Komentowana treść: Boulder Dash Resurrection - zapowiedź
[#1] Re: Boulder Dash Resurrection - zapowiedź
No proszę, dobra nasza. Zastanawiam się, co też takiego zaoferuje wersja 3.3, skoro ma być niezbędna (tak zrozumiałem) do uruchomienia tej gry? Tak się zastanawiam, że w sumie jeśli wszystko dojdzie do szczęśliwego zakończenia, to warto jakoś dofinansować autora.
[#2] Re: Boulder Dash Resurrection - zapowiedź
Skoro gra bedzie dostępna w 2013 roku i będzie wymagała MorphOS 3.3 to można wyciągnąć prosty wniosek, że MorphOS 3.3 będzie upubliczniony w tym roku. To jest prawdziwa treść newsa. :)
[#3] Re: Boulder Dash Resurrection - zapowiedź

@Ender, post #1

Ja mam zarejestrowanego Boulder Daesha, więc kwestia dofinansowania z mej strony jest spełniona. Guido Mersmann to dobry deweloper, bardzo dużo poświęca czasu na dopracowanie swoich programów, wychodzi mnóstwo coraz lepszych wersji. Wiem że został też deweloperem systemu MorphOS.
[#4] Re: Boulder Dash Resurrection - zapowiedź

@MDW, post #2

nie. Prawdziwa treść jest taka, że gra wyjdzie w 2013, ale żeby móc sobie w nią pograć to jeszcze sobie poczekaćie. :P siedzi, pije i chrupki
[#5] Re: Boulder Dash Resurrection - zapowiedź

@snajper, post #4

I w nagrodę za to czekanie dostaniecie dopracowany produkt.

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2013 13:02:21 przez Ender
[#6] Re: Boulder Dash Resurrection - zapowiedź

@snajper, post #4

Bynajmniej. W miedzyczasie pogramy w kilka innych gier za to ty bedziesz czekac na Natami ;P
P.s. I tylko czekac...
[#7] Re: Boulder Dash Resurrection - zapowiedź
O zapowiada się fajne :)
[#8] Re: Boulder Dash Resurrection - zapowiedź
Nie sądziłem że tego klon-a Boulder Dash-a da się jeszcze mocniej rozwinąć. To już jest zdecydowanie najlepszy klon tej gry jaki kiedykolwiek powstał na jakąkolwiek platformę.
[#9] Re: Boulder Dash Resurrection - zapowiedź
Jest już może dostępny jakiś obrazek jak będzie wyglądać gra?
[#10] Re: Boulder Dash Resurrection - zapowiedź

@Mario, post #8

a grales we wszystkie ? :)
Klonow jest calkiem sporo, niektore /chocby BD XL, szczegolnie BD Rocks/ calkiem niezle i profesjonalnie wydane. Watpie, by samotny hobby-programista mogl zrobic wersje chocby zblizona do tego co te dwa tytuly soba prezentuja.
[#11] Re: Boulder Dash Resurrection - zapowiedź

@Leon, post #9

Nie ma obrazków, przede wszystkim z tego powodu, że grafika nie jest jeszcze gotowa.
[#12] Re: Boulder Dash Resurrection - zapowiedź

@michalmarek77, post #10

We wszystkie na pewno nie, ale w wiele. Grałem np. w XL-a. Moim zdaniem jest okropny i to on właśnie miejscami pachnie amatorką. Sam wygląd tej gry wydaje się do niej zupełnie niedostosowany (jakby obiekty graficzne były przypadkowo dobrane), no może pomijając tryb retro. Widok lekko-3D w ogóle też moim zdaniem nie służy klimatowi, podobnie jak ekrany menu i HUD. Nie ma też tego super precyzyjnego odwzorowania ruch postaci - ruch palca gracza, co obniża poziom "akcji gry", jej przeżywalność całym ciałem (nie wiem czy ktoś zrozumie o co mi tu chodzi :D ). Dodatkowe efekty graficzne są tam fajne, ale to już tylko cecha tego konkretnego produktu, uważam to tylko za smaczek. Ogólnie produkt Guida wypada przy tej grze, moim skromnym zdaniem, lepiej.
[#13] Re: Boulder Dash Resurrection - zapowiedź

@michalmarek77, post #10

Podejrzewam, że Mario miał na myśli Boulder Daesha - klon Boulder Dasha stworzony przez Guido Mersmanna. Jest to w zasadzie najlepszy klon Boulder Dasha, który powstał na Amigę. Doczekał się mnóstwa wersji. Ma m.in. opcję grafiki oryginalnej i w 256 kolorach dla kart graficznych, rozbudowane opcje, edytor tp. Swego czasu zarejestrowałem tę grę.

Moim zdaniem, jeśli mówi to Guido Mersmann to należy liczyć się z jego zapowiedziami. Szkoda tylko, że gra powstanie tylko dla MorphOSa.

Jeśli chodzi o gry bazujące na Boulder Dashu powstałe na PC, to ja kupiłem sobie Boulder Dash XL i jestem w gruncie rzeczy zadowolony z tego zakupu. Gra prezentuje się nienajgorzej. Jednakże tryb Retro woła o pomstę do nieba, każdy etap jest w tej samej kolorystyce, zarzucić też można kiepską animację. Ja najbardziej w Boulder Dashu lubię właśnie to, że każdy etap jest w innej kolorystyce. Niestety, ale takie wznowienia klasyków nie każdemu mogą się podobać. Ja np. nie lubię muzyki klasycznej w nowych aranżacjach na inne instrumenty. Każdy ma swój gust.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem