Komentowana treść: Amiga Forever Essentials dla Androida
[#1] Re: Amiga Forever Essentials dla Androida
1 dolar za rom amigi, nieźle nieźle
[#2] Re: Amiga Forever Essentials dla Androida

@michal_zukowski, post #1

76 centow :) z drugiej strony mozna miec za darmo....
[#3] Re: Amiga Forever Essentials dla Androida

@michal_zukowski, post #1

Tylko jeden dolar bo liczą na większą sprzedaż, poza tym to taka wersja "oskubana", pewnie za pełną
będzie trzeba zapłacić więcej.
Ciekawi mnie jakie to będą inne platformy, srajfony i srajpady? (sorki za określenbie, ale ktoś
już tak je na PPA nazwał i mi się spodobało ). Ciekawi mnie też jakie ma to możliwości i
jak to bryka.
[#4] Re: Amiga Forever Essentials dla Androida
Czyli to tylko ROMy. Ale za dolara, można się skusić. Ciekawe czy można je wyciągnąć z Androida i używać na kompie.
[#5] Re: Amiga Forever Essentials dla Androida

@Radek_Cz, post #3

srajfony i srajpady?
To zaleta tego sprzętu bo można go wziąść do kibla, a Amigi 1200 nie !!
Ja często obserwuję nowe pokolenie, które nie rozstaje się ze swoimi zabawkami....ok, racja
[#6] Re: Amiga Forever Essentials dla Androida

@QkiZ, post #4

myślę, że np. SaveROM będzie tak samo skuteczny w przypadku emulacji na Androidzie ;)
[#7] Re: Amiga Forever Essentials dla Androida

@QkiZ, post #4

Techniczne zapewne się da w jakiś sposób to zrobić.
Pytaniem jest kwestia licencjonowania (innymi słowy, czy ROM używany na kompie nadal będzie tak samo legalny jak tamten w Androidzie).
[#8] Re: Amiga Forever Essentials dla Androida

@Mario, post #7

No chodziło mi właśnie o kwestie legalności, bo wyciągnąć to na pewno się da.
[#9] Re: Amiga Forever Essentials dla Androida
Zadziwia mnie to ze nie rozumiecie co czytacie (bez urazy). Za ten dolar dostajecie tylko prawo do uruchomienia tych androidowych programów.
[#10] Re: Amiga Forever Essentials dla Androida

@c3h6, post #9

Czy na pewno ?
Co innego pisza na google play.
Jak sobie wyobrazasz uruchomienie emulatora bez kickstart ?

Amiga Forever Essentials for Android installs officially licensed system ROM files to run Amiga OS versions 1.2, 1.3, 2.04, 3.0 and 3.1 in emulated computers like the Amiga 500 and Amiga 1200. Bonus content like Workbench 1.3 and First Demos disk images allow you to enjoy memorable classics such as the 1984 Boing demo.
[#11] Re: Amiga Forever Essentials dla Androida

@Norbert, post #10

winuae nie musi miec kickstartu, czesc rzeczy dziala bez tego
[#12] Re: Amiga Forever Essentials dla Androida

@michal_zukowski, post #11

Jak to bez kickstartu ? Zawsze jest jakis np. 1MB z AROSa

ps.
co dziala bez KS ?

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2013 11:47:20 przez Norbert
[#13] Re: Amiga Forever Essentials dla Androida

@Norbert, post #12

część rzeczy niedosowych
[#14] Re: Amiga Forever Essentials dla Androida

@c3h6, post #9

Chyba się mylisz - ze strony Cloanto:
Amiga Forever Essentials for Android installs officially licensed system ROM files to run Amiga OS versions 1.2, 1.3, 2.04, 3.0 and 3.1 in emulated computers like the Amiga 500 and Amiga 1200. Bonus content like Workbench 1.3 and First Demos disk images allow you to enjoy memorable classics such as the 1984 Boing demo.

Proszę zwrócić uwagę, że nie ma słowa o sprzęcie uruchamiającym emulowaną a500/a1200. Ale można z tego domniemywać, że te romy są tylko do maszyn wirtualnych, a nie do rzeczywistej a1200, gdzie mamy 3.0, a chcielibyśmy wczytywać 3.1, a szkoda.
[#15] Re: Amiga Forever Essentials dla Androida

@michal_zukowski, post #13

Dalej bede drążył.
Jakie to rzeczy niedosowe dzialaja bez kickstartu ?
Zastanawia mnie skad Amiga bedzie wiedziala jak obsluzyc stacje dyskow i jak ma wczytac program/gre ?
[#16] Re: Amiga Forever Essentials dla Androida

@c3h6, post #9

A ja myślałem, że dostaje legalne romy. Uruchamiać UAE4Droid, AnUAE4All oraz UAE4All2 mogę bez tego z romami z netu.
[#17] Re: Amiga Forever Essentials dla Androida

@Norbert, post #15

No właśnie na tym polegają rzeczy niedosowe, że samemu mają procedury obsługi grafiki, muzyki i pamięci i dysku.
Wiadomo, że pod jakims adresem pamięci umiesci się jakąs wartość , to zagra dzwięk albo pojawi sie kropka na ekranie (tu upraszczam ale mniej wiecej tak jest)
[#18] Re: Amiga Forever Essentials dla Androida

@michal_zukowski, post #17

Ale jak Amiga odczyta dyskietke bez kickstartu ?
Mozesz podac kilka przykladow rzeczy niedosowych dzialajacych bez kickstartu ?
[#19] Re: Amiga Forever Essentials dla Androida

@Norbert, post #18

Emulator sam w sobie ma wbudowane podstawowe procedury, aby szło odpalić ndosowe dyskietki bez użycia kickstartu.
Które działają to nie wiem, ale jak odpalisz winUAE bez romu i z dyskietką NDOS która wymaga jednak kickstartu, to otrzymasz komunikat:

"The floppy disk (image file) in DF0: is not compatible with the system ROM replacement functionality."

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2013 10:30:46 przez KJB
[#20] Re: Amiga Forever Essentials dla Androida

@Norbert, post #18

Ale jak Amiga odczyta dyskietke bez kickstartu ?


nie odczyta. kickstart jest niezbedny zeby Amiga rozpoczela proces bootowania z dyskietki itp., choc to jest najczesciej wszystko co jest potrzebne z kickstartu do wiekszosci ndos'owych produkcji.
[#21] Re: Amiga Forever Essentials dla Androida

@gx, post #20

Amiga nie da rady bez kickstartu, ale tak jak napisał Michał:

winuae nie musi miec kickstartu, czesc rzeczy dziala bez tego
[#22] Re: Amiga Forever Essentials dla Androida
Jest pełno rom downloaderów na Play Store i nie trzeba za to płacić. Widać AF szuka naiwnych co to kupią
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem