Komentowana treść: Forumowy konkurs muzyczny PPA - wyniki głosowania
[#1] Re: Forumowy konkurs muzyczny PPA - wyniki głosowania
Świetny pomysł z tym konkursem. Modki super się słucha, dziękuję autorom i organizatorom.OK
[#2] Re: Forumowy konkurs muzyczny PPA - wyniki głosowania
zawodnikom, głosującym oraz wszystkim zaangażowanym Thanks
[#3] Re: Forumowy konkurs muzyczny PPA - wyniki głosowania

@Cargo, post #1

Gratulacje dla zwycięzcy i pozostałych dwóch twórców brawo!
Proszę o więcej ;p
[#4] Re: Forumowy konkurs muzyczny PPA - wyniki głosowania
Pomysł na konkurs bardzo fajny. Być może są ludzie, którzy mają swoje starsze modki w szufladzie, więc może być więcej startujących i jeszcze lepsza zabawa. Gratulacje dla pierwszych trzech miejsc!
[#5] Re: Forumowy konkurs muzyczny PPA - wyniki głosowania

@advantage, post #4

ja mam w szufladzie i mógłbym tak podawać jeszcze parę dobrych razy ;)
ale to też nie o to chodzi chyba, ja co mi się udało uratować ze swoich staroci i się nadawało zapodałem na modules.pl, kilka jest niedostępnych, nie wiem czemu pisałem nawet do AceMan-a czy by nie mógł spowodować żeby sobie były ;)
Na starość wracam do korzeni chyba, chcę sobie zapodać sid2sid do chlebaka i pobawić się w MSSIAH, moduł na compo powstał pod wpływem zajawki takimi chip-owymi brzmieniami którą miałem zawsze, mam nadzieję, że czas pozwoli na zabawę ;)

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2013 00:05:53 przez Kilos
[#6] Re: Forumowy konkurs muzyczny PPA - wyniki głosowania
Byte Eater zasluzyl na 1 miejsce. Zdecydowanie!, roznica klas. Autor chyba ze Sceny .
[#7] Re: Forumowy konkurs muzyczny PPA - wyniki głosowania

@gx, post #6

To już kwestia gustu pomysł

A i jeszcze jak by było zakazane w konkursie korzystanie z nie swoich loopów pomysł
[#8] Re: Forumowy konkurs muzyczny PPA - wyniki głosowania

@parallax, post #7

@gx raczej z szuflady ;)
śledziłem i wiedziałem kto jest kim, spread przez giełdę na grzybowskiej się odbywał, raz miałem do żywca pojechać w 92, ale się nie udało zresztą za cienki w uszach byłem :)

@parallax loop to loop, zallopowana może być próbka 500 bajtów żeby można było sensownie ją wybrzmieć, może chodzi Ci o groovy perkusyjne 2, 4 czy więcej taktów sampla gotowej sekcji perkusyjnej, albo basu czy w ogóle czegokolwiek, u mnie w 18Kb raczej takowych nie znajdziesz ;)
Gdybyśmy natomiast mieli w ogóle nie używać cudzych sampli to nie wiem czy jakiekolwiek compo by się odbyło umówmy się, sample z natury są cudze, kupowałem oryginalne wydawnictwa z próbkami za ciężkie nie swoje na szczęście pieniądze, ale one też są cudze ;)

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2013 11:39:40 przez Kilos
[#9] Re: Forumowy konkurs muzyczny PPA - wyniki głosowania

@Kilos, post #8

Wykorzystywanie ogólnie dostępnych próbek perkusyjnych, to właściwie normalka, sampli nie perkusyjnych, pady i.t.p pomysł

Mi tylko chodziło o wykorzystywanie czyiś pętli, czy to perkusyjnych czy to melodyjnych i z mixowanie ich z całą swoją resztą (sample), nie można się pod tym za bardzo podpisać, że to moje pomysł

Chociaż wielu znanych muzyków tak robi i już nie raz dostali po tyłku pomysł

Inna sprawa, jak taką pętle tak przerobimy, że nie będzie miała nic wspólnego z oryginalną pętlą, może po za długością i innymi mniej znaczącymi parametrami, to było by już lepiej ;)

Ja jestem zwolennikiem: nuta po nucie, bit po bicie, generatorów - nie ma to jak sobie samemu powykręcać OK

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2013 13:04:25 przez parallax
[#10] Re: Forumowy konkurs muzyczny PPA - wyniki głosowania

@parallax, post #9

ja też lubię sobie pokręcić gałami wiem wtedy, że brzmienie będzie w pewien sposób niepowtarzalne, ale Amiga to przede wszystkim sampler, a nie synth choć też można z niej samej coś dobyć, jeśli ktoś ma czas i chęć może sobie oczywiście posamplować swoje własne brzmienia stworzona na syntezatorach i modułach, to samo jeśli chodzi o loopy perkusyjne na przykład, natomiast co do compo to już samo ograniczenie rozmiaru do np. 100kb wymusza zrobienie czegoś więcej niż posamplowanie czegoś, bo po prostu nie da się wepchać nic sensownego w ramach takiego rozmiaru, kto trochę się orientuje i odpali dany moduł w trackerze ten od razu wie czy autor skill jakiś posiada czy też nie ;)
ale to jest zupełnie inna bajka i inny sposób oceny, większość oceniających po prostu wybiera to co im się podoba nie zwracając specjalnie uwagi na to jak technicznie, konstrukcyjnie i etc. dany moduł jest zbudowany i wcale nie ma się co dziwić i wymagać od kogoś żeby robił inaczej.
Posamplowanie fragmentów czyjegoś utworu z motywem na przykład to już umówmy się lameria jest i trudno to oceniać w ogóle ;)
[#11] Re: Forumowy konkurs muzyczny PPA - wyniki głosowania

@Kilos, post #10

Zgadzam się z tym, co pisze Kilos w każdym zdaniu. Cieszy, że zacząłeś pisać dopiero teraz. To znaczy, że inni też mogą. Czasami chcieć = móc.
[#12] Re: Forumowy konkurs muzyczny PPA - wyniki głosowania

@Kilos, post #10

"natomiast co do compo to już samo ograniczenie rozmiaru do np. 100kb wymusza zrobienie czegoś więcej niż posamplowanie czegoś, bo po prostu"

I w tym przypadku sample są też lepszym rozwiązaniem OK
[#13] Re: Forumowy konkurs muzyczny PPA - wyniki głosowania

@advantage, post #11

Pewnie że każdy może. :)
Ja nigdy w życiu nie przypuszałem że zrobię jakikolwiek moduł typu MOD (bo MEDy o kolosalnych wielkościach już kiedyś robiłem). Interesowałem się nowinkami muzycznymi typu jak nagrać zespół w warunkach domowych i było to już możliwe wraz z pierwszymi pecetami typu Pentium II 300 MHz.
Ale z czasem to jakoś rosło i dzięki forum - stało się. :)
Fajna zabawa i najważniejsze że mody tworzymy na Amidze i dla Amigi. :)
Na początku, naprawdę nie trzeba uczyć się wszystkich funkcji Protrackera. Najważniejszy jest odpowiedni dobór sampli, opanowanie POS, PATTERN i LENGHT, gdzie POS jest chronoligiczną pozycją w której ma być odgrywany dany pattern. Czyli np. w POS 0 można ustawić pattern 30, w POS 1 pattern 1 i wtedy zagra pattern 30 i następnie 1. LENGHT jest wielkością po jakiej nastąpi koniec utworu. POS liczy się od 0, a LENGHT od 1. Czyli aby zagrać np. 10 patternów ustawionych w POS - LENGHT musi mieć wartość 11. :)
Na początku warto zrobić sobie moduł perkusyjny bez muzyki. To jest dobra szkoła aby opanować tą podstawę. :)
[#14] Re: Forumowy konkurs muzyczny PPA - wyniki głosowania

@advantage, post #11

ba, trzeba przynajmniej spróbować żeby przekonać się, że człowiek do czegoś się nie nadaje ;)
Ja umówmy się miałem przerwę tak z 18 lat, ale z Protrackerem jak z rowerem, nie zapomina się ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem