszy niż na A1200 z Apollo 040@40, ale ogólnie - wszystko chodzi wyśmienicie.
Kolejną świetną sprawą jest SCSI na karcie. Na początku bałem się, że jest ubite, ale jak się okazało - napęd był niesprawny. Podpiąłem dwa dyski - starszy szedł ok 7mb/s, nowszy 9mb/s. Przy praktycznie zerowym obciążeniu procka - i to czuć w systemie. Gdzieś czytałem o tym, że da się podkręcić SCSI na tyle (układ ma osobny kwarc), że wyniki skaczą do 14-15 mb/s.

Ciekawy byłby upgrade do 060, ale obawiam się że jeszcze NIKT tego nie dokonał. Czytałem, że sama karta 060 wspiera, ale czy to prawda - kto to wie, skoro nikt jeszcze tej 060 tam nie wsadził :P. Sugerowano użycie tego: http://www.emulation.com/catalog/off-the-shelf_solutions/production-test_adapters/upgrade_motorola/
Ale przy cenie ~530 USD po jakiej widziałem to u jakiegoś azjatyckiego dystrybutora (a czy to w ogóle tam jest - to zupełnie inna kwestia), nie specjalnie się to opłaca :).

A jeśli chodzi o wersję dla A3000, to faktycznie była taka wersja - z dwoma podstawkami. Pierwsze wersje miały nawet 040 wlutowaną nie na podstawce.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem