Komentowana treść: Indivision AGA Mk2 - narzędzie konfiguracyjne
[#1] Re: Indivision AGA Mk2 - narzędzie konfiguracyjne
Pobrałem i to działa!Mogę sobie wycentrować obraz na HDMI i wreszcie można grać w SlamTilta.Program działa bardzo dobrze,brawo dla Jensa.OK
Indy nareszcie pokaże swoje możliwości.Dobrze,że się go nie pozbyłem.;)

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2013 12:00:14 przez Grisza
[#2] Re: Indivision AGA Mk2 - narzędzie konfiguracyjne

@Grisza, post #1

wreszcie można grać w SlamTilta.Program działa bardzo dobrze,brawo dla Jensa

A scrolling się nie haczy?
[#3] Re: Indivision AGA Mk2 - narzędzie konfiguracyjne

@PopoCop, post #2

Na moje oko jest,tak jak na wyjściu analogowym,przełączam tam i nazad,ale jest chyba ok.Poprzednio nie dało się grać,może jeszcze ktoś podzieli się opiniami.Tryb PAL działa w 800x600 i opcji lines 75%.Można regulować ustawienie w pionie i poziomie,ogólnie jest trochę opcji i parametrów do wyboru,ja ustawiłem sobie Workbench w PAL High res laced a tryb INDI,to 1280x1024 s-hires,lines.Wygląda fajnie i w końcu wypełnia mi cały ekran.:)
[#4] Re: Indivision AGA Mk2 - narzędzie konfiguracyjne

@Grisza, post #3

Dobrze zrozumiałem, można włączyć "scan lines" ?

A emulacja Graffiti działa?
[#5] Re: Indivision AGA Mk2 - narzędzie konfiguracyjne

@BULI, post #4

Tak są trzy poziomy 25,50 75%.Emulacja Graffiti nie działa.
[#6] Re: Indivision AGA Mk2 - narzędzie konfiguracyjne

@Grisza, post #3

U mnie gierki chodzą w PAL 800x600 a Workbench w Xtreme 1280x1024 ale zmienie na HighGFX bo troche się ślimaczy. 1280x1024 to jak dla mojej Amigi overkill :D
[#7] Re: Indivision AGA Mk2 - narzędzie konfiguracyjne

@Grisza, post #5

No to już prawie jestem przekonany- ale to Graffiti by się przydało na przykład dla emulacji MAćKA
[#8] Re: Indivision AGA Mk2 - narzędzie konfiguracyjne

@Art, post #6

Jak Twoje odczucia odnośnie gier i scrollingu?Też używam HighGFH 1024x768 chodzi całkiem przyzwoicie.
[#9] Re: Indivision AGA Mk2 - narzędzie konfiguracyjne

@PopoCop, post #2

A co to znaczy że scrolling się haczy? Przycięcia jakieś?
Bo przejście z interlace do progressive scan zawsze będzie owocowało takim, jakby to nazwać, "rozcapirzeniem lini i płaszczyzn na granicach" - półobrazy parzyste i nieparzyste w interlace są wyświetlane co 20 us, przy ruchu wyrażnie widać już przesunięcie na granicach wyświetlanych obiektów. W progressive, po przejściu przez Flicker-Fixer te półobrazy wyświetlane są w tym samym czasie i te artefakty na granicach obiektów MUSZĄ być widoczne na ekranie (gdyż na tym samym obrazie mamy wyśiwetlone jednocześnie obrazy wygenerowane co 20 us).
Scrolling w takich warunkach lekko rwie, czy raczej drży - obserwujemy bowiem taką sekwencję zdarzeń: scrolling o 2 (umowne jednostki), cofnięcie o 1, scrolling o kolejne 2 jednostki, cofnięcie o 1, itd. Wszystko co 20 us, więc już można zauważyć ten efekt.
A tu obrazek z Wiki z ilustracją efektu de-interlace:



Ostatnia aktualizacja: 02.04.2013 09:46:09 przez wali7
[#10] Re: Indivision AGA Mk2 - narzędzie konfiguracyjne

@Grisza, post #8

Gry i scrolling super. Obraz ŻYLETA. Ogrom konfiguracji.
Indivision + DVI w porównaniu do SCART to zupełnie inny świat. To tak jakbyś otworzył okna i wpuścił słońce do środka.
[#11] Re: Indivision AGA Mk2 - narzędzie konfiguracyjne

@Art, post #10

Jednym zdaniem jakby wyłączył AGĘ :)
[#12] Re: Indivision AGA Mk2 - narzędzie konfiguracyjne

@pawelini, post #11

No bez przesady.
Szybkość (a raczej jej brak) rysowania okienek/ikon/elementów GUI pozostaje bez zmian.
O ile w PAL-u jest w miarę ok, to praca na wyższych rozdzielczościach wymaga mocnych nerwów. Oczy się tylko mniej męczą od migotania jak ktoś ma CRT.
[#13] Re: Indivision AGA Mk2 - narzędzie konfiguracyjne

@Grisza, post #8

U mnie po około 30-40 minutach pracy na ekranie pojawiają się poziome falujące kreseczki, które w miarę nagrzewania się SD co coraz gęstsze i intensywniejsze .... Ciekawe, że zjawisko występuje tylko przy pracy z WB, na gierkach PAL-owskich wszystko jest OK. Mieliście (macie) taki objaw na swoich egzemplarzach ?
[#14] Re: Indivision AGA Mk2 - narzędzie konfiguracyjne

@biax, post #13

Jakiego trybu używasz Biax?Jeśli podwójnego,albo coś z HIGHGFX,to ALICE będzie się przegrzewać.Wspomina o tym nawet Jens w instrukcji.Zamontuj na układzie jakiś radiator,polecam te z pamięci DDR,są płaskie i mają dobrą efektywność.Mam jeszcze jakiś na zbyciu,mogę zabrać na SACP.

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2013 18:20:58 przez Grisza
[#15] Re: Indivision AGA Mk2 - narzędzie konfiguracyjne

@Grisza, post #14

Ano HGFX :) Ok, zabierz proszę radiatorek - może pomoże :) Wogóle moje monitory LCD dziwnie zachowują się podczas pracy z Indi .... Zabiorę jednego na SACP i w wolnej chwili powalczymy, ok ?
[#16] Re: Indivision AGA Mk2 - narzędzie konfiguracyjne

@biax, post #15

Jasne,że tak zabieraj,może to kwestia dobrego dobrania ustawień i częstotliwości.
[#17] Re: Indivision AGA Mk2 - narzędzie konfiguracyjne

@Grisza, post #16

Super, trza tylko PekDara zapytać o szczegóły naszej podróży ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem