Komentowana treść: Amiga 1200 - nowa "blaszka"
[#1] Re: Amiga 1200 - nowa "blaszka"
wut? Pierwsze słyszę o jakiejś blaszce... Że niby A1200 ma blaszane logo? 8|
[#2] Re: Amiga 1200 - nowa "blaszka"

@snajper, post #1

taka grubsza tłoczona folia bywała.
[#3] Re: Amiga 1200 - nowa "blaszka"
Ciekawe czy temu panu wolno powielać i sprzedawać ten znak towarowy.
[#4] Re: Amiga 1200 - nowa "blaszka"

@GumBoy, post #3

i znowu problem. Nie chcesz nie kupuj...
[#5] Re: Amiga 1200 - nowa "blaszka"

@Shredder, post #4

Aha. Czyli jak ktoś będzie sprzedawał kradziony samochód, to też tak skomentujesz?
[#6] Re: Amiga 1200 - nowa "blaszka"

@GumBoy, post #5

A komu bym musiał zapłacić, gdybym taką blaszkę z logiem zamówił u jakiegoś fachowca?
[#7] Re: Amiga 1200 - nowa "blaszka"
To już lepiej jakąś zmodowaną obudowę do klasyka mógł spłodzić. Ja chętnie nabyłbym obudowę od A500 z miejscem na CD slim, płytę A1200, zasilanie miniITX, dysk 2.5/3.5" i inne wynalazki, żeby się nie grzało za bardzo jak w tradycyjnej budzie.
[#8] Re: Amiga 1200 - nowa "blaszka"

@Ender, post #7

No to kupujesz http://www.kickstarter.com/projects/505470364/the-x500-plus-computer-case, czekasz na FPGArcade i jazda ;)
[#9] Re: Amiga 1200 - nowa "blaszka"

@pampers, post #8

gdyby to tylko w jakis sposob przypominalo amige.. dla mnie wyglada raczej jak egzemplarz meritum.
[#10] Re: Amiga 1200 - nowa "blaszka"

@luk, post #6

Komuś kto ma uprawnienia do powielania i sprzedawania logotypów do których praw autorskich nie posiada.
[#11] Re: Amiga 1200 - nowa "blaszka"

@GumBoy, post #10

Gdyby za każdym razem trzeba było pytać firmę-trupa o pozwolenie wykorzystania ICH logo w przypadku takich pierdół, każdy z nas powinien już mięć 4 wyroki dożywocia albo taka blaszka kosztowała by 29.00 Euro == nigdy by nie powstała.
[#12] Re: Amiga 1200 - nowa "blaszka"

@GumBoy, post #5

Jeśli będzie to porzucony grat, drugą dekadę rdzewiejący na parkingu, który ktoś postanowi spieniężyć na wino? Oczywiście, że też tak skomentuję. :)

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2013 15:34:59 przez Daclaw
[#13] Re: Amiga 1200 - nowa "blaszka"

@_arti, post #11

Amiga nie jest firmą trupem i zyje właśnie ze spredaży rónych praw i licencji właśnie...
[#14] Re: Amiga 1200 - nowa "blaszka"

@GumBoy, post #10

A może Steve "Coolhand" Tyler ma takie uprawnienia a Ty tylko niepotrzebnie siejesz ferment jak zwykle? Poza tym nie zachowuj się jak stary pierdziel-społecznik który z nudów i rutyny własnego życia szuka tylko do czego by się tu dziś dowalić...
[#15] Re: Amiga 1200 - nowa "blaszka"

@Daclaw, post #12

Swoją drogą to ciekawe jak ma się sprawa praw i licencji w przypadku dorabiania części do oldtimerów, też płacą jakąś opłatę? Sorki za OT, ale tak mnie to teraz zastanowiło. Co do licencji na Amigę, to może opłacił, zresztą u nas jak zwykle wszystko musi być zagmatwane (AINC ma na stronie co i jak licencjonuje, za jaką kasę?).
[#16] Re: Amiga 1200 - nowa "blaszka"

@luk, post #14

A może Steve "Coolhand" Tyler ma takie uprawnienia a Ty tylko niepotrzebnie siejesz ferment jak zwykle?

A może przeczytaj dokładnie treść mojego komentarza i wskaż fragment w którym stwierdziłem że takich uprawnień nie ma (bądź ma)?
[#17] Re: Amiga 1200 - nowa "blaszka"

@Ender, post #15

Co do licencji na Amigę, to może opłacił

Może opłacił, a może nie. Dlatego napisałem "ciekawe czy", ale zaraz owce larum musiały podnieść. Widac jak na dłoni, że jeśli coś się owcom podoba, to legalność naklejki ma znaczenie drugorzędne, ale jeśli sie nie podoba, to nawet legalnie nabyta naklejka jest be. Niezła obłuda...

AINC ma na stronie co i jak licencjonuje, za jaką kasę?

Nie wiem, ale nie musi mieć. Zainteresowani powinni się skontaktować.
[#18] Re: Amiga 1200 - nowa "blaszka"

@GumBoy, post #16

A może przeczytaj dokładnie treść mojego komentarza i wskaż fragment w którym stwierdziłem że takich uprawnień nie ma (bądź ma)?

I ja właśnie o tym pisałem - nie wiesz, nie sprawdzisz, tylko siejesz ferment. Jak stara plotkara.
[#19] Re: Amiga 1200 - nowa "blaszka"

@GumBoy, post #17

Owce, owce, owce... Radzę pozbyć się złudzeń, wszyscy jesteśmy jakimiś tam owcami - jedni co niedziele w kościele, inni w markecie w pogoni za gadzetami itp. Te od amigi nie są takie złe więc nie jęcz.
[#20] Re: Amiga 1200 - nowa "blaszka"

@luk, post #18

Sianie fermentu poprzez stwierdzenie, że się nie wie i jest się ciekawym. Ehhh, nie chce mi się więcej debatować, EOT.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem