Komentowana treść: modules.pl Module Player
[#1] Re: modules.pl Module Player
Czy istnieje szansa żeby powstał player działający w przeglądarce alternatywny dla flashowego?
[#2] Re: modules.pl Module Player

@grxmrx, post #1

Był plan zrobienia tego w 100% w JavaScripcie, ale obecnie to rozwiązanie działa wyłącznie w Chrome.
Postawiliśmy zatem na flash, jako że jest to nadal najlepsza cross-platformowa opcja.
[#3] Re: modules.pl Module Player

@AceMan, post #2

Szkoda..., amigowe przeglądarki słabo obsługują flasha.... A jakie to rozwiązanie ma wyłączenie Chrome?
[#4] Re: modules.pl Module Player
W newsie nie ma info, gdzie te bugi słać, więc chyba można tu?
Firefox 21.0, Flash 11.7.700.202.
Dobra, tak do końca nie wiem, czy to bug - ale kliknąłem ikonkę playera przy modku i ładnie wystartował w nowym okienku, i zaczął odtwarzać muzykę (swoją drogą całkiem zacnie - bałem się, że każda ścieżka będzie w innej słuchawce - na szczęście nie). Moduł mi się nie spodobał, więc zamknąłem okno i to było na tyle z mojego słuchania - playerek już się więcej nie uruchomił. Odpaliłem w kolejnej karcie inną stronę z modułami i odtwarzacz zaczął znowu pracować do czasu zamknięcia jego okienka. Oczywiście, kiedy nie zamykam okna odtwarzacza, mogę zmieniać moduły i program na to reaguje. Jeśli jednak przez przypadek zamknę jego okno, to muszę wczytywać stronę z modkami na nowo.
[#5] Re: modules.pl Module Player

@APC74, post #4

Tak, znany bug ;) Zauważyło go już kilka osób. Will fix asap :)
[#6] Re: modules.pl Module Player

@APC74, post #4

Jeżeli reflektujecie na audio playera w HTML5/CSS3 to zapraszam na maila.
Jest zgodny z aktualnymi standardami, oparty na bibliotece jQuery i na pewno działa poza Chrome (sprawdzane na iOS/Safari i na Operze) - jak zresztą miliard podobnych rozwiązań jakie można znaleźć w Sieci.

Flash jest już na wymarciu, spójrzmy prawdzie w oczy. Ktoś się niepotrzebnie napracował :)

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2013 22:29:24 przez Geekboy68k
[#7] Re: modules.pl Module Player

@Geekboy68k, post #6

Jeżeli reflektujecie na audio playera w HTML5/CSS3 to zapraszam na maila.
Jest zgodny z aktualnymi standardami, oparty na bibliotece jQuery i na pewno działa poza Chrome (sprawdzane na iOS/Safari i na Operze)


Łyka .MOD i .XM ?
[#8] Re: modules.pl Module Player

@Geekboy68k, post #6

Flash jest już na wymarciu, spójrzmy prawdzie w oczy. Ktoś się niepotrzebnie napracował


nie tak prędko jeszcze umówmy się ;)
flash to nie tylko i wyłącznie WWW, tam gdzie potrzebna jest zaawansowana animacja nie pomoże Ci jQuery ani inne biblioteki choć google bardzo się stara by to zmienić, klientowi który przychodzi po konkretny sposób prezentacji nie powiesz, że flash jest już na wymarciu ;)
[#9] Re: modules.pl Module Player

@Kilos, post #8

I weź tu wytłumacz klientowi z Applem, że nie da się tego zrobić w CSS3 ;)

Tak, to była ironia - nawet Adobe się o tym przekonało i jakiś czas temu wydało pakiet EDGE:
http://html.adobe.com/edge/animate/showcase.html

jQuery też ma masę fantastycznych bibliotek przejść, takie transitions na przykład więc twierdzenie, że obecne standardy nie nadążają z Flashem jest co najmniej nie na miejscu.

Rozumiem jednak, że chodzi Ci o animację standalone uruchamianą na maszynie, która nie ma przeglądarki - to też nie jest wielki problem (emile.js), choć nie znam żadnego współczesnego urządzenia, które nie potrafiłoby wyświetlić głupiej strony WWW w generowanym okienku. Prawdzie w oczy trzeba spojrzeć - nad stacjonarnymi rozwiązaniami wiszą ciemne chmury

@AceMan
Trzeba by sprawdzić, nie dysponuję takimi plikami, ale podejrzewam, że z implementacją nie będzie ekstra problemu. Puść mi jakiś mailowo.
Nie można tego zapisać w bardziej cywilizowanych standardach, np. FLAC?

Jako posiadacz i codzienny użytkownik Chromebooka oraz pasjonat przetwarzania zewnętrznego mogę rozwiać wiele Twoich wątpliwości dot. tych technologii - zapraszam do kontaktu :)

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2013 10:57:08 przez Geekboy68k

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2013 10:58:31 przez Geekboy68k
[#10] Re: modules.pl Module Player

@Geekboy68k, post #9

mhm, tylko mnie nie chodzi o ładny slideshow czy fikuśny scroller z ładnymi przejściami tylko bardziej o animowanie grafiki wektorowej i bynajmniej nie tylko dla stacjonarnych rozwiązań ;)
silverlight nigdy nie stanie się standardem, a Adobe wydaje Flash Pro zorientowany na HTML5, także nie stawiał bym jeszcze krzyżyka na Flash-em ;)

@AceMan ta banicja IE to ma jakiś sens jeszcze? sam site wygląda i działa ok w IE10, player nie działa, ale to raczej drobnostka... nie żebym jakoś tęsknił, bo dawno temu się odzwyczaiłem, ale tak z ciekawości odpaliłem ;)

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2013 11:27:12 przez Kilos
[#11] Re: modules.pl Module Player

@Geekboy68k, post #9

Nie można tego zapisać w bardziej cywilizowanych standardach, np. FLAC?


W całym pomyśle chodzi o to, żeby odpalać natywnie oryginalne formaty, a nie streamy.

Mejl leci :)
[#12] Re: modules.pl Module Player

@Kilos, post #10

@AceMan ta banicja IE to ma jakiś sens jeszcze? sam site wygląda i działa ok w IE10, player nie działa, ale to raczej drobnostka...


Wiem, sam ostatnio sprawdzałem sajta pod IE 10 i faktycznie już mniej więcej wszystko działa jak należy, nawet player :)

Także myślę, że można pomyśleć o zdjęciu bana ;)
[#13] Re: modules.pl Module Player

@AceMan, post #12

MS dobija do standardów powoli ;)
radiowy player działa, ale ten nowy u mnie nie bardzo, może nie chce gadać z oszukanym agentem ;)
[#14] Re: modules.pl Module Player

@Geekboy68k, post #6

Flash jest już na wymarciu, spójrzmy prawdzie w oczy. Ktoś się niepotrzebnie napracował


Dziwne, od 20 lat któś mówi że jest nawymarciu, a umrzeć nie może :D.
Pewnie do setki dożyje. :D
[#15] Re: modules.pl Module Player

@grxmrx, post #3

OK, już doczytałem na stronie FlodJS, że chodzi o Web Audio API. Odyssey chyba też jeszcze tego nie wspiera bo demo na nim nie działa (nie aktywuje się przycisk Play).
[#16] Re: modules.pl Module Player

@Andrzej Drozd, post #14

"prace nad specyfikacją (html5) zostaną ukończone w 2014 roku - wtedy też nowy standard zostanie oficjalnie ogłoszony i zacznie obowiązywać."

"Google walczy ze znikomym zainteresowaniem rynku formatem WebM. Zapowiedziało, że każdy nowy film umieszczony na YouTube’ie będzie kodowany do tego formatu. Przekonwertowanych też już zostało 30 procent archiwalnych zasobów."

Kwestia czasu ;)
[#17] Re: modules.pl Module Player

@KJB, post #16

Przez najbliższe 15-20 lat flash spokojnie będzie miał zastosowanie w internecie pomysł
Flash to nie tylko YT i gry Mózgi
[#18] Re: modules.pl Module Player

@Andrzej Drozd, post #14

Dziwne, od 20 lat któś mówi że jest nawymarciu, a umrzeć nie może .
Pewnie do setki dożyje.


Od 20-stu to może nie, ale od jakiś trzech, kiedy na flasha wypiął się Apple taka teza jest ostro lansowana. Niedawno rozmawiałem ze znajomym, który w ciągu ostatnich lat tworzył trochę stron. Powiedział że w przeciągu ostatnich trzech lat na ponad 20 projektów, jedynie może z czterech jego klientów nie życzyło sobie flasha.

Inna sprawa, to szkolenie. W szkołach informatycznych, wykładowcy którzy sami wychowali się na flashu, dalej uczą młodych adeptów flasha, jako podstawowej technologii przy tworzeniu stron. Ci w następstwie jak skończą edukację, będą stosowali również to czego się nauczyli.

W sumie być może i flash jest w lekkim odwrocie, ale pewnie minie z 10 lat zanim będzie można powiedzieć że flash naprawdę do niczego nie jest potrzebny i jest zabytkiem, którego śladów ze świecą by szukać. To trochę jak z płytami, też Apple ogłosił ich śmierć parę lat temu, tymczasem ja ciągle sprzedaję więcej nośników DVD niż np. pendrive. Niewątpliwie płyty są w odwrocie, to jeednak dalej uważam że lepiej taki napęd w kompie mieć niż nie mieć i minie jeszcze sporo lat, zanim nośniki te znikną ze sklepowych półek.
[#19] Re: modules.pl Module Player

@parallax, post #17

Flash w internecie to głównie yt, gry i reklamy.
Zastosowanie może mieć, byle został wyparty przez lżejszy html5.
[#20] Re: modules.pl Module Player

@KJB, post #19

Głównie, ale nie tylko pomysł Flasha jeszcze się nie zastąpi w pewnych rzeczach pomysł Html5, js i inne póki co nie podołają pomysł
[#21] Re: modules.pl Module Player
Przepraszam za odkopanie tematu.

Pod Safari na iPhone4 modules.pl wyświetla się w wersji mobilnej, w której nie można puszczać "radia modules.pl". Kiedyś to działało, w ustawieniach Safari nie jestem w stanie wymusić wersji "niemobilnej".

Czy dało by się wrócić do tego co było kiedyś? (modules.pl na iPhone 3G śmigało z odtwarzaniem "ami modułowego" radia).

Please.....
[#22] Re: modules.pl Module Player

@morph123, post #21

Może użyj lepszego telefonu. ;)
[#23] Re: modules.pl Module Player

@ZbyniuR, post #22

A jak mu się pod Amigą nie odtwarza to ma użyć "lepszego komputera"?
[#24] Re: modules.pl Module Player

@recedent, post #23

Słuszna uwaga :)
Niestety dwa dni temu iPhone 4 padł, teraz jadę na Lumii 640 gdzie da się wymusić stronę w "wersji dla komputerów" i modules.pl śmiga :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem