Komentowana treść: Retro Gamer 116
[#1] Re: Retro Gamer 116
Czy ktoś wie czy ten magazyn można dostać w Polsce? Ostatnio wpadł mi w łapy egzemplarz papierowy i bardzo chętnie nabył bym kolejne bieżące numery. Są tu może tacy którzy prenumerują go z dostawą do polski? Jak to wygląda?
[#2] Re: Retro Gamer 116

@jacek09, post #1

Niestety prenumerata papierowa wychodzi relatywnie bardzo drogo :(
Ja kupuje wersje na iPad'a, czasem jak znajomy jest/wraca z UK to staram sie by i przywiozl.
Generalnie w Polsce nie spotkalem Retro Gamera nigdzie. Co jest co najniej dziwne, bo w innych krajach Europy /Grecja, Wlochy, Francja, Niemcy etc/ jest latwo dostepny. Przynajmniej na lotniskach :)
Inna sprawa, ze niemieckie wydanie Retro Gamera jest takze swietne :)
[#3] Re: Retro Gamer 116

@michalmarek77, post #2

Ja też kupuję na iPada, ale przyznam, że wolałbym wersję drukowaną.
Przy zakupie z przesyłką do PL trochę drogo wychodzi, ale może by znaleźć kogoś na wyspach co by większą ilość przysyłał jednorazowo?

Leon? :)

Być może dałoby radę znaleźć też gdzieś jakieś archiwalne numery to by można było przy okazji zakupić.

Ile osób byłoby zainteresowanych papierową wersją? Może warto spróbować zorganizować taką akcję?
[#4] Re: Retro Gamer 116

@WojT_GL, post #3

Ja kupuję na e-bay w pakietach - po kilka sztuk. Już mi niewiele brakuje do pełnej kolekcji.

A co do Polski - tutaj jest niestety takie zainteresowanie, że każdy kto sprowadziłby to do naszego kraju po dwóch miesiącach już by zrezygnował albo był pod kreską. Nie ta mentalność, niestety.

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2013 18:55:21 przez mailman
[#5] Re: Retro Gamer 116

@WojT_GL, post #3

Dla dwóch, trzech osób organizowanie takiej akcji mija się z celem.
Musiałoby być więcej osób zainteresowanych zakupem gazety.
Trzeba też liczyć się z tym, że wiele osób może w każdej chwili zrezygnować z zakupu gazety i kto wtedy pokryje koszty pozostałych gazet? Kto zajmie się wysyłką gazet po Polsce? Pytań jest wiele.
[#6] Re: Retro Gamer 116

@Leon, post #5

Ja nie mówię tutaj o kolportażu i dystrybucji.
Chodzi mi o sytuację, że przed kolejnym numerem (wychodzi 20 każdego miesiąca) robimy zapisy - wpłacamy cash - i zamawiamy.
Rozsyłka po PL to koszt jednego znaczka - w przeciwieństwie do dostarczenia tego z UK gdzie koszt to chyba 4-5 EUR za sztukę (podwaja koszt pisma).

A być może faktycznie gra nie warta świeczki i trzeba zostać przy iPadzie... Aż zazdroszczę brytolom takiego fajnego pisma :/
[#7] Re: Retro Gamer 116

@WojT_GL, post #6

Takie kombinacje chyba się nie opłacają, zrobiłem mała kalkulację.
Koszt prenumeraty z wysyłką do PL to 70 funciaków, czyli przy obecnym kursie 4,89zł to daje ok 342zł za 13 numerów. Czyli jeden numer wychodzi nas w prenumeracie z dostawą trochę ponad 26zł. Całkiem nieźle, prawda? ;)
Biorąc pod uwagę, że numer z kiosku to 4,99 x 4,89 = 24,4 to wychodzi ze dopłacamy tylko 2zł do każdego numeru.
Z kolei prenumerata w UK to 51,90 funta, czyli ok 253 czyli ok 19zl za numer. Wychodzi na to że 7zł dopłacamy do każdego numeru na wysyłkę do PL.
Czyli żadne akcje nie mają sensu, bo za 7zł to można by co najwyżej rozesłać po PL, a gdzie jeszcze koszt dostawy z UK.
Chyba się szarpnę i wysupłam te 350zł na roczną prenumeratę wersji papierowej, bo wersja cyfrowa to jak lizanie lodów przez szybę! ;)

PS - co ciekawe, żona jak teraz była w UK nigdzie w kioskach nie mogła dostać wersji papierowej, dopiero na lotnisku w Luton mieli pełno. Skoro są w innych krajach, to może na polskich lotniskach też można dostać? Kiedyś różne czasopisma z UK miał np empik, ale tego akurat nie ma.

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2013 21:21:56 przez jacek09
[#8] Re: Retro Gamer 116

@Leon, post #5

Ale są np. numery specjalne które mają dłuższe życie i nie zostałbyś z tym stratny. Dosyć niedawno widziałem przeceniony z 10 na 5 funtów grubaśny numer specjalny o Atari. W sumie nie jestem zainteresowany, wskazuję tylko dodatkowe możliwości :)
[#9] Re: Retro Gamer 116

@adam_mierzwa, post #8

Ja mam księgarnię Eason niedaleko domu. Mają tam wiele gazet komputerowych. Raz jak tam byłem to otwarłem 4 różne gazety i w każdej pisało o Amidze. Z jednej strony ucieszyłem się, że piszą o Amidze a z drugiej byłem zawiedziony, że na żadnym portalu o tym nie przeczytałem.
Może jutro czy w poniedziałek wybiorę się do tej księgarni i zapytam o Retro Gamera, którego tam mają. Dowiem się wtedy czegoś więcej o wysyłce czy przecenach starych numerów.
[#10] Re: Retro Gamer 116

@Leon, post #9

Raz jak tam byłem to otwarłem 4 różne gazety i w każdej pisało o Amidze. Z jednej strony ucieszyłem się, że piszą o Amidze a z drugiej byłem zawiedziony, że na żadnym portalu o tym nie przeczytałem.


O klasyku czy o NG?
[#11] Re: Retro Gamer 116

@Ender, post #10

Tylko na temat klasyka.
[#12] Re: Retro Gamer 116

@Leon, post #11

A to ja widziałem i o X1000, ale większość to klasyk. Często jednostronicówki (kącik retro w pecetowym czasopiśmie).
[#13] Re: Retro Gamer 116
Regularnie przeglądam Retro Gamera w Empiku w warszawskiej Arkadii. Cena sroga 59 albo 69 pln.
[#14] Re: Retro Gamer 116

@Ancestor, post #13

Ja nie widziałem, ale przyznam, że mi z wysyłką wychodzi dużo taniej.
[#15] Re: Retro Gamer 116

@Ancestor, post #13

Empik - to jest myśl! Pamiętam jak czytywałem tam Amiga Format na przykład i gazetki szachowe. Akcent Amigi nadal obecny w sklepach :) Mam do Empiku (jak również do Arkadii) jeden przystanek, chyba się tam wybiorę, nie spodziewałem się że mogą tam być jakieś retro gazetki ;)
[#16] Re: Retro Gamer 116

@Leon, post #9

Leon, napisz też jakie to inne czasopisma tam piszą o Ami.
Przydałoby się abyśmy u nas w naszym trochę wstecznym kraju (jeśli chodzi o te tematy) też wiedzieli co to za gazeciory - może gdzieś jeszcze też są wersje online.
A może gdzieś tam znajdziesz jakieś RetroGamery za funciaka na wyprzedaży - to weź ile zdołasz udźwignąć - ja nie pogardzę :)
[#17] Re: Retro Gamer 116

@Hextreme-Attic, post #15

Retro Gamer to nowe wydawnictwo tylko piszą o Starym Swiecie
:)

wybiera się ktoś na PixelHeaven?
[#18] Re: Retro Gamer 116

@Ancestor, post #17

Retro Gamer to nowe wydawnictwo tylko piszą o Starym Swiecie


Nowe?
[#19] Re: Retro Gamer 116

@mailman, post #18

Nie ma nawet 10 lat! Czyli jest nowe :)
[#20] Re: Retro Gamer 116

@WojT_GL, post #16

Dziś byłem w księgarni Eason. Mają nowego Retro Gamera po 7,20 euro (fotka). Na półkach zostało jeszcze 17 sztuk. Pytałem się czy można u nich zamówić starsze numery to odpowiedzieli, że nie. Niesprzedane gazety wysyłają z powrotem. Jedynie przez stronę retrogamer można zamówić starsze numery (nie wszystkie starsze numery są dostępne 1szt - 5 funtów).

Znalazłem też inny magazyn mający kącik retro: GamesTM.co.uk też jest po 7,22 euro (fotka). W środku jest ok. 20 stron poświęconych retro. Parę fotek tutaj: The demake factor, co w numerze, konwersje gier na C64
[#21] Re: Retro Gamer 116

@Leon, post #20

dzięki za fotki, fajnie to wygląda
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem