Komentowana treść: Komentarz A-EON Technology odnośnie przejęcia firmy Varisys przez Ultra Electronics
[#1] Re: Komentarz A-EON Technology odnośnie przejęcia firmy Varisys przez Ultra Electronics
Mam rozumieć że "umocnienie" to będzie skutkowało zwiększeniem produkcji, zwiększeniem rodzaju mainboardów, oraz najważniejsze - zaniżeniem cen. Wtedy najbiedniejsi amigowcy będą mogli "posmakować" zaszczytu korzystania z systemu Amiga OS 4.x OK
[#2] Re: Komentarz A-EON Technology odnośnie przejęcia firmy Varisys przez Ultra Electronics

@Voyox, post #1

Amigowym czym?
[#3] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#4] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#5] Re: Komentarz A-EON Technology odnośnie przejęcia firmy Varisys przez Ultra Electronics
Kolejny wątek dotyczący A-Eon który obsiadły motyle. Radosny wspólny offtop, normalnie czad, chłopaki, dawajcie
News jest dobry, bo większa firma ma większe możliwości (przede wszystkim negocjacje cen podzespołów). A że branża niszowa więc kierownictwo chyba nie będzie wnikać w zamówienia rzędu 200 szt. o niskim zysku (miejmy nadzieję).
Nie wiemy dlaczego Varisys został przejęty, to jest dla mnie najbardziej interesujące.
[#6] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#7] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#8] Re: Komentarz A-EON Technology odnośnie przejęcia firmy Varisys przez Ultra Electronics

@adam_mierzwa, post #5

Nie wiem czy pamiętasz, jak było za czasów kiedy to Gateway przejął Amigę.. ile to co niektórzy się cieszyli - że teraz to dopiero Amiga wypłynie - w końcu to był jeden z większych graczy na amerykańskim rynku. I co z tego wynikło ? Dla amigowców - zupełnie nic.
Nie sądzę więc, że i tym razem miałoby się to zmienić. Nie sądzę, że taki Ultra Electronics zna działalność Viariasys na poletku amigowym ... zapewne też i o samej Amidze pewnie nie mają zbyt dużego pojęcia .. i ile jakieś.
Takie jest życie kolego...
[#9] Re: Komentarz A-EON Technology odnośnie przejęcia firmy Varisys przez Ultra Electronics

@MaaG^dA, post #8

Pamiętam te czasy, też się cieszyłem. Nie oczekuję zmian, mam tylko nadzieję że byłemu Varisys (ci sami ludzie zostali, ten sam zakład) będzie łatwiej niż do tej pory wyszarpać coś taniej z "centrali". Większe firma, większe zamówienia, większe upusty cenowe, większe rezerwy magazynowe - w tym kierunku myślę.
Ostatecznie Varisys był podwykonawcą, nie jest niezastąpiony.
[#10] Re: Komentarz A-EON Technology odnośnie przejęcia firmy Varisys przez Ultra Electronics

@adam_mierzwa, post #9

No wiesz, tak samo pewnie myślała ekipa Amigi z Los Gatos kiedy Commodore przejęło firmę. A potem C= przeniosło główne biuro projektowe do West Chester, a Los Gatos zamknięto...

Korporacje rządzą się swoimi prawami. Myślę, że póki co możemy sobie pozwolić co najwyżej na "gdybanie".
[#11] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#12] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#13] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#14] Re: Komentarz A-EON Technology odnośnie przejęcia firmy Varisys przez Ultra Electronics

@adam_mierzwa, post #5

News jest dobry, bo większa firma ma większe możliwości (przede wszystkim negocjacje cen podzespołów).

ktore to podzespoly pozniej mozna sprzedac dalej np takim firmom jak aeon po kkilkakrotnej cenie, podwajajac ta cene zreszta jeszcze w trakcie kontraktu, tak jak to bylo z prockiem do x1k.

Nie wiemy dlaczego Varisys został przejęty, to jest dla mnie najbardziej interesujące.

dobrze prosperujaca firma pewnie nie musialaby szukac kupca/investora. zreszta wiemy z relacji trevora ze varisys zgodzil sie na deal za w miare przystepna cene bo byl "glodny". w miedzyczesie znalezli wiec w koncu kogos kto ich dofinansuje. nie twierdze ze to oznacza koniec a-eonu, moze jest to pod tym wzgledem dodatnie ze utrzyma varisys przy zyciu. dowiemy sie tego kiedys.

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2013 00:08:43 przez wawrzon
[#15] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#16] Re: Komentarz A-EON Technology odnośnie przejęcia firmy Varisys przez Ultra Electronics
Nie liczyłbym na "dobroć" korporacji ... podobnie jak głosi "stare" medyczne korporacyjne przysłowie: "Pacjent zdrowy jest nierentowny"
[#17] Re: Komentarz A-EON Technology odnośnie przejęcia firmy Varisys przez Ultra Electronics

@rolpho / D6, post #16

No wiesz... niektórzy minimaliści liczą na to iż powstaną porty gier typu Quake 2 na Amigę 500 z 0,5 MB No to sobie jeszcze poczekają... To przecież prawdziwe retro i ma stację dyskietek...:P
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem