Komentowana treść: RetroKomp / LOAD ERROR 2013: oficjalna strona imprezy
[#1] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2013: oficjalna strona imprezy
Kopia Pixel Heaven Ale z drugiej strony z chęcią bym się na niej pojawił.

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2013 22:09:30 przez QkiZ
[#2] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2013: oficjalna strona imprezy

@QkiZ, post #1

Każdy dobry pomysł promocji imprezy jest wart uwagi. Już sobie rezerwuję termin bo ze środkiem transportu nie będzie problemu :)
[#3] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2013: oficjalna strona imprezy

@miro_78, post #2

Jak dla mnie troszkę za daleko :-/ Jakby to było jeszcze w wakacje, to bym skoczył, przy okazji poleżał parę dni na plaży.
[#4] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2013: oficjalna strona imprezy

@QkiZ, post #1

Dlaczego kopia Pixel Heaven?
[#5] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2013: oficjalna strona imprezy

@QkiZ, post #1

Kopia...? RetroKomp #1 odbyl sie w 2012 roku OK

Od poczatku plan byl, ze bedzie to impreza cykliczna. Czy P.H. byl organizowany wczesniej (bo sie nie orientuje).

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2013 22:58:51 przez mccnex
[#6] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2013: oficjalna strona imprezy

@mccnex, post #5

Na stronie widziałem info że to pierwszy raz. Program imprezy bliźniaczo podobny do tego z PH.
[#7] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2013: oficjalna strona imprezy

@QkiZ, post #6

No dobrze, nie wiem z jakiej strony czerpiesz swoje info, dlatego zacytuje Ci pierwsze linijki z naszej strony retrokomp.org na wszelki wypadek podkreslajac to i owo:

Scena Muzyczna GAK, grupa DiNX PROJECT oraz kolekcjonerzy i użytkownicy komputerów domowych i retro-konsol powstałych w końcowych dekadach ubiegłego wieku, z ogromną radośœcią zapraszają ponownie na retrospektywne i nostalgiczne spotkanie z maszynami z dawnych lat czyli 2-gi zlot miłoœników starych komputerów: "RETROKOMP/LOAD ERROR 2013" w Gdańsku, w nowej, 2-cz궜ciowej formule!


pomysł ?

Dla przypomnienia:

http://www.mmtrojmiasto.pl/429495/2012/10/21/retro-komp--w-gdansku-starych-komputerow-czar-zdjecia?category=news

http://www.amigaone.pl/?p=871

http://rozrywka.trojmiasto.pl/Retro-Komp-Zlot-Milosnikow-Retro-Komputerow-imp315013.html

http://gry.wp.pl/artykul/impreza,retro-komp-gdansk-2012-relacja-z-imprezy,6617,1.html

Na upartego faktycznie mozna powiedziec, ze program imprezy (czy to RK'2012 czy RK'2013...) jest blizniaczo podobny do PH

@flops... w sumie az tak daleko to do Gdanska nie masz, zeby sie nie zjawic. Ludzie z zagranicy sobie rezerwuja terminy, ja razem z chlopakami i sterta sprzetu jade tam ze Szczecina (a to tez kawalek jest). A Ty mialbys sie z czym pokazac, stary, wiec kombinuj :) chciec to moc :)

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2013 02:47:59 przez mccnex
[#8] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2013: oficjalna strona imprezy

@QkiZ, post #1

Kopia Pixel Heaven


Nie przypominam sobie, aby na PH były jakiekolwiek kompoty. Pomysł zrobienia chociażby "pixel graphics compo" organizator zignorował :)
[#9] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2013: oficjalna strona imprezy
Najbardziej podoba mi się Retro Game Compo :). Trzeba działać, przynajmniej jeszcze jedną grę to damy radę skonwertować :)

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2013 10:43:26 przez asman
[#10] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2013: oficjalna strona imprezy

@mccnex, post #7

Z Niemiec mają bliżej Z Rosji - obwodu Kaliningradzkiego podobnie daleko szeroki uśmiech W dwie strony wyjdzie 1200km. Ja w październiku już zaczynam łapać zimową depresję i już mało podróżuje :-/ Ale przypomniało mi się, że mam w Gdyni starego kumpla którego wypadało by odwiedzić, więc może się uda.
[#11] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2013: oficjalna strona imprezy

@asman, post #9

Dzięki Asman za wiadomość o tym compo! Gdyby nie Ty pewnie nie zainteresowałbym się tą imprezą. Widzę, że impreza w październiku, myślę, że uda mi się coś sklecić do tego czasu :). Napisałeś w liczbie mnogiej, zatem domyślam się, że pomaga Ci jakaś grupa (Action), szczęściarz ;) No nic, muszę liczyć na swoje siły :)
[#12] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2013: oficjalna strona imprezy

@Hextreme-Attic, post #11

napisałeś w liczbie mnogiej, zatem domyślam się, że pomaga Ci jakaś grupa (Action)
Nie, to nie Action.

myślę, że uda mi się coś sklecić do tego czasu
Tu nie ma co myśleć a działać. A kto wie ile gier do tego czasu da radę zrobić/skonwertować/ OK W każdym razie ja zakasałem rękawy.
[#13] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2013: oficjalna strona imprezy

@Hextreme-Attic, post #11

@Hex, a ja napisalem do Ciebie PM o tym compo z propozycja uczestnictwa (z konta na PPA) :) Powinna dotrzec na Twoj mail
[#14] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2013: oficjalna strona imprezy

@flops, post #10

@flops, to az tam sie zabunkrowales? Czemu myslalem, ze jestes z Wroclawia?
[#15] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2013: oficjalna strona imprezy

@mccnex, post #13

@Hex, a ja napisalem do Ciebie PM o tym compo z propozycja uczestnictwa (z konta na PPA) usmiech Powinna dotrzec na Twoj mail

Właśnie sprawdziłem tę skrzynkę (generalnie bardzo rzadko do niej zaglądam), a widzę że list datowany na 16 czerwca. Serdeczne dzięki za zaproszenie! Niemal na pewno wezmę udział w tym konkursie! Co do osobistego stawienia się w Gdańsku, jeszcze to rozważam.

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2013 03:40:22 przez Hextreme-Attic
[#16] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2013: oficjalna strona imprezy

@Hextreme-Attic, post #15

Spoko, czekamy na Twoja gre :) Na te chwile moge powiedziec, ze Amiga bedzie chyba najsilniej reprezentowana w tym compo. To mi sie podoba :) A tak na marginesie, to daleko masz do Gdanska?
[#17] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2013: oficjalna strona imprezy

@mccnex, post #14

Jakiś czas mieszkałem we Warszawie, ale od ponad roku wróciłem na stare śmiecie na zad.... koło Częstochowy
[#18] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2013: oficjalna strona imprezy
Dodane w kalendarzu. Jedziem. @alt? Zabierzesz mnie po drodze? :D
[#19] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2013: oficjalna strona imprezy

@mccnex, post #16

No, troszkę mam - jestem z Warszawy.

Już zacząłem tworzyć swoją grę, wczoraj wpadłem na pomysł ciekawej gry. Wiem, że mam niemal 3 miesiące, ale postaram się w ciągu 2 miesięcy tę grę skompletować, by pod koniec się nie spieszyć.
[#20] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2013: oficjalna strona imprezy

@Hextreme-Attic, post #19

Gra nie musi byc skonczona, moze byc w wersji demo.
[#21] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2013: oficjalna strona imprezy

@Leon, post #20

Tak, dokladnie, gra moze byc w wersji demo, byle ta byla w jakis sposob "grywalna"

Fajnie, ze jest odzew z Waszej strony. Mam nadzieje, ze bedzie wysyp nowych produkcji :)
[#22] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2013: oficjalna strona imprezy

@mccnex, post #21

O, to nawet lepiej. Ale mój pomysł na grę jest dosyć kompletny, myślę, że uda mi się w wyznaczonym czasie napisać całość. Przebrnąłem właśnie przez najtrudniejsze aspekty techniczne i jestem gotów w zasadzie pisać już edytor map i silniczek gry. Ale to jutro ;) Gra na pewno jest do zrobienia, jedynym trudniejszym elementem po drodze będzie jeszcze dopracować ładnie animację postaci występujących w grze. Jest sporo czasu, myślę, że uda mi się wszystko dopieścić :)
[#23] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2013: oficjalna strona imprezy

@Hextreme-Attic, post #22

A jaki gatunek gry? pomysł
[#24] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2013: oficjalna strona imprezy

@parallax, post #23

platform rpg - polaczenie Superfroga z Dungeon Masterem pomysł
[#25] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2013: oficjalna strona imprezy

@parallax, post #23

Platformówka, ale nie taka że bohater w niej skacze, tylko chodzi po korytarzach budynku, zbierając przedmioty i naparzając do przeciwników. Bohaterem jest żołnierz.
[#26] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2013: oficjalna strona imprezy

@Hextreme-Attic, post #25

Widok z boku? pomysł
[#27] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2013: oficjalna strona imprezy

@Hextreme-Attic, post #15

Dawaj, dawaj, pisz grę :)
[#28] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2013: oficjalna strona imprezy

@twardy, post #27

Ja bym dal widok z lotu paralaxy ;)
[#29] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2013: oficjalna strona imprezy

@twardy, post #27

@Parallax

Widok z boku :) Proszę nie zadawaj więcej pytań, bo i tak zdradziłem już dużo szczegółów. ;)

@Twardy

Zadeklarowałem się, że napiszę tę grę na konkurs i ją napiszę ;) Już opracowałem mniej więcej jak będzie wyglądać format mapy, edytor napiszę wkrótce. Gra będzie polegała na wykonywaniu misji żołnierzem - wyeliminowanie przeciwnika, znalezienie przedmiotów itp. Animacja głównego bohatera już jest. Z tych "najtrudniejszych aspektów technicznych", z którymi się uporałem, mogę wymienić import grafiki w postaci szablonów (wycinane są automatycznie przez program komputerowy, który napisałem) oraz dobra kompozycja gry w języku C. Głównie miałem problemy ze zwalnianiem zasobów za pomocą polecenia exit(). Teraz jest już wszystko na dobrej drodze. Wkrótce, po edytorze map zabiorę się już za główny mechanizm gry.

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2013 19:29:37 przez Hextreme-Attic
[#30] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2013: oficjalna strona imprezy

@Hextreme-Attic, post #29

Najlepsze platformówki są właśnie z boku OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem