Komentowana treść: X-Surf 100 wraz z modułem USB 2.0 - zapowiedź
[#1] Re: X-Surf 100 wraz z modułem USB 2.0 - zapowiedź
A, to nad tym po cichu pracowali jeden i drugi (pewne informacje obiły mi się o uszy ;) ). Świetna wiadomość! OK
[#2] Re: X-Surf 100 wraz z modułem USB 2.0 - zapowiedź
Fajny kawałek sprzętu do mojej a4k :)
[#3] Re: X-Surf 100 wraz z modułem USB 2.0 - zapowiedź

@pawelini, post #2

To wszystko super, brakuje tylko jakiegoś dodatku w postaci 2x Sata 150 i byłby komplecik. Tylko wszystko troszkę spóźnione jakie 10 latek...
[#4] Re: X-Surf 100 wraz z modułem USB 2.0 - zapowiedź

@Voyox, post #3

Ee, SATA już nie takie ważne. Są przecież przejściówki SCSI/IDE/SATA i ...FastATA. 10-20Mb na Amigowe warunki jest całkowicie wystarczające. I wcale nie spóźnione. Można dalej się bawić OK

Mnie osobiście dziś brakuje nowej karty turbo z 060 w ostatniej rewizji, pykającej na 100-120Mhz z 128Mb na SDRAMach...
[#5] Re: X-Surf 100 wraz z modułem USB 2.0 - zapowiedź

@_arti, post #4

I wielu innym osobą brakuje takiej karty z 68060 rev. 6. Pewnie jak przyjdzie odpowiedni moment to Jens je wypuści, na razie zapełnia dziurę w Low-end.
Ma gość smykałkę do interesu, udowodnił to robiąc amigowe karty z sukcesem, choć większość dawno postawiło nad nią kreskę.

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2013 10:59:42 przez flops
[#6] Re: X-Surf 100 wraz z modułem USB 2.0 - zapowiedź

@Voyox, post #3

wszystko troszkę spóźnione

Nie ma co patrzeć w tył - ważne że coś się dzieje nowego. Fajnie że dla dużych Amig, dziwi mnie, że nie ma kolejnej partii kontrolerów USB dla a1200, ale fakt gość się nie rozdwoi. Nic to dobrze że jest jeszcze jeden producent sprzętu dla klasyków i nie ma co się krzywić. A ta karta wygląda bardzo fajnie, fakt że 10 lat temu byłby to szał pał, ale i dzisiaj znajdzie klientów. Ciekawe, czy jakbym dołożył Z2 do A1200, to zadziała?
[#7] Re: X-Surf 100 wraz z modułem USB 2.0 - zapowiedź

@posylus, post #6

Jeżeli ma być standard Z2 to zadziała, czemu nie ?
[#8] Re: X-Surf 100 wraz z modułem USB 2.0 - zapowiedź
Smakowity kąsek, zamiast 2 kart miałbym jedną w Z3 :)
[#9] Re: X-Surf 100 wraz z modułem USB 2.0 - zapowiedź
Bez sensu. Nie lepiej Deneb + chińska sieciówka USB za 10 PLN z allegro?
[#10] Re: X-Surf 100 wraz z modułem USB 2.0 - zapowiedź

@Czarek, post #9

Linka do sklepu z nowymi kartami Deneb zapodasz?
[#11] Re: X-Surf 100 wraz z modułem USB 2.0 - zapowiedź

@stachu100, post #10

Czarek miał chyba na myśli nową partię + sieciówka na USB.

PS: ciekawe, co z kontrolerem IDE na X-Surfie. Czy zostanie? Czy będzie supportował karty CF? Byłoby pięknie.
[#12] Re: X-Surf 100 wraz z modułem USB 2.0 - zapowiedź

@Czarek, post #9

Bez sensu. Nie lepiej Deneb + chińska sieciówka USB za 10 PLN z allegro?

pewnie masz na mysli mediatora z sieciowka?
rozmawialem z jensem na temat alternatywy nowego daughterboardu z kartami pci ale ta karta ma miec jego zdaniem lepsze osiagi i byc latwiejsza w serwisie, do ktorego jest zobowiazany. moge podac linki tej rozmowy a takze osiagow prototypu ale po niemiecku. usb jest opcjonalny i istnieje jedynie w formie projektu wiec jens ostrzega by nie kupowac tej karty pod usb, bo jeszcze nic nie obiecuje. natomiast z tego co widze plytki juz zostaly wykonane.
[#13] Re: X-Surf 100 wraz z modułem USB 2.0 - zapowiedź

@wawrzon, post #12

A możesz się zapytać czy karta będzie obsługiwać tryb fast zorro II ?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem