Komentowana treść: FPGA Arcade Replay Board gotowa do sprzedaży
[#1] Re: FPGA Arcade Replay Board gotowa do sprzedaży
Ale wypas, wziąść sobie taką Amigę do pracy i dłubać coś w międzyczasie rewelka. widze też mozliwość rozbudowy o dodatkowe komponenty. Ciekawe jaka bedzie odpowiedź Lotharka. Zapowiada się ciekawy rok.
[#2] Re: FPGA Arcade Replay Board gotowa do sprzedaży

@miro_78, post #1

Stacja dysków będzie? pomysł
[#3] Re: FPGA Arcade Replay Board gotowa do sprzedaży

@parallax, post #2

Jak ktoś zrobi moduł, to i stacja może być. Więc nie przekreślaj maszynki
[#4] Re: FPGA Arcade Replay Board gotowa do sprzedaży

@parallax, post #2

Oby nie standardowo ;)
[#5] Re: FPGA Arcade Replay Board gotowa do sprzedaży

@KJB, post #4

Mam niezły ból głowy poczatkowo planowałem kupić Raspberry PI do AROS-a i UAE potem zobaczyłem że tablety np. GoClever Terra 70 ma dużo lepszy procesor i układ grafiki od malinki przez co UAE4roid powinien już na tym śmigać ładnie a teraz FPGA Arcade i bądź tutaj człowieku mądry Przeznaczenie programowanie i pixelowanie w PPaincie lub DPainciew wolnym czasie w pracy zatem możliwie łatwa do przenoszenia platforma, TV LCD z wejściem VGA jest na miejscu ;)

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2013 13:10:06 przez miro_78
[#6] Re: FPGA Arcade Replay Board gotowa do sprzedaży
A ja już postanowiłem, że z takich arcadowych zabawek kupię taką która zapewni emulację odpowiadającą emulatorowi MAME.

Jakby ktoś o takiej słyszał niech da znać :)
[#7] Re: FPGA Arcade Replay Board gotowa do sprzedaży

@Duracel, post #6

MAME, Neo Geo, Sega itp platformy maja emulatory pod Win. Swego czasu sporo wertowałem na www.emumakii.pl strona niestety już nie istnieje i zachwycałem się grami w które grałem kiedyś na automatach.

Polecam to

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2013 13:37:57 przez miro_78
[#8] Re: FPGA Arcade Replay Board gotowa do sprzedaży

@miro_78, post #7

Wiem, że mają pod WIN, mam taki pakiet na dziakowym Dell'u zainstalowany, ale miło by było mieć coś wielkości FPGA Arcade, bez zbędnego windowsa itd. Wrzucić obrazy na karcie i z miejsca móc sobie uruchamiać zaraz po włączeniu urządzenia.
[#9] Re: FPGA Arcade Replay Board gotowa do sprzedaży
If it's "on sale", as the news title suggests, then where can I order one? :)
[#10] Re: FPGA Arcade Replay Board gotowa do sprzedaży

@pampers, post #9

A nie jest tak, że "gotowe do sprzedaży" a "w sprzedaży" to co innego? :)
[#11] Re: FPGA Arcade Replay Board gotowa do sprzedaży

@Duracel, post #8

chyba za dużo zastanawiasz się na czym grasz a nie w co grasz nie...
[#12] Re: FPGA Arcade Replay Board gotowa do sprzedaży

@pampers, post #9

@pampers:

Ponieważ na powyższe pytanie nie dostałem odpowiedzi, a na stronie projektu widnieje jedynie "ready to ship" zamiast "0n s@le n0w !!111", zamieścilismy newsa z bardziej ostrożnym tytułem niż nasi koledzy z AmigaWorld.net, wkręceni przez kolegów z Amiganews.it
[#13] Re: FPGA Arcade Replay Board gotowa do sprzedaży

@pampers, post #9

Jak na razie, można zamówić bezpośrednio u MikeJ'a: mikej@fpgaarcade.com
lub, karta uzupełniona w niezbędniki, u Faranheita.
[#14] Re: FPGA Arcade Replay Board gotowa do sprzedaży

@miro_78, post #7

Istnieje, istnieje. link albo emudreams
[#15] Re: FPGA Arcade Replay Board gotowa do sprzedaży

@miro_78, post #5

Tak samo myślimy :) Malina już jest w tyle przy tabletach ;) Myślałem jeszcze o jakieś płytce FPGA włożonej do obudowy A600 ;) kwestia interfejsu klawiatury i stacji dyskietek ;)
[#16] Re: FPGA Arcade Replay Board gotowa do sprzedaży

@Cargo, post #15

Myślałem jeszcze o jakieś płytce FPGA włożonej do obudowy A600 kwestia interfejsu klawiatury i stacji dyskietek

Co do interfejsu klawiatury jest Keyrah,
co do stacji dyskietek, nie wiem po co, może wystarczy jakiś generatorek odgłosów prykania amigowej stacji ;)
.

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2013 12:17:43 przez rePeter
[#17] Re: FPGA Arcade Replay Board gotowa do sprzedaży

@XoR, post #11

Im jestem starszy tym bardziej leniwy, im jestem bardziej leniwy tym większej wygody szukam i prostszych rozwiązań typu "włącz i graj".
[#18] Re: FPGA Arcade Replay Board gotowa do sprzedaży

@Duracel, post #17

pomiędzy jeszcze "włóż" pomysł
[#19] Re: FPGA Arcade Replay Board gotowa do sprzedaży

@Duracel, post #17

posiadanie oddzielnego urządzenia do grania w gry takie, innego do innych gier a jeszcze innego będącego płytką FPGA gdzie wgrywasz wsady... boshe, to ma być dla ludzi leniwych?

leniwi ludzie mają skrót na pulpicie, klikają w niego i grają. Czy to Windows, Linux, Android, iOS, etc. To jest najprostszy sposób grania w stare gry a nie oddzielne sprzęty
[#20] Re: FPGA Arcade Replay Board gotowa do sprzedaży

@XoR, post #19

Posłuchaj, jeżeli wiesz lepiej ode mnie czy czuję się leniwy czy nie i wiesz lepiej ode mnie co dla mnie jest wygodą i prostotą a co nie jest, to nie mam pytań, najwyraźniej jesteś prawdziwą alfą i omegą, albo narcyzem

Równie dobrze w myśl Twojej teorii każdy leniwy człowiek mógłby mieć jedną kurtkę. Używałby jej w lato, w zimę, w deszcz, w śnieżycę, przy 17 C i przy -17 C.

Jeżeli FPGA Arcade będzie posiadało możliwość uruchamiania gier automatowych niczym MAME, to faktycznie byłoby to genialne multi w jednym. Jestem zainteresowany takim urządzeniem, które zapewniłoby mi uruchamianie tych gier przy jednoczesnym zachowaniu prostoty, małych gabarytów itd.

PeCet jest nieergonomiczny, nieekonomiczny, hałaśliwy, DUŻY... (aż dziw, że muszę to tłumaczyć na portalu AMIGOWYM)

Uruchamiania WINDOWSA, uruchamianie emulatorów, grzebanie, klikanie etc. ...chcę włączyć i po 2-5 sekundach wybierać w co chcę zagrać. Chcę ciszy i małego urządzenia do którego bezpośrednio podłączę PADy. Co w tym Cię dziwi i jakim cudem nie widzisz w tym oczywistej wygody? NIE MAM POJĘCIA.

Przepraszam za wyjątkowo bezpośrednią i szorstką (nawet jak na mnie odpowiedź), ale mam dzisiaj potwornego kaca i nie pomogło nawet wypicie litra kefiru i litra maślanki. Do tego mimo rozpoczęcia urlopu mam okropnego kaca związanego z moją pracą, którą rzygam i najchętniej bym do niej nie wrócił, ale mam rodzinę na utrzymaniu.

To tyle... idę dalej odparowywać.
Miłego wieczoru OK

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2013 20:47:19 przez Duracel
[#21] Re: FPGA Arcade Replay Board gotowa do sprzedaży

@Duracel, post #20

PeCet jest nieergonomiczny, nieekonomiczny, hałaśliwy, DUŻY


Czyli rozumiem że nie masz peceta? Bo jeśli i tak już byś miał, to każda z wymienionych wyżej cytowanych wad istniałaby bez względu na używanie lub nie emulatora :)

Takie coś byłoby chyba idealne :)
[#22] Re: FPGA Arcade Replay Board gotowa do sprzedaży

@KJB, post #21

Mam PeCeta, ale nie używam go z przyjemnością. Nie gram na nim od m.w. 3-4 lat choć konfiguracja jest całkiem dobra (i7 965 Extreme, GTX560 TI), nie odpoczywam przy nim, trudno mi się przy nim zrelaksować. Stoi w małym pokoiku i używam go głównie do przeglądarki, muzyki, od czasu do czasu do prac DTP i wyświetlania filmów po 15 metrowym przewodzie HDMI.

Wiem, że są małe PieCe dzisiaj, bo sam ostatnio złożyłem taki koleżance, która używa kompa tylko do sieci i skype, ale małe gabaryty są okupione sporo mniejszą wydajnością, a tej od czasu do czasu jednak potrzebuję.

Nie chce mi się tego tłumaczyć z wielu powodów. Mówię jak czuję i tyle. Chciałbym coś pokroju FPGA Arcade co zapewniłoby mi bez zbędnych windowsów i innych systemów proste odpalanie gierek z automatów lat 80-90, czyli dokładnie to co oferuje MAME na XP.

Jak pisałem, na działce mam Dell'a z MAME, ale to całe uruchamianie PieCa, wtykanie przelotek pod joysticki, konfiguracja (która czasami potrafi się wyzerować) itd. sprawiają, że cenne sekundy uciekają... itd. dlatego jak mówiłem... im starszy jestem tym chce prościej, ciszej, wygodniej... Włączam, wybieram i gram... szybko włączam, szybko wybieram :)
[#23] Re: FPGA Arcade Replay Board gotowa do sprzedaży

@Duracel, post #22

ale to całe uruchamianie PieCa, wtykanie przelotek pod joysticki, konfiguracja (która czasami potrafi się wyzerować) itd.


No to jest jeszcze inne rozwiązanie - konsola XBOX + MAME :)

Odpalasz, wybierasz grę i grasz :)

No i jakby nie było, cena konsoli mała, bez problemu TV podepniesz :)
[#24] Re: FPGA Arcade Replay Board gotowa do sprzedaży

@Duracel, post #20

PeCet jest nieergonomiczny, nieekonomiczny, hałaśliwy, DUŻY... (aż dziw, że muszę to tłumaczyć na portalu AMIGOWYM)

typowy laptop jest mały, uruchamia się maksymalnie kilka sekund, pobiera bardzo mało prądu, ma wbudowanego UPSa, można zawsze zabrać się ze swoją grą gdzie się chce jeśli rodzina zechce korzystać z TV i to bez przerywania gry. Ma hibernację i save state w emulatorach.

nie widzę wygody w oddzielnych urządzeniach bo nie ma zapisu stanów gier, trzeba to to podlączać oddzielnie a jak ma się dużo urządzeń i nie chce przekładać kabli to muszą być jakieś przelotki, rozdzielacze, wiele różnych zasilaczy, różne pady jedne lepsze a inne gorsze... no i na koniec nie można takiego sprzętu wyłączyć np. wieczorem tylko musi chodzić cały dzień aby przyjść z roboty i wznowić grę. Ekonomiczne fpytę Tańczący banan

mój brat bawi się w kolekcjonowanie konsol. Bez sensu to jest, tylko jedna wielka plątanina kabli i tysiące badziewnych padów, przelotek, zailaczy, listw zasilających a nawet musiał przerabiać konsole aby obsługiwały PAL i NTSC lub kupować wersje z zagranicy

w MAME w FPGA i to takie że masz listę gier jak na PC to nie masz co liczyć bo nigdy takie coś nie powstanie. Ale też Tobie nie chodzi aby grać na tym sprzęcie tylko aby na niego czekać. Tak podpowiada mi moja Alfo-Omegowo-Feudowa natura splat

(aż dziw, że muszę to tłumaczyć na portalu AMIGOWYM)

wojna Amiga vs PC się dawno skończyła. PC wygrał a Amiga przegrała. Po co te bzdury dalej powielasz? Co na tym zyskujesz?

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2013 23:19:10 przez XoR
[#25] Re: FPGA Arcade Replay Board gotowa do sprzedaży

@XoR, post #24

typowy laptop jest mały


Taniej wyjdzie xbox, około 100 zeta :) No i odpada odpalanie windy, konfiguracja itd. :)
Zapis stanu gry, to zależy czy chce się oszukiwać, ale zawsze jakaś opcja :)
[#26] Re: FPGA Arcade Replay Board gotowa do sprzedaży

@XoR, post #24

Xbox w moim przekonaniu nie jest mały. Sądzę, że różnicę w wielkości pomiędzy nim a np. FPGA Arcadę widać gołym okiem.

Laptop jest urządzeniem mobilnym, dla biznesmenów, ludzi podróżujących. Kwestię uruchamiania Windowsa i na nim dopiero emulatora już tłumaczyłem wyżej.

Panowie, dajcie spokój. Tymi urządzeniami mnie nie przekonacie. Wyjściem byłby emulator pod PS3, ale jak wiadomo PS3 z racji zabezpieczeń konsoli jest to kolejne rozwiązanie wymagające zbyt wielu kombinacji i wiąże się z kompromisem nie dla mnie. Może na PS4, którą będę planował kupić coś wymyślą.

(aż dziw, że muszę to tłumaczyć na portalu AMIGOWYM)


wojna Amiga vs PC się dawno skończyła. PC wygrał a Amiga przegrała. Po co te bzdury dalej powielasz? Co na tym zyskujesz?


A co to ma do rzeczy, że Amiga przegrała? I o jakie "powielone bzdury" Ci chodzi? stwierdzam fakty, który każdy Amigowiec wiedział i wie do dzisiaj. Proponuję Ci przenieść się ze swoimi poglądami i lansowaniem PeCeta do wszystkiego na jakiegoś PClaba, albo innego Benchmarka.pl. Tam będziesz mógł lansować swoje autorytarne PeCetowe poglądy do woli.

w MAME w FPGA i to takie że masz listę gier jak na PC to nie masz co liczyć bo nigdy takie coś nie powstanie. Ale też Tobie nie chodzi aby grać na tym sprzęcie tylko aby na niego czekać. Tak podpowiada mi moja Alfo-Omegowo-Feudowa natura splat


Ja bym jednak stawiał na Narcyza. Nigdy nie mów "nigdy". Tiaaaa, już Ci się chyba szufladki pomieszały. O niczym innym nie marzę jak o czekaniu ciągłym. Pewnie dlatego tak mnie przybiły problemy Natami Team. Rozumiem, że ty nie czekasz tylko bierzesz najgorszy dostępny badziew i wmawiasz sobie, że to jest Amiga, albo, że to jest idealne spełnienie Twoich oczekiwań. Wybacz, ale to nie moja bajka.

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2013 11:31:50 przez Duracel
[#27] Re: FPGA Arcade Replay Board gotowa do sprzedaży
Super. Czas zakupić.
[#28] Re: FPGA Arcade Replay Board gotowa do sprzedaży

@Jacek Piszczek, post #27

Ja maila z gotowością do zakupu wysłałem w kwietniu 2011 roku a jeszcze nie otrzymałem info, że się dopchałem do kolejki ;)
[#29] Re: FPGA Arcade Replay Board gotowa do sprzedaży

@pampers, post #28

Może polskiego nie znają pomysł
[#30] Re: FPGA Arcade Replay Board gotowa do sprzedaży

@Duracel, post #26

Sądzę, że różnicę w wielkości pomiędzy nim a np. FPGA Arcadę widać gołym okiem.


Acha, czyli teoretycznie FPGA MAME wielkości XBOXa to będzie coś czego nie kupisz ze względu na rozmiar :P
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem